Raseduskalender

30. nädal

Beebi kopsud on välja arenenud ning praegu sündides saaks laps ise hingamisega hakkama. Kui seni oli tema aju sileda pinnaga, siis nüüd ilmuvad sellele iseloomulikud käärud ning lisanduma hakkab ajurakke. Beebi muutub ümaramaks, tema nahk ei ole enam kortsuline ning pead katavad juuksed. Varsti keerab ta end pea alaspidi.

Ringiliikumine muutub vaevalisemaks ning sa väsid kiiremini. Braxton-Hicksi kokkutõmbed ehk kontraktsioonid tugevnevad ning kui sa neid enne ei tundnud, siis nüüd juba küll.

Kui töötad, siis nüüd, 70 päeva enne eeldatavat tähtaega, on sul õigus jääda rasedus- ja sünnituspuhkusele.

Ära rabele! Tegele rohkem iseendaga ning valmistu beebi sünniks. Energiat võib sulle anda nii puhkamine ja magamine kui hoopis kerge trenn. Proovi näiteks ujumist, jalutamist või võimlemist. Toimetuste tegemiseks varu tavapärasest enam aega ning raskeid asju lase teistel tõsta. Kui soovid, võid nüüd ilma arsti või ämmaemanda abita loote südamelööke kuulata. Aseta tühja majapidamispaberi rulli papptoru üks ots kõrva juurde ja teine vastu kõhtu. Kuulamist peab harjutama, sest algaja ei pruugi ema ja loote südamerütmil vahet teha.

19 kommentaari

  1. minu pisike ennast juba ammu ümber pööranud,kuid ja braxton-hicki kokkutõmbeid tunnen ka nüüd selgelt ning ootan 10.näd.möödumist,et näha oma pisikest:)

  2. Raske on tõesti juba, väiksemgi suurem liigutamine võtab võhmale:P Pea oli all ilusti paigas juba:) Aga sugu jääbki vist lõpuni saladuseks:D No mis siis ikka:D

  3. minu neiu keeras end juba 18 nädalal pea seisu ja nii siiani pole vahepeal keeranud teistipid.vahel väga aktiivne aga muidju suht rahulik.selja valud piinavad väga.

  4. Minu preili on vist veel tuharseisus, peanupp punnitab ülevalpool naba kui selili olla 🙂
    Päris aktiivne ka juba. Õnneks hädasi ei ole eriti, v.a palavus 😀

  5. :O mul on samuti raske tõusta,kuid ka tunnen braxton-hicki kokkutõmbeid. mul samuti sama lugu,et ei tea kumb tuleb….ootan seda väga mul juba 30nes nädal käes … ja mu pisike on ka väga aktiivne …. kas teil on sama,et tahate varem magama ja hommikul vara üles? mul küll jama sellega koguaeg varama magama …:O:Ootan oma tibulinnukest väga:)

  6. Minu laps pole veel keeranud õigesse asendisse.Aga aktiivne on küll.Viimased päevad on asi rahulikumaks jäänud.B-H kokkutõmbeid ei tunne.Kõht on nagu suur pall ees,kuna veel pepu püstises asendis.Tegelasele meeldib kangesti selga ja kukalt ettepoole hoida.Siiani ei tea,kumb on,aga u. 4 nädala pärast peaks olema veel üks UH.Kui ei näita siis ka,siis jääbki,kuni sünnituseni saladuseks,kumb on.Aga mis teha.Vahet ju tegelikult pole 🙂

  7. Meie tibu otsustas ka üllatusmunaks jääda, nüüd peaks viimane UH tulema, loodame et siis näitab 🙂 Tibu on väga aktiivne, eriti öösiti.. Aga vaatamata sellele ärkan hommikul vara ülesse ja siis vahepeal väsin ära ja jään uuesti magama 🙂

  8. Pisike on muutunud suht rahulikuks ja on endiselt tuharseisus-Pole kordagi ennast ringi keeranud ega näita kumb on.Ju siis jääb samuti üllatuseks.Muidu aga tubli ja kasvab kiiresti.Järelikult issi moodi..pikk ja peenike:)braxton-hicki kokkutõmbeid tunnen pidevalt…vahest natuke valulikud vahest pole väikest valugi tunda.Jalad tõmbavad õhtuti krampi mis on lausa piinarikas ja kõndimisest ei räägi üldse 😀 see nii jube,et ei tahaks toast väljagi minna.

Write A Comment