Raseduskalender

34. nädal

Beebi kaalub ligi 2,2 kilogrammi ning oskab kindlalt haarata. Tema nahk on roosakas ning karvakesi ja lootevõiet jääb vähemaks. Sel kuul muutub lapse nahk paksemaks ja tema organismis moodustuvad antikehad. Sõltumata tulevasest värvist on beebi silmad praegu sinised. Praegu sündides oleks su lapsel väga head võimalused ellu jääda, sest füüsiliselt on ta ilmaletulekuks valmis. Järgnevate nädalate jooksul kogub ta vaid nahaalust rasvkudet, mida on vaja äkiliste temperatuurimuutustega hakkama saamiseks.

Kõhus on vähe ruumi ning beebi liigutused on harvemad ja tugevamad. Keha valmistub sünnituseks ning su liigesed ja sidemed muutuvad elastsemaks. Emaka kokkutõmbeid esineb sagedamini.

Joo palju vett. See aitab, kui jalad ja käed on tursunud. Kindlasti väldi raskuste tõstmist.Kui mõte sünnitamisest teeb sind ärevaks, siis ehk aitab sul rahuneda see, kui viid end eesootavaga paremini kurssi. Tee selgeks, millised on sünnituse erinevad etapid, kuidas käib valutustamine ning mida saad ise enda heaks sünnituse ajal ära teha. Uuringute kohaselt võivad sünnituse pikkus ja raskus olla seotud ärevuse ja hirmuga selle valusa kogemuse ja ka emakssaamise ees. Kui lapse isa ei saa või ei soovi sünnituse juures viibida ning sa ei taha seda üksinda läbi teha, siis aruta lähedastega, kes võiks sulle toeks tulla.

24 kommentaari

 1. veel viimane spurt:D ootame juba nii väga finishit. minul tuleb abikaasa sünnitusele kaasa(Y)(L)

 2. nii vähe aega on jäänud 🙂 Ootame juba.. Minul tuleb ka abikaasa sünnitusele.

 3. nii vähe aega on jäänud 🙂 Ootame juba.. Minul tuleb ka abikaasa sünnitusele.

 4. Kerlin Maasikas Vasta

  niii natukene on jäänud :))
  1,5 kuud 😀 võiks kiiremini minnna (L) OOtame issiga pisikese sündi väga (L)

 5. Merilin Lille (Võikar) Vasta

  viimane lõpp venib ja olemine muutub tiba raskemaks 🙂 nii vähe on jäänud,ärevus on suur…ma saan kolmap ehk teada,mis sugu siis laps on,siiani on varjanud 🙂

 6. Beebiliigutused on nüüd küll juba päris tugevad,vahel kui ta põtkib tekib tunne,et lööb oma jalakese kõhust läbi :D:D:D Meil õnneks turseid pole,selle raseduse ajal oli 6kuul üks õhtu pahkluud paistes,aga see ka kõik;) Emaka kokkutõmbed on tõesti tihenenud ja intensiivsemad juba,isegi alaselg annab aeg ajalt tunda:)Varsti on finiš käes(L)(F)

 7. Karin bibi emme Vasta

  ohh,6 nädalat veel,juba ootan nii väga pisikest ja teda näha:)

 8. Greete Greete Vasta

  Minule küll vesi ei aita!
  Joo palju tahad ikka on käed,jalad kui puupakud:(

 9. Olen täiesti nõus vesi ei aita ..ei jõua seda vett enam ära juua..aga õnneks on mul ainult näpud turses..kui päeva peale tagasi tõmbuvad siis hommikuks on jälle niipaistes et raske näpegi liigutada..aga muidu sujub kõik suurepäraselt;)

 10. Nüüd siis olen ka mina siiamaani jõudnud 🙂 Asi muutub omamoodi põnevaks juba.Lõpp samas nii lähedal kuid ikka kuidagi aegalsti läheb 😀
  Aga ootamine on seda väärt 😀

 11. ljudmila uutmann Vasta

  ongi veel 6 nädalad ja siis pisike käes… tulekul tütreke. aga sünnitusele tuleb kaasa ma arvan et abikaasa

 12. varje jaanoja Vasta

  Kuus pikka nädalat veel oodata, tahaks juba pisikest näha ja käes hoida:D

 13. Petra Järitsa Vasta

  vaikselt hakkab hirm nahavahele tulema :S
  väsimus on meeletu suur igapäev.

 14. moonika zuravleva Vasta

  nii vähe veel jäänud (Y) meil tuleb ka issi sünnitusele kaasa 🙂 koos tegime valmis koos võtame vastu ja koos kasvatame ülesse 😛

 15. katrin uibopuu Vasta

  ma ka siiani jõudnud:)ootan oma esimest tibukest,saan 8-ndal UH sse ja siis saan äkki soo ka teada.minul pisike mteeb vahest sellist mürglit(aktiivne tibuke) 🙂 kõrvetised on ka vahepeal meeletud,jalad rsaked ja paistes meil peaks ka issi kaasa tulema sünnitusele kui just sel ajal soomes ei pea olema(aga loodan et ikka ei pea)

 16. julia meister Vasta

  Hii,nii armas lugeda,kui kaalust ainult ca 8kg ja kuidas selg valutab jne…ma olen oma 20kg juurde võtnud,paistes ja muust rääkida oleks palju,kuna mind on õnnistatud lausa kahe poisiga…see on uus ja huvitav kogemus,kuna kaalu poolest nad ei jää alla (kumbki)ühe lapse norm kaalule,siis võite endale ette kujutada,kui kitsas neil seal on 🙂

 17. Marina Januškevitšus Vasta

  Jäänud on kuus nädalat, ei jõua juba ära oodata, natuke veel veeremist ja kannatust ja oledki meil käes 🙂 (L)(L)(L)

Lisa oma kommentaar