Raseduskalender

40. nädal

Keskmiste mõõtudega beebi kaalub umbes 3,5 kilogrammi ning on 50 sentimeetrit pikk. Iga laps on siiski erinev, nii et need numbrid ei pruugi sinu beebi puhul paika pidada.

Küllap oled viimase piirini viidud ega suuda enam kannatada seda kohmakuse tunnet. Samal ajal ootad juba kärsitult lapsega kohtumist. Ent ära pettu, kui ta sel nädalal veel ei sünni. Ilmselt andis arst sulle raseduse alguses tehtud ultraheliuuringute põhjal mitu erinevat tähtaega, millest lõpuks üks nii-öelda lukku pandi. Beebi tuleb siis, kui ta selleks valmis on ja vaid viis protsenti lastest sünnib ettenähtud tähtajal.

Ajalisteks lasteks loetakse veel ka 42. nädalal sündinuid. Hiljem hakatakse kasutama erinevaid meetodeid sünnituse esilekutsumiseks. Sa võid püüda arste ennetada ning proovida koduseid vahendeid – seksimist, pikki jalutuskäike, koristamist ja treppidest kõndimist – kuid pole garantiid, et need vallandavad sünnitustegevuse. Isegi kui beebi otsustab venitada, siis juba õige pea on käes hetk, mil pikk ootamine on lõpuks läbi ja alguse saab sinu uus elu.

21 kommentaari

 1. Esimese lapsega, saime küll peale mürramist maha, aga ka tema läks nädala üle! Seekord ei ole poosimängud tulemust pakkunud, aga loodame, et varsti!

 2. hetkel 39+6,no ei jõua enam,õhtuti on valehäired juba kolmkorda järjest,hakkavad kümnepaiku ja siis jääb tasaseks kuskil paaritunni pärast.Aga koguaeg loodan,et äkki täna ikka minek,kuid miskit,ikka kiusab mind 😀

 3. Minul oli nüüd eile tähtaeg ja kui sel nädalal miskit ei toimu, siis järgmisel esmaspäeval haiglasse. Eile haiglas päevaravil viibides selgus UH-s ka lapse hetkekaal – üle 4,1kg juba. Tuleb taas suurem nupsik 🙂

 4. Minul oli tähtaeg 14 märts aga siiani ei taha veel välja tulla, 16 käisin ämmaemanda juures ja saatis saatekirjaga haiglasse sest kahtlustas et laps äkki liiga suur kuid tglt on lootevett normist rohkem ja nüüd siis ootan siin haiglas millal sünnitus peale hakkab. Emakas pidi ka veel üsna kinni olema, ei tea millal ta siis otsustab tulla 😛

 5. Nu ei tule seda Titat 🙁 …tähtpäev 3 päeva pärast. Limakork on ära tulnud. Tuhud igal öösel. Yhel öösel iga 10 min vahedega siis 6 min vahedega jne.. aga ei midagi 🙁
  Käisin ka kontrollis, kuna limakorgiga väga palju verd tuli, öeldigi et vaid oodata tuleb nyyd.
  olen joonud juba nii nõmmliiva teed kui vaarikalehe teed. Veel:
  sauna.
  sexi.
  shampust.
  igapäev jalutan pea 6 km.
  koristan igapäev elamise läikimiseni 😛
  .. viimasel kontrollis öeldi, et emakakael on avanenud 3,5 cm. Aga ikka ei midagi 🙁
  Ja olen olnud terve raseduse jooksul kolm korda haiglas, kuna on olnud enneaegse synni oht. Ja olnud terve rasedus peaaegu kodusel voodireziimil.. ja ei midagi.

  vaid olemine on jube. Iiveldus on kohutav. Vetsus käin kolm korda päevas. Oeh…….

 6. Käisin 40+2 nädalal viimasel läbivaatusel enne sünnitust, poeg sündis 40+5. Sünnitama läksin 8 lisakiloga ja enesetunne oli hea. Peale viimast visiiti ÄE juurde algas järgmisel päeval limakorgi eraldumine ja ärevus oli suur.

 7. ei aita SSS,ei aita trepid ega mäed,ei aita erinevad teed ega ka mitte ananass,ei aita vürtsikas toit ega ka mitte kükid,Elamine koristatud jne.aga keda pole on pisike:(.

Write A Comment