Raseduskalender

21. nädal

Loode kaalub ligi 450 grammi ja on umbes 26 sentimeetrit pikk. Praegu on ta veel kõhn, sest rasvkudet on vähe, kuid järgnevatel nädalatel võtab ta jõudsalt kaalus juurde. Kasvavad kulmud ja ripsmed. Beebi neelab jätkuvalt lootevett ning pissib. Ka liigub ta aktiivselt ringi ning magab kindlatel aegadel. Tavaliselt on ta aktiivsem õhtuti, just siis, kui sina end magama sätid. Järgnevate nädalate jooksul annab laps oma päevarežiimist aina rohkem aimu.

Sinu rasedus on märgatav ning naba võib hakata väljapoole punnitama. Pahkluud ja jalad võivad päeva lõpuks paistes olla. Kui esimesel trimestril oli seks sulle täiesti vastunäidustatud, siis nüüd hakkab see tunne ehk muutuma. Samas aga ei pruugi see veel juhtuda, nii et ära imesta, kui sa seksi järele endiselt vajadust ei tunne.

Toitu tervislikult ning mõtle läbi oma menüü ja toitumisharjumused. Soovitatav kaalutõus nädalas on keskmiselt 400−500 grammi. Liigne kaalutõus võib olla tingitud valedest toitumisharjumustest. Kui jalad on paistes, joo ohtralt vett ja tõsta jalad kõrgemale. Viimane abinõu leevendab muuseas ka seljavalusid.

23 kommentaari

 1. Mis mõttes seks täiesti vastunäidustatud? Kas ei tohi? või pigem tavaliselt ei taheta?
  esimest korda kuulen sellis asja!

 2. minul oli siianni jamasid, siis nagu oli hea hoiduda sellest, nüüd kõik ok ;))

 3. Krista Järv Vasta

  Saime just teada et ootan tütart!!Kuna poja olemas siis rõõm eriti suur, enesetunne hea ja analüüsid hetkel ka korras:-)Loote liigutsed hakkasid 19 ras.nädalal, nüüd liigutab suht aktiivselt ja kasvab kenasti.

 4. Regina Kaljo Vasta

  Ei tea, kas võib isu veel suuremaks minna? 😀
  Mul terve raseduse vältel kohutav seksiisu olnud

 5. Softi Dititpipi Vasta

  Tibu liigutab end vaikselt ja mõnusalt. Aa seksiisu on küll puhas null 🙂

 6. carolin Sild Vasta

  Poja siputab ikka hoolega,eriti kui kõhtu silitada:)
  Ning naba hakkas juba 17n välja punnitama;)

 7. liigutustega rahu juba see härrakene mulle ei anna nii päeval kui öösel .sex on null ja isu muidu normaalne aga magusat tahan hullumoodi:P

 8. Veronika Tolli Vasta

  mul sama, naba juba väljapoole. liigutusi hakkasin tundma peale 16 näd. nüüdseks toksib mind vahetpidamata 🙂 täna käisin ultrahelis… OOTAN POEGA … JEHUUU…… :D:D:D:D(Y)(Y)(Y)(Y)

 9. kätlyn karu Vasta

  mina tunnen ka liigutusi juba iga päev.ja nii lahe,me mehega otsustasime soo üllatuseks jätta.ei jõua ära oodata kui ta sünnib.:D

 10. Petra Järitsa Vasta

  Minu Sipsik ei reeda midaig, jalad ülespoole ja selg ka veel ees, ei näinud sealt midagi kumb on 😀

 11. Reelika ಌ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ಌ Vasta

  Meiegi saime teada, et pisike on tüdruk:D:D(L)Liigutusi on tunda just õhtuti, kuid öösel laseb ilusti tududa:DSeksi isuga on nii nagu on, iga päev erinev:D:D Mingeid erilisi isusi pole, magusat ja rasvast eriti ei taha, pigem ikka miskit värsket:D:D

 12. Mina aga väga mures öösiti olen üleval, kuna uni kaob ära ja kõht väga tühi :),liigutab ikka õhtuti rohkem 😉

 13. Mu mees siis ootab mil see seksiisu tagasi tuleb. Lihtsalt pole ja nu lubasin, et nu kord nädalas ikka saab aga sedagi vahel võimatu täita :D:D. ilusat ootusaega :)(F)

 14. kerli thaumi Vasta

  mul siis juba 21nädal.ja eile sain teada et ootan poega. suurem poeg ka nii õnnelik et saab venna:D

 15. Erika Kivimaa Vasta

  21+4 ja tütar, liigutabki õhtuti aktiivsemalt , seksi isu on päris 0-lähedane 😀

 16. 21+5 nädalat on täis 🙂
  Beebi liigutusi tunnen juba 17.nädalast saadik ja nüüd tunneb neid ka mu mees ning on ka näha. Esmarasedus. Püksid olid kitsad juba 3raseduskuul. Kõht on suhteliselt suur juba :), kannan rasedapükse ja venivaid kliete, väga mugav. Vaevusi eriti polegi, väljaarvatud gaasid :), enesetunne on üldiselt väga hea, väsimus on ka kadunud.
  Ootan juba,et beebiga kohtuda 🙂

Lisa oma kommentaar