Raseduskalender

23. nädal

Loode kaalub ligi 550 grammi. Veresooned kumavad läbi kortsulise naha, andes väikesele kehale punaka tooni. Beebile meeldib väga imeda ning ta teeb seda alati, kui sõrm suhu satub. Areneb tunnetusmeel ning laps teeb vahet erinevatel maitsetel. Kuulmine teravneb ning ta võib teiste helide hulgast sinu hääle ära tunda. Kuna ringiliikumiseks on kõhus veel piisavalt ruumi, võimleb ta aktiivselt. Beebi põtkimist on mõnikord näha isegi väljastpoolt.

Sa võid aeg-ajalt tunda emaka kokkutõmbeid, mis tähendab, et su kõht muutub minutiks või paariks kõvaks ja ümaraks. Raseduse edenedes tajud neid üha selgemini. Emaka kokkutõmbed esinevad sagedamini pärast kiiret kõnnakut, treeningut või seksuaalvahekorda, kuid valusad need enamasti ei ole.

Vedeliku tarbimine aitab emakat rahustada. Konsulteeri kindlasti arsti või ämmaemandaga, kui ühes tunnis on üle nelja emaka kokkutõmbe, kui need muutuvad intensiivsemaks, valusaks või nendega kaasneb tupest vedeliku eritumine. Hea uudis on see, et nende kokkutõmmetega valmistub emakas sünnituseks. Emaka kokkutõmbeid tuntakse ka Braxton-Hicki kokkutõmmete nime all.

3 kommentaari

  1. Minu kaksikud on juba 23 nädalat ja mõned päevad peale kasvanud… Üks Tuub kuluks vägagi ära, et teinekord natuke kobedam välja näha 🙂
    PS! Teil on väga tore ja informatiivne kalender, kuid telefonist on seda tohutult ebamugav vaadata/lugeda

Write A Comment