Raseduskalender

39. nädal

Beebi kopsud töötavad intensiivselt, tootes ainet, mis hoiab beebit lämbumise eest, kui ta oma esimese hingetõmbe teeb. Laps jätkab vähehaaval kaalus juurdevõtmist ja tema keha katnud lootevill on kadunud.

Ebamäärane pakitsus ja surve alakõhus tähendavad seda, et emakakael muutub pehmeks ja valmistub avanema. Võid tunda end suure ja kohmakana ning magamine on keerulisem kui kunagi varem. Pea meeles, et sünnitus ei alga alati dramaatiliselt vete puhkemisega nagu filmis. Mõnel naisel tilgub vett supilusikatäite kaupa, teisel tulevad veed alles aktiivse sünnitusprotsessi käigus, kolmandal sünnib laps lootekotis. Vahel võib olla raske teha vahet, kas tilgub lootevett või uriini. Kui sa aga tilkumist tagasi ei suuda hoida, on tegu siiski looteveega. Tavalisemad märgid lähenevast sünnitusest on limakorgi eraldumine ning valuhoogude sagenemine ja tugevnemine. Raseduse viimastel nädalatel näevad mõned naised ka kummalisi unenägusid.

Kasuta ootamise perioodi ära ja sisusta aega millegi huvitavaga – seda muidugi niipalju, kui suur kõht ja kohmakas liikumine lubavad.

18 kommentaari

 1. hakkas just jooksma 39 nädal kui hakkasin nägema ka imelikke unenägusid,,, varem ei olnud muret. aga surve seal all on jube 🙁 palun tule tibu juba meie juurde (L)

 2. nüüd ta võiks juba tulla, need kuumad ilmad ja palavad ööd ei lase üldse mul olla:D ma nii ootan teda. kõik on nii valmis kui veel vähegi olla saab:D

 3. ma olen terve elu imelikke unenägusid näinud, raseduse ajal on need aga kadunud olnud.. nüüd siis tagasi, viimased 3 päeva näen ulme asju..
  Muus osas on pikali paha olla, istudes ja kõndides on hea.. kõrvetised on ka pahasti saabunud, midagi ei võta pikemaks kui minutiks paariks neid ära (just magamamineku ajal ründavad).

 4. just, viimased päevad veel ja ei jõua enam ära oodada. Tahaks juba sülle võtta ja kallistada. samuti olen mina kõrvetistega hädas ja just öösiti, selletõttu ei saa ka eriti magada..ja unenäod…huvitav küll miks aga on ikka väga ulmelised vahepeal küll..:D

 5. 39-nädala algus.Tahaks 6-ndani vastupidada,siis issi ka kodus:D Seljavalud ei anna rahu,kõrvetiste vastu aitab mind RENNIE päris hästi.:PTunnen ka,et teine nii all ,kui all veel saab olla,et vahest tunne,et päris kahejalavahel
  🙂

 6. hehh mul ka mingid kummalised unenäod ja juba 39 nädal pisike surub jubedalt alla vahest kui püsti tõused siis on sihuke memmelik tunne et võta või kepp ja kõnni sellega 😀 ootan ka oma pisikest jubedalt 😀 eelkõige selle pärast et tahaks ka teada kumb ta on kas pisike piiga või pisike pojake 😀

 7. ma ka nüüd siia jõudnud,ja mul ka imelikud unenäod aga need rohkem õhdukate laadsed. ma ka ootan oma tibukest väga et teada täpselt kumb on.

 8. 5 päeva pärast ehk siis täpsemalt 39+3 saan oma tibu keisri abil kätte!Olen rõõmus sest saan vasrti oma tibu hoida ja kallistada kuid kurb sest issi ütles meist lahti:( Kahju,et pean oma imelise kingi üksi vastu võtma!

Write A Comment