Raseduskalender

27. nädal

Beebi keha proportsioonid sarnanevad vastsündinuga, kuid tema nahk on veel kortsuline. Laps peaks kaaluma umbes 875 grammi ja ta jalalaba pikkus on 2 sentimeetrit. Lõug on muutunud ümaramaks ning ta oskab silmi pilgutada.

Algab raseduse viimane kolmandik. Su kopsumaht jääb aina väiksemaks ja hakkad kergesti hingeldama. Suurenenud emakas rõhub rinnakorvile ning takistab kopsudel täies mahus õhuga täituda. Ent ära muretse – see ei ole ohtlik ei sulle ega lapsele, te mõlemad saate piisavalt hapnikku. Võib juhtuda, et kui aevastad, naerad, köhid, teed trenni, jooksed või end muul moel pingutad, tunned, kuidas püksid saavad märjaks. Taoline uriinilekkimine võib piinlikkust tekitada, kuid selles pole midagi erakordset. Seda võib ette tulla kogu raseduse vältel.

Niinimetatud lekkimist saab vältida, kui treenid vaagnapõhja-, tupe- ja kusiti ümber olevaid lihaseid. Harjutus on lihtne ning seda saab teha igal ajal. Pinguta neid lihased, millega saad pissimise ajal uriinivoo peatada. Hoia seda pinget korraga 8−10 sekundit ning tee nii 50 korda järjest. Kirjeldatud harjutus on muuseas ka väga hea treening sünnituseks valmistumisel. Kui vererõhk tõuseb, sul tekivad nägemishäired, peavalu ja tursed ning nimetatud sümptomid ei kao järgmiseks hommikuks, võib tegu olla preeklampsiaga. Konsulteeri sellisel juhul viivitamatult arstiga.

3 kommentaari

  1. 27 hakkas! Piinlik, aevastan või naeran südamest siis on oht, et tilgad taga ;P
    Õhupuudus on ka tihtipeale. Rinnad on paistes ja suured 1 nr. jagu kasvanud. Kõht on juba suur, eks siis paari kuu pärast veereme, jõuabki rutem edasi…;D

Write A Comment