Raseduskalender

7. nädal

Loode on 7−9 millimeetrit pikk. Välja hakkavad arenema käed, jalad ja nägu. Näos on võimalik eristada tumedaid täppe ehk silmi ja näha on ka kõrvad. Loote nahk on tundlik ja tal tekib võime tajuda puudutust.Tillukestes labades, millest saavad jäsemed, hakkavad kujunema luud. Peamised organid, nagu süda, neerud, maks, kopsud ja pankreas, on moodustunud ning arenevad edasi. Tekivad beebi esimesed punaverelibled.Lootel on veel nii-öelda saba, kuid see kaob lähinädalatel. Ja kuigi sa seda veel ei tunne, liigub laps sinu kõhus juba aktiivselt ringi.

Kui sul on kunagi aknet esinenud, võib see uuesti välja lüüa. Õrnatoimelise näopuhastusvahendi ja sagedase vee joomisega hoiad olukorra kontrolli all. Abi võib olla ka arsti määratud iiveldusvastastest ravimitest.Väsimus ja uimasus kimbutavad sind endiselt. Kaalus võid olla nii juurde võtnud kui kaotanud – sõltuvalt sellest, kas olid hädas iiveldus- ja oksendamishoogudega või mitte. Väliselt ei ole su rasedus veel märgatav.

Kui sa ei ole end veel arsti või ämmaemanda juures arvele võtnud, tee seda.Kui oled väsinud, siis võimaluse korral tukasta päeval. Ka võiksid jalutada värskes õhus, et koguda endasse positiivset emotsionaalset ja füüsilist energiat – see kulub nii sulle kui sinu sees kasvavale lapsele marjaks ära.

11 kommentaari

 1. Terekest!

  Eelmisel nädalal, 39. päeval, tegin testi. Negatiivne.

  Aga tunne on ikka väga positiivne, valu alakõhus, imelik voolus (nagu oleks lootevett natuke tulnud, isegi rinnad on abikaasa ja minu arvates suuremad ja ei ole nii vedelat, nagu nad jäid peale esimest last).

  Homme plaanin järmist testi teha, ehk siis 46.päeval.

  Ma olen nii pabinas. Kuna üritame juba kolm aastat teist last saada. Ja samas ei tea, kuidas ennast peab hoidma rahvatantsu suhtes, kuna me pääsesime TAllinna.

 2. olen megaväsinud…ainult magaks..:D
  iiveldust on ka vähem juba, nädal või paar tagasi oli palju hullem. oma arvutuste järgi olen 7 ndal nädalal…aga eks näha ole mis arst ütleb..ootan põnevusega(L)(kink)

 3. Supper väsimus on peal. Iga vaba hetk kulub tukastamiseks. Süda on natuke paha aga mitte nii hull, et söök sees ei püsiks. Aga see kõik on hea eesmärgi nimel, nii et tuleb ikka rõõmustades ära kannatada. Edu kõikidele topelt-triibutajatele!:)

 4. Mina sain just seitsmendal nädalal teada, et ootan oma esimest last-tütart.
  Mulle meeldivad need videod, palju infot ja samas piisavalt lühikesed ja konkreetsed, et ei lähe igavaks. 🙂

Write A Comment