Raseduskalender

20. nädal

Loode on 25 sentimeetrit pikk ja kaalub 300 grammi. Kuigi ta on veel imetilluke, näeb beebi muus osas välja selline nagu sündides. Tema liigutused muutuvad jõulisemaks ning neid peaksid nüüd tundma ka esmarasedad. Lapse süda lööb umbes 140 korda minutis. Kõrvad on välja arenenud ja ta kuuleb su keha hääli. Sõrmedele ja varvastele on kasvanud küüned.Beebi neelab lootevedelikku, aidates nii kaasa seedesüsteemi kujunemisele. Ka harjutab loode hingamist, kuid tema kopsud pole veel lõplikult väljaarenenud ja väljaspool emaüsa ta hingamisega hakkama ei saaks.

Lapseootus on varsti poole peal ja üha rohkem inimesi märkab su rasedust. Emakapõhi on käega naba kõrgusel tunda ning võid hakata nädalas poole kilo kaupa juurde võtma. Kui olid raseduse alguses alakaaluline, siis suureneb kaal kiiremini, kui ülekaaluline, siis aeglasemalt.

Söö rauarikast toitu. Lisaks sinu suurenenud verehulgale kulub raud ka lapse ja platsenta kasvamiseks ära. Rauarikaste toitude hulka kuuluvad punane ja linnuliha, läätsed ja teised kaunviljad, spinat, rauaga rikastatud helbed ning kala. Kuigi viimane on kasulik mitmel põhjusel, talletuvad kalades ka veekogus leiduvad mürkained. Seetõttu veendu enne söömist kala päritolus ja puhtuses.Kui su kodukohas toimuvad perekooli loengud, võiksid neile registreeruda. Alates 37. nädalast on laps nii-öelda õigeaegne ja võib iga hetk sündida. Seetõttu on parem, kui sa ei jäta loengutes käimist viimasele hetkele.

13 kommentaari

 1. tunnen lapse liigutusi juba nädalajagu, hommikuti ja õhtuti, ometi ta nii väike alles seal aga tunnen ja see on imeline:)toitun normaalselt, kaal tõuseb ja enesetunne on väga hea.

 2. ja l6puks ka pool k2es juba.liigutusi tunnen juba p2ris h2sti,t2na tundsin isegi v2ljas jalutades kuidas ta mul liigutas.varsti UH-sse ja n2en teda.ei j6ua 2ra oodata kuni 9 kuud t2is.tahaks juna oma k2tele 😀

 3. Eile pisike vist keeras ennast, kõht oli ühelt poolt nii punnis ja kõva, peale seda kõksis nii kõvasti.
  10dets lähme teeme UH, võtame vanema lapse kaasa, ei suuda ära oodata 😀

 4. mina olen juba neljandat korda rase aga ikka tunnen väga vähe kuidas pisike liigutab 🙁
  platsenta tagaseinas aga ikkagi…aga juu pisikesel siis ruumi küll et saab ennast ära peita ja mina tema liigutusi ei tunne eriti :O

 5. tunnen liigutusi juba 1,5 nädalat ja on esimene laps. 3. mail ultrahelisse väga ootan seda juba. Kui mõelda jah, et juba pool rasedust läbi tuleb piske kartus ikkagi esimene kord, aga tita võiks juba käes küll olla.

 6. Mul siis kaks päeva veel ja saabki 20 nädalat!
  Sain siis soo kah teada ja tulemas on tütar. Liigutusi tunnen juba 3-t nädalat ja olen üliõnnelik,et nii hea,et pisike liigutab!

 7. Olen juba 7 kord rase ja väga õnnelik.Laps ärkab juba regulaarselt.peale 12 päeval ja öössel umbes pooleks tunniks.Liigutused on tugevad,sest ärkan alati üles kui tema ka ärkab.Ootata on siis poissi.Kaalu olen juurde võtnud 8 kilo.Eelmise lapsega võtsin 15 kilo kokku juurde.

 8. pool rasedust on juba siis läbi.varsti ultrahelisse nii ootan.kõhubeebi liigutusi tunnen kõige rohkem hommikul ja õhtul see on ikka nii hea tunne.

 9. Looteanatoomia tehtud- kinnitati KV uuringut- poiss mis poiss 🙂 Nii tore on lugeda raseduskalendrit ja võrrelda oma tundmuste ja isudega. 🙂

Write A Comment