Raseduskalender

26. nädal

Beebi treenib hingamislihaseid ja hingab ka lootevedelikku sisse ja välja. Tema nahk on veel krimpsus ja läbipaistev, kuid väikesed veresooned muutuvad üha vähemnähtavaks, sest naha alla moodustub rasvkude. Rasu- ja higinäärmed toimivad ning kulmud, ripsmed sõrme- ja varbaküüned on välja arenenud ning kasvavad veelgi. Uuringute kohaselt reageerib laps puudutusele. Ka tajuvad beebi silmad valgust ning ta saab aru, kui sa seisad tugeva valgusallika läheduses.

Pidev tualeti vahet jooksmine muutub tüütuks ja võib hakata und segama, kuid kasvava emaka surve tõttu ei pääse sa sellest enne raseduse lõppu. Ka võib sul esineda kõhukinnisust.

Et ennast säästa, tasub võimaluse korral enne rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämist võtta välja ka korraline puhkus. Kui saad ja tahad, tee päeval uinak, oluline on see, et su keha saaks piisavalt jõudeaega. Mugavama magamisasendi leidmiseks kasuta jalgade tõstmiseks ja kõhu toetamiseks patju.

12 kommentaari

 1. Mul ka teine laps praegu palju aktiivsem ja annab endast igati märku põtkimistega:)
  Wc-s käimine on ka jah tihedamaks läinud,kuigi midagi eriti iga kord ei tulegi.
  Praegune laps enamuse päevast magab ja kuskil 8 aeg õhtul ärkab ülesse ja on pool ööd üleval..:D

 2. Esimese lapsega polnud midagi aga teisega on küll , peksab ja madistab palju , magada ei lase wc käimine on ka juba üli tihedaks läinud praktiliset seal veedangi oma aja 😀

 3. Oehhh.Mul lööb just lõuna ajal tööl olles siukese uneka peale ,et kardan et vajun lihtsalt laua taha ära.Tahaks niii tukkuda :Dõnneks pole dekreet kaugel!
  minu pisike ka aktiivne.Igatsen kõhuli magamist.!

 4. Ma ka igatsen kõhuli magamist:D Mul on ka teine aga minu arust oli esimene ka väga aktiivne wc käimine on muutunud jube tüütuks eriti siis kui midagi ei tulegi:D Ma magan alati kui poja lõunal magama läheb sest muidu ma ei peaks õhtuni vastu:D

 5. mina küll ei ole märganud, et WC-s peaks tihedamini käima, magada on küll juba suht ebamugav.
  Tibu kõhus ka eriti veel ei põksi

 6. Ka mulle tundub, et teine laps palju aktiivsem, vahel ajab keset ööd oma võimlemisega üles 😀
  Aga selle wc vahet jooksmisega soovitati rasedate joogas nii, et iga häda peale kohe mitte joosta, vaid püüda veidi aega kannatada ja kinni hoida, sest siis püsivad vastavad lihased tugevamad.

 7. Teine laps. Wc’s käigud on selle raseduse juures vist kõige piinavam asi,koguaeg otsi wc’d väljas olles :D. Vahel selg valutab aga see on ka kõik. Kaal on tõusnud 3-kuuga +6kg. Täna 3D UH koos DVD’le võtuga :P.

Write A Comment