Raseduskalender

36. nädal

Kõik beebi luud peale pealuu on tugevnenud. Ta on umbes 45 sentimeetrit pikk, kaalub 2,5 kilogrammi ja pea läbimõõt on ligi 9 sentimeetrit. Lapse soolestik on täidetud esmasrooja ehk mekooniumiga.Beebi peaks olema end pea alaspidi keeranud. Kui ta seda teinud pole ja ei tee veel ka järgmisel nädalal, võib arst kaaluda keisrilõike tegemist. Alates selle nädala lõpust võib su beebi iga hetk sündima hakata, sest 37. ja 42. nädala vahel ilmaletulnud last loetakse ajaliseks.

Beebi võib vaagnasse laskuda. Sellisel juhul tunned, et raskus on allapoole vajunud. Hingata on kergem, kuid samas suureneb surve põiele ja külastad tualettruumi veelgi tihedamini kui varem. Ole valmis ka gaasideks ja kõhukinnisuseks.Kuigi laps võtab kaalus juurde, siis sina enam lisakilosid ei kogu. Mõned naised võivad enne sünnitust koguni kehakaalust paar kilogrammi kaotada.

Kui sa seda veel teinud ei ole, siis 30 päeva enne eeldatavat sünnitustähtaega on viimane aeg töötamine lõpetada. Kui jääd rasedus- ja sünnituspuhkusele hiljem, kahaneb sinu sünnitushüvitis nende päevade võrra, mis sa kauem töötasid.Kuigi kokkutõmbed sagenevad, siis kuni need ei käi regulaarselt, pole paanikaks põhjust. Kui valuhood tekivad iga viie minuti tagant ja see kestab järjest terve tunni, on aeg kiirustada haiglasse. Kui puhkevad looteveed, ära satu paanikasse ja võtavajaduse korral ühendust arsti või ämmaemandaga.

21 kommentaari

 1. ;)ma ei jõua enam ära oodata, nii tahaks juba paitada ja vaadata kuidas ta naeratab ja isegi jonn oleks omal kohal..oeh…(F)(F)

 2. Ülar Niinepuu Vasta

  Jah ei jõua enam tõesti, tahaks juba näha seda hullult põksivat, emmele laksu 😉 andvat pisikest. 🙂 🙂

 3. oh kui pikk see viimane lõpp tundub, kuigi hea on mõelda, palju juba möödas on 🙂

 4. Evelin Leppik Vasta

  nagu öeldi, et iga hetk võib sünnitus alata…uhhkui põnev:)(Y)

 5. Merilin Lille (Võikar) Vasta

  Mul tunne,et minu nunnu tuleb varem 😉 eriti kui 11 sept veel emme ja issi abielluvad 😀

 6. ei jõua enam oma pisikest siputist ära oodata :)!!!! 4 nädalat tundub nii pikk aeg ! 😉

 7. Greete Greete Vasta

  Naljakas lause oli see:sa võid iga hetk sünnitama hakata:DNo tere aga mul on aega veel.
  Aga mulle on jh jäänud püksid nõks suureks kintsude pealt:)

 8. Kirsti Ummelas Vasta

  Ma ka juba ootan 😀 Tähtaeg on küll 1 sept aga kõhutunne ütleb, et tuleb augustis… eks näis 🙂

 9. varje jaanoja Vasta

  nii ma ka nüüd siis seal maal et 36 näd täis paar päeva tagasi läksid jalad meeletult paiste nii et enam pahkluid pole ka enam näha. tegelt ka ma ei jõua lõppu enam ära oodata:D

 10. Janelle Kink Vasta

  mul 36 n2dalat t2is ja tundub nagu aeg veniks!nii tahaks oma v2ikest tibukest syles hoida!

 11. Mari Rannaste Vasta

  ja ongi nii et mõned nädalad veel ja ma saangi oma pisikest käte vahel hoida…=)

 12. Kätlin Kottisse Vasta

  Enam pole palju jäänud.Pisike on juba märku mitu korda andnud,et tahaks varem tulla kuigi 4 nädalat veel tähtajani…Pisike sama kärsitu kui emme ja issi:D Tahaksin samuti oma nunnukest üllatusmuna juba näha….(Üllatusmuna sest me ei tea siiani kumb on)(L)

 13. Minu beebi sündis 36 nädalal. Kaalus 2940g ja oli 48cm pikk. Igavesti terve ja ponks plika on 🙂

Lisa oma kommentaar