Raseduskalender

8. nädal

Loode on ligi 3 sentimeetrit pikk. Moodustunud on esimesed veresooned ja vereringe ning kõik tema peamised siseorganid, kuigi need arenevad jätkuvalt edasi kogu raseduse vältel. Vormi võtavad loote sõrmed ja varbad. Tema käed on pikemaks kasvanud ning ta silmi katavad silmalaud. Tekkinud on õlad ja põlved ning välja kujuneb sisekõrv ehk tasakaalukeskus. Ultraheliuuringul on näha, kuidas lapse süda korrapäraselt lööb. Kuid seda, kas tegu on poisi või tüdrukuga, vaatluse põhjal veel öelda ei saa.

Suurenenud tupevoolus on raseduse ajal täiesti normaalne. Ka kaasnevad lapseootusega sageli seedehäired ja tursed. Viimaseid hädasid põhjustab aeglustunud seedimine, mis võimaldab su vereringel paremini toitaineid omastada ja neid omakorda lootele vahendada. Organismis toimuvate muutuste tõttu kasvab sinu rauavajadus.8. nädalal võivad iiveldus ning okendamine süveneda. Kui oksendamist on enam kui 2−3 korda päevas ning enesetunne halveneb, peaksid kindlasti pöörduma arsti poole. Sagedase oksendamisega võib kaasneda vedeliku puudus.

Võib juhtuda, et raseduseelne rinnahoidja on sulle väikseks jäänud ja ei paku enam piisavalt toestust. Ka võid vajada mugavamaid pükse, sest kuigi su kõhuke on vaevumärgatav, ei pruugi see kitsastesse teksadesse enam mahtuda. Praegu saad veel hakkama ka lihtsalt veidi laiemate riietega, ometi pole paha mõte külastada spetsiaalseid rasedatele mõeldud rõivapoode. Paljud neis müügil olevad esemed istuvad hästi nii raseduse keskel, lõpus kui ka mõnda aega pärast sünnitust.

14 kommentaari

  1. käisin 06.06 esimest korda arstil. Enda meelest peaks olema 9 nädal, aga arst arvas 8. No mis siis ikka, nagunii täpsemalt selgub ultrahelis.
    Väga palju küsida ei saanudki, arst rääkis väga kiiresti ja suht palju. . Raseduse tunnuseid on vähemaks jäänud, enam ei iivelda ja rinnad pole tundlikud. Aegajalt ainult kõhus on imelik tunne, loodan, et see midagi halba pole

  2. Minul jookseb 8 nädal,ikka haiguslehel.Jubedalt on süda paha,ei saa voodist välja.Millal ma nautima hakkan ei tea.Tahaks rõõmu tunda rasedusest.;)

  3. minul sai 3 päeva tagasi 8 nädalat täis. Enam nii palju ei iivelda,kui 6-nda nädala lõpp ja terve 7. nädal. Iiveldas just hilja õhtul ja päris öösel, õnneks ei oksendanud. 😉

  4. mul ka 8. nädal jookseb ja jubedalt iiveldab.. pooleldi vägisi vahepeal ikka söön ka midagi, oksendanud olen paar korda vaid. Ootan väga millal iiveldamine möödub. 🙂

  5. Käisime arstil oleme juba 8w+2d iiveldab ning valib toitu mida soovib süüa. Emotsioonid mõnusalt annavad tunda.Mehel on keeruline uskuda, et saab isaks. Muidu tunnen ennast supper õnnelikuna.

Write A Comment