Raseduskalender

36. nädal

Kõik beebi luud peale pealuu on tugevnenud. Ta on umbes 45 sentimeetrit pikk, kaalub 2,5 kilogrammi ja pea läbimõõt on ligi 9 sentimeetrit. Lapse soolestik on täidetud esmasrooja ehk mekooniumiga.Beebi peaks olema end pea alaspidi keeranud. Kui ta seda teinud pole ja ei tee veel ka järgmisel nädalal, võib arst kaaluda keisrilõike tegemist. Alates selle nädala lõpust võib su beebi iga hetk sündima hakata, sest 37. ja 42. nädala vahel ilmaletulnud last loetakse ajaliseks.

Beebi võib vaagnasse laskuda. Sellisel juhul tunned, et raskus on allapoole vajunud. Hingata on kergem, kuid samas suureneb surve põiele ja külastad tualettruumi veelgi tihedamini kui varem. Ole valmis ka gaasideks ja kõhukinnisuseks.Kuigi laps võtab kaalus juurde, siis sina enam lisakilosid ei kogu. Mõned naised võivad enne sünnitust koguni kehakaalust paar kilogrammi kaotada.

Kui sa seda veel teinud ei ole, siis 30 päeva enne eeldatavat sünnitustähtaega on viimane aeg töötamine lõpetada. Kui jääd rasedus- ja sünnituspuhkusele hiljem, kahaneb sinu sünnitushüvitis nende päevade võrra, mis sa kauem töötasid.Kuigi kokkutõmbed sagenevad, siis kuni need ei käi regulaarselt, pole paanikaks põhjust. Kui valuhood tekivad iga viie minuti tagant ja see kestab järjest terve tunni, on aeg kiirustada haiglasse. Kui puhkevad looteveed, ära satu paanikasse ja võtavajaduse korral ühendust arsti või ämmaemandaga.

21 kommentaari

  1. Naljakas lause oli see:sa võid iga hetk sünnitama hakata:DNo tere aga mul on aega veel.
    Aga mulle on jh jäänud püksid nõks suureks kintsude pealt:)

  2. nii ma ka nüüd siis seal maal et 36 näd täis paar päeva tagasi läksid jalad meeletult paiste nii et enam pahkluid pole ka enam näha. tegelt ka ma ei jõua lõppu enam ära oodata:D

  3. Enam pole palju jäänud.Pisike on juba märku mitu korda andnud,et tahaks varem tulla kuigi 4 nädalat veel tähtajani…Pisike sama kärsitu kui emme ja issi:D Tahaksin samuti oma nunnukest üllatusmuna juba näha….(Üllatusmuna sest me ei tea siiani kumb on)(L)

Write A Comment