Raseduskalender

22. nädal

Beebi keha kattev õrn rasvkude aitab juba sooja hoida. Pankreas on tööle hakanud ja toodab hormoone. Lapsel on kulmud, ripsmed ja sõrmed ning ta juuksed kasvavad. Kuju võtab nina, sest moodustuvad kõhred. Lapse kaelalülid on selgelt näha.

Kui ootad poissi, on ta munandid formeerunud ja laskuvad munandikotti. Beebi sisekõrv on välja arenenud ning tagab talle tasakaalutunnetuse. Laps vehib innukalt käte ja jalgadega ning paneb käsi omavahel kokku. Kõige erksam on ta tõenäoliselt siis, kui sa puhkad ja talle mõtled. Kui ta magab, on osa tema unest REM ehk rapid eye movement uni, mil ajutegevus on aktiivne ja silmad liiguvad kinniste laugude all. Samal ajal kuulevad beebi pisikesed kõrvad välismaailma helisid ning tugev müra võib ta üles äratada.

Sarnaselt lapsega kosud ka sina, kuid peaksid end üldiselt veel päris hästi tundma ning küllap jaksad aktiivselt ringi toimetada. Suurem osa juurdetulevatest kilodest kuluvad beebi kasvamisele.

Sa võiksid lapsega rääkida, nii harjub ta sinu häälega juba enne sündi. Paisuva kõhu tõttu suureneb pinge seljale, seetõttu oleks aeg vahetada kõrge kontsaga kingad mugavate madalate vastu ja võimaluse korral hoiduda pikaajalisest püstiseismisest. Ka ära unusta aeg-ajalt jalgu kõrgemale tõsta.

25 kommentaari

 1. no nii, alates sellest 22.nädalast mulle mu vanad riided enam selga ei mahu 🙁 eriti just püksid ja seelikud.
  Aga muidu enesetune hea, jõuan ikka ringi liikuda 🙂

 2. mul riided juba ammu ei lähe selge .. ostsin spetsaalsed raseduspüksid millega ma tunnen ennast mugavalt… aga muidu enesetunne on mul hea

 3. ma olen oma teksapüksid ka ootama pannud:D
  nad mahuvad jalga veel küll aga,kui autoga sõidan siis pean nööbi lahti tegema ja see nii tüütu:)enesetunne on hea:)

 4. Kui vähegi võimalik, lasen ka nööbi lahti, nüüd otsustasid teksad kõik väikeseks jääda, seni ei olnud nagu muret. Enesetunne samuti hea, võrreldes nende iiveldavate kuudega, mis seljataha jäänud!

 5. Mul veab, vanad riided lähevad kõik kenasti jälle loosi (paar aastat tagasi sai kõvasti alla võetud), on väike tagaplaanil olev kahtlus, et nii kiirelt na palju tagasi tulnud. Naba -vöökohalt hakkab kõht täituma.. muidu hoidis allapoole ja vasakule. Tunne suurepärane, pisike laamendab:)

 6. mul 21 nädal läheb ja minu teksad ei lähe enam ammu jalga, lasin raseda püksid õmmelda. Kuidagi äkitselt viskas kõhu ette ja retuusid on ikka kõige mugavam riietus;)

 7. Mina ka loen ja imestan, sest püksid ei lähe juba ammu ammu jalga ja kilosid on lisandunud koguni 6. Tita ise on aga krutskeid täis – päevasel ajal jagab vaid mõne hella vopsu, kuid magama minnes oleks justkui poksiringi astunud:)

 8. mulle hakkavad riided kitsaks jääma,no ühed põlvpüksid veel kuidagi moodi mahuvad ja jalga ja üks lai pluuse on ka ok,aga teksaed on enam vähem (N) appii mis siis saama hakkab kui kuumad ajad tulevad ? :P:P
  ootan seda aega kunas saan juba pisikese ilmale tuua (L):D

 9. Praeguseks ajaks on kõik teksased juba väksed.Soetasin rasedateksad endale,need aga hetkel vajuvad veel alla 😀 Käin enamuse akast dressides.Liikuda on veel nii enamvähem.Hingeldama ajab rohkem ja väsin kiiremini ära.Muidu särtsu veel jätkub.Väike on hakanud rohkem möllu tegema,eriti õhtuti ja öösiti.Vahest ka päeval.Ei mäletagi,et kahe eelnevaga laps oleks nii vara juba ohtramalt liigutanud 🙂

 10. Ma ei ole eelnevalt kleite eriti kandnud, nüüd aga, kui püksid jäid mulle väikseks.. ostsin endale kleidi ja tunnen ennast selles, väga mugavalt! Enesetunne on samuti hea! Ja tibu on päris aktiivne! 🙂

 11. ainult dressid lähevad loosi hetkel. Muidu iiveldusi ega midagi pole olnud ja nii, enesetunne on väga hea alati olnud, emotsioonid on tugevamad ainult.
  Ja see lapsuke peksab mind koguaeg, karistab mind juba enne sündi 😀

 12. Oi minule ka enam vanad teksad jalga ei lähe, kintsust on parajad, aga ülevalt ei lähe mingi valemiga nööp ega lukk kinni. 🙂 Mina olen juurde võtnud juba ligi 8 kg.(olin varem väga kõhna kah) 😀 Tita liigutab juba mitmeid nädalaid ikka hoolega, õhtuti tal on jah vist kõhus mingit sorti treeningud. 😀

 13. Minule ka enam teksad ega seelikud selga ei lähe. Tunnen ennast nagu suur pall 😀
  On küsitud ,et kas viimane kuu ,aga sünnitan alles novembri lõpus 😀
  Beebi möllab kõhus ka väga hoogsalt juba ja tahaks juba näha kuidas kõhu peal liikumine toimub 🙂

 14. Minul algab homsest 22nd ja ma tunnen ka ennast suht pallina 🙂 Aga midagi erilist veel ei ole 🙂 Paisun 😀 Kaalust pole eriti juurde vist võtnud vähemalt eelmisel ämmaka visiidil polnud veel midagi olin hoopis alla võtnud .. aga tervis on korras ja hea on tõesti olla 🙂 Ainuke jama et öösiti tihti peale käin vetsus 🙂

 15. Kõige mugavamad on dressid ja retuusid, teksad juba kuuaega seisavad kapis. Pisike on aktiivne just õhtuti, päeval annab ka märku vahepeal 🙂 Juurde on tulnud umbes 4 kilo :).

 16. mina olen suur nagu vaal ja juurde on lisandunud 8kg.miskit selga ei lähe ja enesetunne on ka kuidagi kehva alatasa:(.Pisike siputab aga toredasti 🙂

 17. Alles nüüd on hakanud beebikõht välja paistma. See mul esimene beebi, ehk see ka põhjus, miks varem keegi aru ei saanud, et last ootan. Kaal on juures 6 kg, enesetunne on muidu hea aga väsimus tuleb kvara õhtul juba. Tahaks kell 7 juba põhku pugeda.

Write A Comment