Raseduskalender

24. nädal

Loode on ligi 30 sentimeetrit pikk ja kaalub 600 grammi. Tema süda lööb umbes 130 korda minutis ning seda saab stetoskoobi või väikese ultraheliaparaadiga kuulata. Beebi võib reageerida sinu meeleolu kõikumistele ning ta kuuleb väljaspool toimuvat nii hästi, et näiteks sageli kuuldud laulud on ta võimeline pärast sündi ära tundma. Laps on üsna elujõuline, kuid täielikult välja arenemata kopsude tõttu oleks praegu sündides tema ellujäämise tõenäosus väike. Hetkel alles moodustub tema kehas pindaktiivne aine surfaktant, tänu millele avanevad kopsud väliskeskkonnas hingama hakates.

Sul võib esineda ninaverejooksu, igemete veritsemist ning kerget nohu. Emakapõhi ulatub nüüd nabani ning sinu keha hakkab järsku suuremaid mõõtmeid võtma. Kuigi suurem osa kehakaalu tõusust on vajalik lapse kasvamiseks, võib liigne maiustustega patustamine lisada sulle kilosid, millest on pärast sünnitust keeruline vabaneda.

Kui tunned menstruatsioonikrampidega sarnanevaid kokkutõmbeid, nüri valu selja alaosas, survet vaagnale ning tupest immitseb vedelikku või muid eritisi, konsulteeri kiiresti arstiga. Nimetatud sümptomid võivad viidata enneaegsele sünnitusele. Ära unusta ka tervislikku ja tasakaalustatud toitumist. Beebi vajab seda kasvamiseks.

7 kommentaari

Write A Comment