Raseduskalender

37. nädal

Beebi kaalub ligi 2,8 kilogrammi ja lootevett on peaaegu liiter. Lapse kasv pidurdub ning ta võtab päevas juurde vaid kümmekond grammi rasva.Kuigi beebi oli ilmaletulekuks kehaliselt valmis juba nädalapäevad tagasi, siis tema immuunsüsteem veel areneb ja see tugevneb jätkuvalt ka pärast sündi – haigustega võitlemiseks vajalikke antikehi omastab laps emapiimast.

Peatsest sünnitusest võib anda märku limakorgi eritumine. Limakork on kiuline sültjas ollus, mis asub emakakaela kanalis ja tekitab kaitsekihi tupe ja emaka vahele ning hoiab bakterid viimasest eemal. Limakorgi eraldumine näitab, et su keha valmistub sünnituseks, kuigi päris kohe see veel alata ei pruugi.Üks rasedusega kaasnevaid paratamatusi on suurenev tupevoolus. Konsulteeri arsti või ämmaemandaga, enamasti pole selles küll midagi erilist, kuid halvemal juhul võib sul olla tupeseen. Õnneks on olemas nii sulle kui lapsele ohutuid ravimeid, mida arst saab sulle määrata.

Emapiim on sinu lapse jaoks parim toit. Vii ennast rinnaga toitmise teemaga paremini kurssi, siis on pärast sünnitust vähem üllatusi. Imetamise tähtsusest, esimeste päevadega seotud probleemidest, õigetest toitmisasenditest ja muust räägitakse näiteks perekooli loengutes.

27 kommentaari

 1. Kõhutita juba kuu aega peaasendis, aga sünnitusest küll märku pole veel.. 🙂
  Tsipa-tsipa on veel jäänud, ei jõua oodata enam 🙂 (F)

 2. tulin just haiglast sünnitusplaanikoostamiselt ,ja saime lõpuks teada et meile tulemas tüdrukutirts,kaalu olir 2900/ +/- 400g. Arsti arvates ei vea välja isegi plaanilise keisri päevani:) Nii et vaim on valmis erakorraliseks:)

 3. mina kaa ei jaksa enam oodata:)
  ja tegelikult ei jaksa ka selle pärast et ma ei kumb on:D poja on juba olemas, siis nii tahaks piigat, aga kui tuleb ka poiss siis vahet ei ole peaasi et kõik ok oleks;)

 4. viimane kuu siis jooksmas nüüd.nagu ka kõik teised minu olukorras ei jõua mina kaa enam seda lõppu ära oodata 😀 Tulemas on tüdruk ja suur õde teda juba ammu ees ootamas.valmistume jõudsalt 😀

 5. Mina ka ootan, millal juba tirtsu kätte saan 🙂 Laps on juba vaagnasse vajunud ning raske olla. Loodan, et väga palju üle ei lähe…:P

 6. Ka meie olene siis nüüd nii kaugele jõudnud oma rasedusega.Asi muutub / tegelikult on juba üsna põnev ja ärev 😀
  Pisike võiks juba käes olla,see lõpp venib nii aeglasti…et ei jõua enam ära oodata,millal see suur päev käes on 😀 !!!

 7. minu beebi juba alates 21st nädalasti peaseisus, siiamaani on 🙂
  ni ootan juba, raske ikka selle kõhuga,igale poole jääb ette 😀

 8. 😀 Algab viimane kuu. Kolmas rasedus ja esimest korda tunnen, et polegi raske. Pisikest tahaks näha aga samas pole veel tunnet, et “appi enam ei jaksa”. 😀

 9. Ei jõua ära oodata millal oma poja saan näha,täna käisin arstil ja arst ütles et laps sätib end sünnitamiseks ja emaka kokkutõmbed on ka alates reedest sagedasemad.Natukene raske ka juba olla;)(F)

 10. Veronika Kaare Dömststedt

  (Y)nii meil siis ka juba 37 täis.enesetunne on ok ok ok.aga kannatus on otsas,:Ptibu on juba ammu ennast valmis sättinud,aga ei arst ütles ,et ei tule tibu varem midagi.ma kohe nördind.kannatus lõppend.kõigile kannatust ja jäkksu(Y)

 11. ohjh tahaks ka juba poja kätte saada, mul esime rasedus ja ka juba 20 nädalast peaseisus nii ultraheli näidanud viimases ultrahelis oli ta 2700g nii et loodame et varsti tuleb ilmale

 12. ma ka nüüd 15.09.2011 kuupäeva seisuga olen 37.nädalasse jõudnud.ei jõua ise ka enam ära oodata millal tibu tulema hakkab eriti veel kui sugu siiani ei tea ja vist enne sünnitust ei saagi teada juhul kui ei ole minekut tasulisse UHsse kusagile.
  aga ikka ootan ja ootan oma esimest tibukest:)

 13. mul teist päeva emaka kokkutõmbeid ja tupe piirkonnas natu nõelatorkelised valud vahest aga mitte tugevalt 🙂 istun veel kodus 😀 tähtaeg on uh järgi 28 nov ja arsti järgi 6 dets. ei oska ise selle seisukohta võtta 😀 kas minna ära kontrolli ???

 14. Meil siis tegelikult saab pühapäeval 16ndal 37 nädalat täis.Nupsu veidi valetab:)
  Tahaksin ka oma nunnukest juba väga näha ja teda kallistada.Esmaspäeval siis ultrahelisse kuna arstid isegi ei saanud aru kumba pidi ta on aga siiani tibu tuharseisus olnud.Ei tea ka veel mis soost:D Pisike on veidi häbelik.Loodame siis esmaspäeval teada saada kumb on ja mis pidi ta siis seal meil nüüd on:)AEG JUBEDALT VENIB IKKA!

 15. Tere.mul on veel 3 nädalat jäänud.Kas võib olla ka nii,et tuleb varem kui on poiss.Mul käivad imelikud valud alaseljas aga ei saagi täpselt aru.Mul on esmane sünnitus ka ei oska arvata kunas on õige aeg.Kuigi ootan väga juba :)Nt kui tahan minna teise haiglasse sünnitama ja kodus hakkavad valud kas jõuab haiglasse? kuigi autoga on piin sõita ma arvan.

Write A Comment