Raseduskalender

33. nädal

Beebi aju areneb intensiivselt, seetõttu kasvab ka tema pea ümbermõõt ning pea võtab iseloomuliku pikliku kuju. Lootevee hulk enam ei suurene.

Paisunud emakas surub suurtele veresoontele ja seetõttu on sul raske pikemalt seista. Oled tõeliselt ümmargune ning kehakaal suureneb kiiresti – võtad juurde umbes pool kilo nädalas. Läbi kõhuseina võid tunda loote sirutusi, tema jalga või teisi kehaosasid.

Pane valmis haiglakotike tualett-tarvete, mugavate riiete, aluspesu, hügieenisidemete, susside, hommikumantli ning beebiriiete ja -tekiga. Hiljem saad sinna kiirelt lisada ID-kaardi või passi ja rasedakaardi. Haiglasse võiks kaasa võtta ka fotoaparaadi uue ilmakodaniku esimeste hetkede jäädvustamiseks.

29 kommentaari

 1. jee ma nii kaugel,kuid kaotasin hoopis 1.kg .kaalu:)kuigi söön sama palju,kui ennist ega pole pidurdanud ennast söömisega:D

 2. ljudmila uutmann Vasta

  ma juba nii kaugel tahaks et pisike juba tuleks… nii õnnelik olen …

 3. Annely Antik Vasta

  miks öeldakse et 7 kuu on ok sünnitada aga 8 kuu on lapsele kõige ohtlikum sündimiseks?

 4. hihi. ma ka nyyd nii kaugel.ootame põnevusega millal linnupoja sünnib. ma ka olen kilo alla võtnud mitte juurde:D

 5. Heli Jaakson Vasta

  ka ei ole juurde võtnud,kaal püsib ja vast on isegi alla väheke läinud

 6. mul kaal ikka sama , 😀 . ootame ka juba kuna sünnib 🙂 Tahaks näha jubaa , eks?? 🙂

  Teil asjad pakitud? 🙂

 7. Merilin Lille (Võikar) Vasta

  mina pidurdan,sest kaal tuleb kolinal…ämmaemand võtab mu kallal kogu aeg :S
  osad asjad on pakitud,mõned veel puudu…
  meil eriti põnev ootamisaeg,sest 11 sept on abielu registreerimine,et kas jõuab sinna või ei 😀

 8. Greete Greete Vasta

  Minu ämmakas pani mind dieedile,sest ma olevat liiga palju juurde võtnud.
  Hmmm mis teha kui hea söögiisu on;)
  Aga seda vastust tahaks ka teada,mida küsis just Annely Antik(Y)

 9. hmmm,ma 22märtsil ämmaemanda juurde,kaal hetkel 66kg,ei teagi kas olen juurde ka võtnud…:D
  mul pisike koguaeg oma peaga puksib juba 7kuust…:);):)

 10. Marika Heinleht Vasta

  Nu nii nüüd olen ka mina siinmaal teise lapsega, jubedad seljavalud on…kohati ei anna isegi liikuma…esimese lapseootusega selliseid seljavlusi ei mäleta et oleks olnud aga kuna kaal langes peale esimese lapse sündi meeleult siis nüüd on hulga raskem teist oodata…muidu kõik ok!

 11. Nüüd siis olen ka mina siia maani jõudnud oma rasedusega.Ootus ärevus on suur juba 🙂 Enam ei lähe kaua kui Pisike meiega juba 🙂

  Kõik muu on nagu OKY aga mis mind vaevab on minu hingamine,sellega veist raskusi.Kaal aga endiselt tõuseb.

 12. carolin Sild Vasta

  Mul kaal on alanenud 1kg ja hingamie tektab pisut probleeme 🙁 Linnupoja surub oma väikseid jalakesi aina kopsudesse aga ei nurise,sest seda pole enam veel kauaks 😀

 13. Kirsti Ummelas Vasta

  Ma saan järgmisel nädalal teada palju olen juurde võtnud – kodus ei kaalu. Minu pisike (tüdruk) aga on nii aktiivne, et siples mul eile lausa südame pahaks, tõsine võimleja on. Iga päev on ise asendis 🙂 aga kangesti ootan juba tahaks teda näha 😀 Õnneks erilisi muresi ei ole, voodis on külge raske keerata.
  Asju ei ole ma veel üldse pakkinud, plaanin seda paari nädala pärast teha 🙂

  Jõudu kõigile ootajatele!

