Raseduskalender

28. nädal

Beebi kaalub ligikaudu kilo ning on üle 35 sentimeetri pikk. Kui ta praegu sünniks, jääks ta intensiivravi abil 90%-lise tõenäosusega ellu. Siiski on igal juhul parem, kui ta veel emaüsas kasvab ning alles õigel ajal ilmale tuleb. Beebi reageerib valgusele silmade pilgutamisega. Imemise harjutamine võib aga lapse luksuma ajada. Sina tunned seda rütmilise põksumisena kõhus.

Kui silitad kõhtu, võib beebi sellele põtkimisega reageerida. Emakas ulatub nüüd rinnakorvini ning kaalunumbrid tõusevad järjekindlalt 36.−37. nädalani. Raseda kaaluiive on muuhulgas üks õige toitumuse näitajaid. Kaal peaks kasvama 300−400 grammi nädalas ja 9−11 kilogrammi kogu raseduse vältel. Iiveldustunne on kadunud, kuid see-eest hakkavad sind kimbutama kõrvetised ja raskendatud seedimine. Rindadest võib immitseda pisut ternespiima ehk kolostrumit.

Kõrvetiste ja seedimisprobleemide vastu aitab väikestes kogustes ja sageli söömine ning vürtsikatest toitudest hoidumine. Järgnevatel nädalatel tunned lapse liigutusi tugevamalt. Kui beebi on tavapärasest oluliselt vähem aktiivne, võiksid arsti poole pöörduda. Tavaliselt liigutab laps ka praegu sama aktiivselt kui varem.

9 kommentaari

 1. Kas keegi oskab midagi soovitada,kui öösel magades tõmbavad mõlema jala sääred krampi tugevalt ja mitu korda järjest.
  Krambid on väga valusad ja ei lähe ära ka kuidagi.
  Õde soovitas mul juua rohkelt piima ja piimatooteid süüa,aga see pole idanud…:(

 2. Minul oli samuti krampidega probleeme,hakkasin magneesiumi lisaks vo”tma rasedavitamiinile ja nu”u”d probleemi pole(Y)
  Ilmselt on sinul samuti organismis magneesiumi puudus ,et krambid tekivad;)

 3. minu tibu luksub juba vahepeal ja jalakrambid on mul ka tulnud,kõrvetistest rääkimata,aga õnneks on muidu ok,tibu täitsa energiline:)

 4. mul on tekkinud raskused hingamisel.Beebi põtkimised on tugevamad ja tundub et ta ültse ei maga.Süüa saan korraga vähem aga isu on pidevalt.wc külastan järjest tihedamalt.Et jalakrampe ei tekkiks tihti söön õhtuti soolast võileiba.

 5. MInul oli 27+6 kui pisike kaalus 1180g ja 37,9cm:)
  Tavaliselt ta mässas rohkem aga nüüd natuke vähem.Rohkem magab.Ja liigutused ei ole väga tugevad.

 6. 🙂 minul sai just 28nädalat täis ja väike poja mängib kõhus iga õhtul vist jalgpalli nii palju puksib mind
  aga jalas krambit on mega valusad asjad ei lase öösiti mul magada…:(

Write A Comment