Raseduskalender

25. nädal

Beebi jätkab kiiret kasvamist ning tema keha ja pea on nüüdseks õiges proportsioonis. Lapse selgroog ning kopsude vereringe arenevad, luud muutuvad tugevamaks ning aju kasvab,ninasõõrmed hakkavad avanema.

Uuringute kohaselt eelistavad beebid praegu teistest maitsetest enim magusat.

Su kõhule, rindadele ja puusadele võivad ilmuda rasedusarmid. Neid põhjustab kollageeni vähesus sidekoes. Kõhunahk on pingul ning võib sügeleda.

Emakas on juba jalgpallisuurune ning aina kasvab. Surve tõttu sageneb urineerimise vajadus, kuid iga kord on uriini kogus väike. Lisaks muule võivad su jalgadesse tavalisest tihedamini lüüa krambid.

Samas ei too rasedus su kehas esile siiski ainult negatiivset. Ehk oled tähele pannud, et su juuksed näevad tihedamad ja tervemad välja? Lapseootusega kaasnevate hormonaalsete muutuste tõttu väheneb nimelt juuste väljalangemine.

Sel perioodil kontrollitakse su veresuhkrutaset, et vältida rasedusdiabeedi ohtu. Rasedusarmidest rääkisime ka 17. nädalal, seetõttu sa ilmselt juba tead, et päriselt ära hoida neid ei saa.

Võid proovida kõhtu toetavat aluspesu või spetsiaalset rasedatele mõeldud tugivööd ehk bandaaži.

Kõhunaha sügelemise vastu aitab naha niisutamine. Küsi sobiva kreemivaliku osas nõu ämmaemandalt või apteekrilt.

29 kommentaari

 1. kuna mul teine laps tulekul,siis on kõht kuidagi jube suur juba 😛 aga olemine on mõnus;) tita on eriti aktiivne! naudin täiega:D

 2. Väga hea aeg raseduses. Kõik suuremad õudused on seljataga.Nüüd aint oodata millal ära potsatatud saab .
  Kui õhtuti liigutab siis tekib kohutav igatsus. Nalajakas et saab igatseda midagi mida sa veel näinudki pole.Meeletu vajadus kallistada ja musitada teda juba.

 3. Palju te kaalult 25 nädalaks juurde olete võtnud? Huvitav oleks võrrelda ja teada kas on keskmine või tiba liiast 😀
  Tundub, et kõht peaks suurem olema kui on aga eks esimesega ei tule nii kiirelt esile.. eriti kui veidi polstrit ka alguses peale kogutud.

 4. Unustasin lisada, et survega põiele nii probleeme ei tunneta kuigi vetsus käin tihemini muidugi kui enne rasedust. Käies on tasakaal kuidagi muutunud ja kiirus liikumisel.. avastan vahel, et käin kuidagi aeglasemalt.

 5. kõht on suur, ei tea palju suuremaks ta veel läheb:)
  lapse liigutused on nii mõnusad aga vahel äsab üpris valusasse kohta. mina olen juba 5kg juurde võtnud. suht palju oma arust. üli mõnus aeg on tõesti.

 6. mina olen ikka päris palju juurde võtnud 10 kg.
  enne rasedust kaalusin 55 kg olin teiste jutu järgi luukere aga nii hulle see ka päris ei olnud aga suht raske on harjuda nii suure kehakaaluga:D
  välja ei paista et nii palju oleks juures ei tea kus need kilod on siis….
  arst ütles mulle et olen õnnelik inimene kui kaalu peal olin seepärast pole paanikat teinud aga kui vaatan et viimane siin 5 kg ja ütleb et juba siis hakkab hirm küll:D

 7. Minul 8kg juures ja igapaevaga kaal kasvab..ei teagi enam mis teha, nii kui natuke soon nii kohe kaalu nr surem….APPI!
  Muidu on ilus aeg, peale wc sagedase kylastamise oositi ei kaeba midagi.

 8. Nii lahe, et juba nii kaugel. Mina olen juba 9kg juurde võtnud, ise olen suht rahul, sest ega väga välja ei paistagi, kuid riietes on tunda. 😉 Eks enamus on läinud lapsele ja olen proovinud süüa tervislikult! Ja eks see kõige tähtsam ju on, et põnn terve oleks! (L)

 9. kuskil 7 kg olen juurde võtnud ja ei tunne selle kaalust juurde võtu pärast muret sest see selline ilus aeg endale kilosid pole tulnud vaid tita kasvab ilusti.

 10. ma olen võtnud kaalust kõigest 2,5kg , teise lapsega ootel. .. kõht liigub niivägevalt et meeldiv vaadata tahaks teda juba ilma valguses näha

 11. Vai jummal alles ma sain teada,et ootan teist last ja JUBA on 6 kuud täis 😀 ja see pisike on täielik marakratt 😉 Heas mõttes muidugi 🙂 Vahe peal on tunne,et tuleb kohe kohe läbi kõhunaha välja 🙂
  Aga hoian pöialt kõikidele rasedatele,et saaks ikka selle kuumaga hakkama ja ,et oktoobris saaksime me kõik koos rõõmustada 🙂

 12. mina olen võtnud jurde ca 13kg ;)aga mul kaks poisi ka kõhus :D!
  …ma ei saa kuidagi aru,kas 6kuu või kuus kuud täis?pigem siis jookseb juba ju 7kuu,kuidaspidi õigem on????

Write A Comment