 14. ljudmila uutmann Vasta

  juba nii kaugel …..teiselapsega on suht raske ja veel sellise palausega. juba kaalust pole eriti juurde võtnud kaalun 61.1, olen kuu aja jooksul kaalust juurde võtnud vaid 800g.
  öösel on raske magada aga need liigutused on supper vägevad….ootan meelsasti millal tuleb teine tibuke ilmavalgust nägema.

 15. Ehee 🙂 Maru kiiresti on läinud see aeg 😀
  Juurde olen võtnud siin kõigist kõige vähem. Nii umbes 8 kuu peale 5 kilo 🙁 Ei tea ise ka mis on…Ja jubedalt väsinud ka kogu aeg. Seljavaludega on sama mis enamustel.Seista saan päris tükk aega,aga istumist ei kannatada üldse. Eriti veel kui puudub seljatugi…Haiglakoti pakkisin juba 26 rasedusnädalal kokku.See oli hirmust kuna käisin just sel ajal haiglas säilitamisel:(
  Annely küsis miks on 7 kuul sünnitamine parem kui 8 kuul ? Vastus on lihtne : Lapse kopsud ja muud siseelundid on sel ajal enamvähem propotsioonis. Kui sünnitad 8 kuul on üks osa lapse organismist arenemisega taga. Näiteks võib sündival lapsel olla üks kops väiksem kui teine jne. Eluliselt on ta juba võimeline,aga eks arstid teavad ise paremini 🙂
  Jõudu ja jaksu kõigile 🙂

 16. minul siiamaani juurde lisandunud 6kg.ainult kõhupeale cm kogunenud õnneks ja isegi vanad teksad tõmbaks veel siiamaani jalga 😀
  nii ootan,et aeg kiiremini liiguks ja sünnitus pihta hakkaks,kuigi hirm on ka,et kuidas seekord kõik välja kukub.nii muretsen lapse tervise pärast ja sugu tahaks ka nii teada juba,sest nii imelik on kui ei tea 😀

 17. kerli elsting Vasta

  kui mul oli 30 nädalat eelmise kuu 11 mai ja nüüd juba on 11 juuni palju nüüd seda rasedust on

 18. Leili Lõoke Vasta

  mul on 32 nädal tegelikult ja siin näitab et 33 nädal on see nupsu paneb näkku ikka 🙁

 19. Leili Lõoke Vasta

  ma on 8 kuud rase,aga mul on probleem,miks mul tupp ja kiitor ka sügelevad ? enne rasedust mul polnud seda ja arst ütles et mul sugu haigust pole .

 20. Anonüümne Vasta

  Rasedus siis nii kaugele jõudnud.:) Laps pressib elunditele ja kui ta sirutab või teeb muid trikke,on väga ebamugav tunne.Nüüd tunnen,et on raske oma tavapäraseid asju ajada.

 21. kerli thaumi Vasta

  jee juba 33 nädal.laps nii pressib,ja jube väsimus on ka aga õnneks juba tibu käes varsti,ainult7nädala veel:):D;)

 22. Marina Januškevitšus Vasta

  Täna oli siis viimane ultraheli ja tulebki tüdruk! 🙂 Meie oleme igatahes väga-väga õnnelikud, tubli töö! 🙂

 23. Kätlin Kottisse Vasta

  Väsimus on meeletu.Liikuda on võimatu ja normaalsest magamisest rääkida üldse ei saa.Laps ei näiadnud kes ta on nii siis on ta minu väike üllatusmuna:)Ei jõua enam ära oodata.

 24. monica paivel Vasta

  :)Mina pakkisin täna beebi asjad kokku koos kahe pojaga mis õele haiglasse kaasa võtta….peaks mainima et poissid ei jõua ära ootada millal õde välja tuleb ytlesin et kuu aega veel siis on õde majas….

Lisa oma kommentaar