Raseduskalender

21. nädal

Loode kaalub ligi 450 grammi ja on umbes 26 sentimeetrit pikk. Praegu on ta veel kõhn, sest rasvkudet on vähe, kuid järgnevatel nädalatel võtab ta jõudsalt kaalus juurde. Kasvavad kulmud ja ripsmed. Beebi neelab jätkuvalt lootevett ning pissib. Ka liigub ta aktiivselt ringi ning magab kindlatel aegadel. Tavaliselt on ta aktiivsem õhtuti, just siis, kui sina end magama sätid. Järgnevate nädalate jooksul annab laps oma päevarežiimist aina rohkem aimu.

Sinu rasedus on märgatav ning naba võib hakata väljapoole punnitama. Pahkluud ja jalad võivad päeva lõpuks paistes olla. Kui esimesel trimestril oli seks sulle täiesti vastunäidustatud, siis nüüd hakkab see tunne ehk muutuma. Samas aga ei pruugi see veel juhtuda, nii et ära imesta, kui sa seksi järele endiselt vajadust ei tunne.

Toitu tervislikult ning mõtle läbi oma menüü ja toitumisharjumused. Soovitatav kaalutõus nädalas on keskmiselt 400−500 grammi. Liigne kaalutõus võib olla tingitud valedest toitumisharjumustest. Kui jalad on paistes, joo ohtralt vett ja tõsta jalad kõrgemale. Viimane abinõu leevendab muuseas ka seljavalusid.

22 kommentaari

 1. Saime just teada et ootan tütart!!Kuna poja olemas siis rõõm eriti suur, enesetunne hea ja analüüsid hetkel ka korras:-)Loote liigutsed hakkasid 19 ras.nädalal, nüüd liigutab suht aktiivselt ja kasvab kenasti.

 2. liigutustega rahu juba see härrakene mulle ei anna nii päeval kui öösel .sex on null ja isu muidu normaalne aga magusat tahan hullumoodi:P

 3. mul sama, naba juba väljapoole. liigutusi hakkasin tundma peale 16 näd. nüüdseks toksib mind vahetpidamata 🙂 täna käisin ultrahelis… OOTAN POEGA … JEHUUU…… :D:D:D:D(Y)(Y)(Y)(Y)

 4. mina tunnen ka liigutusi juba iga päev.ja nii lahe,me mehega otsustasime soo üllatuseks jätta.ei jõua ära oodata kui ta sünnib.:D

 5. Reelika ಌ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ಌ

  Meiegi saime teada, et pisike on tüdruk:D:D(L)Liigutusi on tunda just õhtuti, kuid öösel laseb ilusti tududa:DSeksi isuga on nii nagu on, iga päev erinev:D:D Mingeid erilisi isusi pole, magusat ja rasvast eriti ei taha, pigem ikka miskit värsket:D:D

 6. Mu mees siis ootab mil see seksiisu tagasi tuleb. Lihtsalt pole ja nu lubasin, et nu kord nädalas ikka saab aga sedagi vahel võimatu täita :D:D. ilusat ootusaega :)(F)

 7. 21+5 nädalat on täis 🙂
  Beebi liigutusi tunnen juba 17.nädalast saadik ja nüüd tunneb neid ka mu mees ning on ka näha. Esmarasedus. Püksid olid kitsad juba 3raseduskuul. Kõht on suhteliselt suur juba :), kannan rasedapükse ja venivaid kliete, väga mugav. Vaevusi eriti polegi, väljaarvatud gaasid :), enesetunne on üldiselt väga hea, väsimus on ka kadunud.
  Ootan juba,et beebiga kohtuda 🙂

Write A Comment