Raseduskalender

35. nädal

Lapse neerud on täielikult välja arenenud ning maks toodab jääkaineid. Nüüd on beebi kehaliselt välja arenenud ja viimase kuue nädala jooksul tegeleb ta vaid kaalus juurdevõtmisega, kosudes nädalas kuni pool kilogrammi. Nahaalune rasvkude vormib teda üha pontsakamaks.

Emakas on raseduseelse ajaga võrreldes 15 korda suurem. Kui saaksid enda sisse piiluda, näeksid, et suurema osa emakasisesest ruumist on hõivanud laps ning lootevett on vähem.

Ehk oled tähele pannud, et beebil on kindel magamise ja ärkveloleku režiim. Mõned arstid soovitavad beebi liigutusi regulaarselt kontrollida, ent isegi kui sa seda ei tee, võiksid beebi päevakava jälgida, et oluliste kõrvalekallete korral arstiga nõu pidada.

Söö rohkelt rauda sisaldavaid toiduaineid. Tõenäoliselt on juba eelnevatel nädalatel su vere hemoglobiinitaset mõõdetud ning vajaduse korral on arst soovitanud sul süüa rauda sisaldavaid toite või tarvitada lisaks rauasiirupit.

Mõtle läbi, kas oled uue ilmakodaniku tulekuks valmis? Soeta aegsasti vajalikud esmatarbed nagu beebivoodi, vanker, vann, turvahäll, apteegikosmeetika ja riided esimeseks paariks kuuks. Lapse tulekuni pole enam palju jäänud ja hiljem ei pruugi sul aega jaguda.

15 kommentaari

 1. uskumatu,et olen juba nii kaugule joudnud:),
  lopuks ometi(Y)
  sel nadalavahetusel hakkeme tuba ymber tegema,et oleks ruumi nii meil kui lapsel
  st et kolime vaisemast toast veidi suuremasse tuppa:D

 2. ma nii õnnelik varsti see päev ongi millal ma oma tibukest näen ja armastan… hakkaks ka tube juba tasapisi ümber tegema et rohkem ruumi oleks nii magamiseks kui ka mängimiseks

 3. weee..eile panin ilusti tibule ostetud riided tema esimesse päris oma sahtlisse, nii mõnus oli vaadata mis asju ikka lastele tehakse ja kõiki neid nunnkaid saab mu tibu kanda. mees on ka aina suuremas õhinas et millal kyll see põtkiv ja mässav tegelane meiega yhineb..ootame nii väga(Y)(L)(F)

 4. nonii nüüd on siis 35 nädalat ja üks päev. ei jaksa enam ära oodata.:) mees ka nii kannatamatuet jube kohe. suur kõht jääb igale poole ette. öösiti enam üldse ei maga:'(

 5. Ja mind jäeti haigla hoolde,et kontrollida vererõhku ning lapse südametukseid,kuna näitajad on viimasel ajal olnud kõrged. Tuleb lihtsalt rahulikuks jääda ja küll kõik läheb hästi!

Write A Comment