Raseduskalender

19. nädal

Beebi keha katavad karvakesed, mis kaovad enne sündi. Tekivad jäävhammaste alged. Punavereliblede moodustamiseks talletub lapse organismi raud. Arenema hakkab beebi tunnetuskeskus ning ajus tekivad kindlad kohad maitsmise, lõhna tundmise, kuulmise, nägemise ja kompimise jaoks.

Füüsilise pingutuse järel hakkad varasemast kiiremini hingeldama ja higistama. Ka võid kaalus märgatavalt juurde võtta. See on tingitud ainevahetuse ja kilpnäärme talitluse muutustest. Kui aga su peopesad on punased, siis on põhjuseks suurenenud östrogeeni kogus kehas.

Sinu täisvõimsusel töötavale südamele on kasulik mõõdukas füüsiline pingutus: jaluta, sörgi, uju või mine joogatreeningule. Kuula oma keha! Rasedatele ei soovitata spordialasid, mis nõuavad suurt pingutust ning võivad põhjustada traumasid, nagu näiteks jalgpall ja tennis. Kui ootad mitmendat beebit, hakka vanemaid lapsi uue ilmakodaniku tulekuks ette valmistama.

6 kommentaari

  1. kätlyn karu Vasta

    täna tundsin kohe ilusti kuidas ta sees liikus.igal pol oli teda tunda.isegi kõht liikus natuke.minu emagi nägi seda :D:D:D

  2. keity markina Vasta

    Tramburaitab sees väga aktiivselt, vahest ehmun äragi kui jälle kõmaki vastu kõhtu paneb 🙂

  3. Liigutusi on tunda vähe, kuid vahel ikka annab märku, et ta seal on :).
    Järgmine nädal on lootust ka sugu teada saada 🙂 .

Lisa oma kommentaar