Raseduskalender

38. nädal

Beebi harjutab jätkuvalt hingamist ja pissib lootevette. Ta oskab tugevalt haarata, kuigi kõhus ei ole klammerdumiseks midagi peale iseenda ja nabanööri.

Sa võid tunda, kuidas beebi pea surub vaagnaluude vastu ning raskendab sellega sinu liikumist ja kehaasendi muutmist. Diivanilt või voodist ei pruugi enam ise üles saada. Proovi end küljele keerata ning siis istuli ja sealt edasi püsti tõusta.

Kui tunned kummalist surinat jalgades ja vaagnapiirkonnas, võib see tähendada, et beebi pea surub vaagnapiirkonna närvidele.

Kuigi ootad juba kindlasti kannatamatult uue ilmakodaniku sündi, naudi viimaseid üksiolemise hetki. Tehke partneriga kahekesi midagi põnevat, hiljem on selleks keeruline aega leida.Ära karda, et võid sünnituse alguse maha magada. Kui õiged valud pihta hakkavad, küll sa need ära tunned. Sünnitusvalud algavad tavaliselt emaka ülemisest osast ja siirduvad alaselga ning vaagnaluusse. Valud muutuvad järjest tugevamaks ning sagedamaks ja neid ei saa kehaasendi muutmisega leevendada. Kui sa aga siiski kahtled, võid kindluse mõttes arstile või ämmaemandale helistada.

22 kommentaari

 1. magada ma enam ei saa öösiti sest kõik kyljed ära magatud ja valusad.keerata on ka valus..istuda ka tibu ei lase,hakkab majandama mõnusate löökidega..juhuuu..tahaks juba sünnitama..

 2. Mulle arst ütles, et ärge kiirustage, las ta veel kasvab 😀 Tunnen ennast üldiselt hästi, kuid magama jäämiseks on asendit leida tunduvalt raskem kui varem (ning see on loomulik kuna kõht on juba nii suur). Pisike hakkab põksima just siis, kui valmistun uinumiseks või olen rahulikult pikali diivanis.

 3. Veronika Kaare Dömststedt

  (Y)nii ,tibukene ootame nüüd sind.emme on endask kõik andnud selle 9 kuu jooksul.nüüd siis sinu kord.kannatus katkemas juba.ja unenäod ei ole väga meeldivad enam.edu kõigile(Y)

 4. Ootan 27 sptembrit sest siis selgub kuna täpselt keiser on!Tibu ei keeranud ennast ringi ja on kasvult poolteist nädalat ees:) Suur laps.Arvatav keiser on 3.oktoober tibu sünnitähtajaks oli muidu 7.oktoober.Ootan oma tibukest väga.Enam ei suuda ära oodata kannatus hakkab juba katkema:D

 5. Huvitav,Nupsu näitab ,et on 38 nädal ,aga ämmaemand ütles ,et 37+4. Aga igatahes ootus suur juba 🙂
  Täna olid vist need libatuhud ka,nagu ma õieti aru sain 😛
  Panin juba koti esikusse valmis ootama 🙂

 6. Mina sünnitasin 38+4 kuigi ise arvutasin et 39+1 oli aga näe tuli välja polnudgi mul käis see sünnitus väga kähku haigla ktg alla ja siis oli juba lapse peaaegu väljas ja 5 minutit ja poeg oli käes..Poja nimeks sai Andreas
  kaalus 3554 ja 51 pikk

 7. Oeh magamisega on raskusi juba 🙁 voodis keerata on väga valus kuna poiss surub vaagna luule ja ka muidu päevasel ajal on valus liikuda aga muidu on üli hea olla ja eijõua ootata kuna see pisike poiss sünnib 🙂

 8. Just sellel nädalal hakkasin ma taaruma nagu part…jube…ma ei tahtnud üldse liikuda, selline tunne, et lõhked. Raske oli olla, tundsin end ni koleda ja hädisena. Õnneks ei läinud kaua kui beebi kõhule sain ja kogu negatiivne emotsioon möödanik oli.

Write A Comment