Raseduskalender

29. nädal

Beebi on umbes 37 sentimeetri pikkune ja kaalub ligi 1,3 kilogrammi. Rasvkude moodustab tema kehakaalust umbes 3 protsenti. Laps joob päevas kuni pool liitrit lootevedelikku ning väljutab seda uriinina. Lootevesi uueneb ja puhastub pidevalt. Luuüdis tekivad punaverelibled ja peaajus jätkub närvirakkude moodustumine. Lapse aju on juba sedavõrd välja arenenud, et ta hakkab ise oma kehatemperatuuri reguleerima. Beebi võib päeval magada ning öösiti üleval olla, takistades sul end välja puhata. See ei tähenda õnneks tingimata seda, et ta ka sündides sama päevarežiimi jätkab.

Kas sinu niigi kasinat öist und segavad jalakrambid? Mõne arsti hinnangul on nende põhjuseks jalgade ülekoormus, teiste arvates kaltsiumi- või magneesiumipuudus või hoopis surve, midaemakas jalanärvidele avaldatab. Kindlasti suurendab kasvav kehakaal koormust nii seljale kui jalgadele. Laps rõhub ka üha enam siseorganitele ja soolestikule, ent ära unusta, et kõik need vaevused on pärast sünnitust kadunud.

Kui jalg lööb krampi, siruta see kergelt välja, painutades varbaid enda poole. Joo piisavalt vedelikku ning väldi pikaajalist seismist.

13 kommentaari

 1. onneks ei esine mul jalakrampe aga siseorganitele surub meie vaike pojake kyll:)
  magada saan oositi veel normilt aga millegi parast arkan hommikuti vara,kuigi varem meeldis mulle vabal paeval kaua magada;)
  eks see koik tule rasedusest(L)
  edu teistele rasedayele(Y)(F)

 2. Esimene kord kus pikema jalutuskäigu peale tunnetan seljavalu. Jalakrambid käisid aeg-ajalt ka enne rasedust seega ei tahaks neid nüüd sellega seostada. Mina saab neist kiiresti ja juba reflekselt jagu jalalaba endast väljapoole, küljepeale tugevalt keerates. Oluliselt aktiivsem on ka viimane nädal olnud kui enne.

 3. Nüüd hakkavad seljavalud endast vaikselt märku andma.Pisike möllab hoogsalt ja magama jäämisega on tekkinud natuke raskusi,aga muidu magan hästi,kui jõuan õigel ajal magama jääda:D Aga mul nüüd kõrvetised hakanud muret tegema.Varem polnud,aga nüüd juba mitu päeva on olnud:(
  Õnnex jalakrampe pole olnud:D

 4. mõni õhtu võtab päris kaua aega enne kui magama jään, krampe enam ei ole, sest tarbin regulaarselt calmagi see on toidulisand kaltsium ja magneesium. kõrvetiste puhul olen mina leidnud, et keefir, jogurt ja piim võtavad need ära, keefir kõige paremini muidugi. Viimasel ajal on selg valutama hakanud. valesti istumimisega koguneb pinge selja keskkohta, nii et kaks punkti aeg-ajalt on ikka väga valusad. selle vastu olen leidunud, et kui valutama hakkab tuleb kohe pikali visata ja lõõgastuda, see leevendab ja mehel lasen neid kohti mudida. pärast on palju parem. Muidu on rasedus täitsa vinge.

 5. Ohh need jalakrambid ongi 7.raseduskuu juures kõige enam ebameeldivust tekitavad 😉 Aga väga armas on lugeda siit oma beebi kohta (L)

 6. Uhh õnnex pole veel jalakrambid kimbutama tulnud aga ei tahaks ära ka sõnada.
  Aga see pani mind küll imestama:O et beebi joob ligi liiter loodevetelikku päevas.Juu siis sealt need luksumised tulevad;)

 7. Minul on jalakrambid see-eest tuttavad. Õnneks mitte palju kordi. Magneesiumi tabletid aitavad ka. Mul on ka püsti töö (õnneks kohe läbi) võib-olla sellepärast, koormus jalagadele on päris suur tööpäevadel.

 8. mul 6nneks jalakrampe pole ja tibu magab 88sel ilusti.p2eval myrgeldab m6nuga.ja k6rvetised piinavad p2ris tihti.mul aitab n2ts sellest lahti saada.:D

 9. jalakrampe mul õnneks pole a hommikuti on selg kohutavalt valus:S pisike mässab juba koguaeg siuke tunne et ta ei maga vist kunagi:D

 10. kuigi mul saab alles järgmine nädal 29 nädalat täis siis mul juba on need probleemid et jala sääremarjad kisuvad krampi ja siis tulevad kõrvatised. tibuke luksub ka juba mõndaega:) ja on üsna energiline,mõnikord selline tunne et keerab ennast nii üht kui teist pidi kõhus:)

 11. Raseduse rõõmud 😀 Öösiti olen hakanud wc tihedamini külastama.Kõrvetised on hullemaks läinud.Magamisega on lood kehvad,sest tegelane ei lase külgede peal eriti olla,hakkab vastu.

Write A Comment