Raseduskalender

33. nädal

Beebi aju areneb intensiivselt, seetõttu kasvab ka tema pea ümbermõõt ning pea võtab iseloomuliku pikliku kuju. Lootevee hulk enam ei suurene.

Paisunud emakas surub suurtele veresoontele ja seetõttu on sul raske pikemalt seista. Oled tõeliselt ümmargune ning kehakaal suureneb kiiresti – võtad juurde umbes pool kilo nädalas. Läbi kõhuseina võid tunda loote sirutusi, tema jalga või teisi kehaosasid.

Pane valmis haiglakotike tualett-tarvete, mugavate riiete, aluspesu, hügieenisidemete, susside, hommikumantli ning beebiriiete ja -tekiga. Hiljem saad sinna kiirelt lisada ID-kaardi või passi ja rasedakaardi. Haiglasse võiks kaasa võtta ka fotoaparaadi uue ilmakodaniku esimeste hetkede jäädvustamiseks.

29 kommentaari

 1. Merilin Lille (Võikar)

  mina pidurdan,sest kaal tuleb kolinal…ämmaemand võtab mu kallal kogu aeg :S
  osad asjad on pakitud,mõned veel puudu…
  meil eriti põnev ootamisaeg,sest 11 sept on abielu registreerimine,et kas jõuab sinna või ei 😀

 2. Minu ämmakas pani mind dieedile,sest ma olevat liiga palju juurde võtnud.
  Hmmm mis teha kui hea söögiisu on;)
  Aga seda vastust tahaks ka teada,mida küsis just Annely Antik(Y)

 3. hmmm,ma 22märtsil ämmaemanda juurde,kaal hetkel 66kg,ei teagi kas olen juurde ka võtnud…:D
  mul pisike koguaeg oma peaga puksib juba 7kuust…:);):)

 4. Nu nii nüüd olen ka mina siinmaal teise lapsega, jubedad seljavalud on…kohati ei anna isegi liikuma…esimese lapseootusega selliseid seljavlusi ei mäleta et oleks olnud aga kuna kaal langes peale esimese lapse sündi meeleult siis nüüd on hulga raskem teist oodata…muidu kõik ok!

 5. Nüüd siis olen ka mina siia maani jõudnud oma rasedusega.Ootus ärevus on suur juba 🙂 Enam ei lähe kaua kui Pisike meiega juba 🙂

  Kõik muu on nagu OKY aga mis mind vaevab on minu hingamine,sellega veist raskusi.Kaal aga endiselt tõuseb.

 6. Mul kaal on alanenud 1kg ja hingamie tektab pisut probleeme 🙁 Linnupoja surub oma väikseid jalakesi aina kopsudesse aga ei nurise,sest seda pole enam veel kauaks 😀

 7. Ma saan järgmisel nädalal teada palju olen juurde võtnud – kodus ei kaalu. Minu pisike (tüdruk) aga on nii aktiivne, et siples mul eile lausa südame pahaks, tõsine võimleja on. Iga päev on ise asendis 🙂 aga kangesti ootan juba tahaks teda näha 😀 Õnneks erilisi muresi ei ole, voodis on külge raske keerata.
  Asju ei ole ma veel üldse pakkinud, plaanin seda paari nädala pärast teha 🙂

  Jõudu kõigile ootajatele!

 8. juba nii kaugel …..teiselapsega on suht raske ja veel sellise palausega. juba kaalust pole eriti juurde võtnud kaalun 61.1, olen kuu aja jooksul kaalust juurde võtnud vaid 800g.
  öösel on raske magada aga need liigutused on supper vägevad….ootan meelsasti millal tuleb teine tibuke ilmavalgust nägema.

 9. Ehee 🙂 Maru kiiresti on läinud see aeg 😀
  Juurde olen võtnud siin kõigist kõige vähem. Nii umbes 8 kuu peale 5 kilo 🙁 Ei tea ise ka mis on…Ja jubedalt väsinud ka kogu aeg. Seljavaludega on sama mis enamustel.Seista saan päris tükk aega,aga istumist ei kannatada üldse. Eriti veel kui puudub seljatugi…Haiglakoti pakkisin juba 26 rasedusnädalal kokku.See oli hirmust kuna käisin just sel ajal haiglas säilitamisel:(
  Annely küsis miks on 7 kuul sünnitamine parem kui 8 kuul ? Vastus on lihtne : Lapse kopsud ja muud siseelundid on sel ajal enamvähem propotsioonis. Kui sünnitad 8 kuul on üks osa lapse organismist arenemisega taga. Näiteks võib sündival lapsel olla üks kops väiksem kui teine jne. Eluliselt on ta juba võimeline,aga eks arstid teavad ise paremini 🙂
  Jõudu ja jaksu kõigile 🙂

 10. minul siiamaani juurde lisandunud 6kg.ainult kõhupeale cm kogunenud õnneks ja isegi vanad teksad tõmbaks veel siiamaani jalga 😀
  nii ootan,et aeg kiiremini liiguks ja sünnitus pihta hakkaks,kuigi hirm on ka,et kuidas seekord kõik välja kukub.nii muretsen lapse tervise pärast ja sugu tahaks ka nii teada juba,sest nii imelik on kui ei tea 😀

 11. ma on 8 kuud rase,aga mul on probleem,miks mul tupp ja kiitor ka sügelevad ? enne rasedust mul polnud seda ja arst ütles et mul sugu haigust pole .

 12. Rasedus siis nii kaugele jõudnud.:) Laps pressib elunditele ja kui ta sirutab või teeb muid trikke,on väga ebamugav tunne.Nüüd tunnen,et on raske oma tavapäraseid asju ajada.

 13. Väsimus on meeletu.Liikuda on võimatu ja normaalsest magamisest rääkida üldse ei saa.Laps ei näiadnud kes ta on nii siis on ta minu väike üllatusmuna:)Ei jõua enam ära oodata.

 14. :)Mina pakkisin täna beebi asjad kokku koos kahe pojaga mis õele haiglasse kaasa võtta….peaks mainima et poissid ei jõua ära ootada millal õde välja tuleb ytlesin et kuu aega veel siis on õde majas….

Write A Comment