Raseduskalender

31. nädal

Beebi kaalub umbes 1,6 kilogrammi, on 39 sentimeetrit pikk ning kasvab kiiresti. Suurema osa ajast ta magab ja näeb und. Tema seedetrakt on peaaegu välja arenenud. Lapse pealuu on pehme ega ole kinni kasvanud. Sündides liiguvad koljuluud vaheliti, võimaldades nii beebi peal sünnitusteedest läbi tulla.

Raseduse ajal tekib kehas rohkem verd ja kehavedelikke. Kasvav laps surub vaagnas olevatele veenidele, vereringe jalgades aeglustub ja kogunev vedelik põhjustab jalgade ja jalalabade turset. Seetõttu võid märgata, et kingi jalga panna on endisest raskem ning tihedad sokid ja põlvikud võivad jätta jalgadele tugevaid rante. Ka võivad käed paistes olla.Öö jooksul peaksid jalgade ja käte tursed vähenema. Kui seda ei ole juhtunud ja viimase nädala jooksul on su kaaluiive olnud üle 500 grammi, siis konsulteeri arsti või ämmaemandaga, et aegsasti diagnoosida preeklampsia ehk hilise rasedustoksikoosi teket.

Võiksid kontrollida beebi liigutusi. Heida iga päev kindlal kellaajal pikali ning tee kindlaks, kui kaua kulub, et tunda kõhus kümmet liigutust. Tulemus on hea, kui selleks ei kulu üle tunni.

Mõtle, kus soovid oma lapse ilmale tuua, ning tutvu erinevate haiglate ja nende võimalustega. Kui sa pole seda siiani teinud, siis praegu on veel aega võtta osa perekooli loengutest. Sa võid minna üksi või koos partneriga ning valida kuulamiseks just need teemad, mis sind huvitavad – loengutes räägitakse nii sünnitusest, imetamisest, vastsündinu hooldamisest kui paljust muust.

11 kommentaari

  1. Minu pisike küll hetkel enamus ajast ei maga. Ebaõnnestunud ümberkeeramine ei anna talle ilmselt rahu, nüüs sipleb koguaeg 😛

  2. kõht on ikka nii suur ja poiss kõhus nii aktiivne ja vaene issi ja suur poja saavad väikse käest koguaeg nn vitsa:D
    ja isegi mina kui unustan oma käe kõhupeale;)

  3. mul ka punnu nii suur juba et raske liikuda,minu tibu ka ei maga enamue ajal,mürgeldab päris tihti,eirit kui käe kõhule panen müksab.enam polegi kaua kui tibu minuga:D

  4. tibu liigutab küll ennast aktiivselt:) pole siiski veel mõtlema hakanud kuidas sünnitama hakata,kas keegi oleks kõrval või mis moodi,arvasime mehega et mõtleme sellele septembris

  5. Kõht on nii suur,et katsumus on juba saapaid jalga panna;) Aga poiss näitab igapäevaga kui tugev ta meil on ja kui palju on juba tähelepanu vaja 😉 Aga pisike seljavalu ja aeglane kõnnak käib täitsa asja juurde juba;)

Write A Comment