Raseduskalender

16. nädal

Loode on kuni 16 sentimeetrit pikk ning kaalub ligi 100 grammi. Tal on nii aktiivseid kui passiivseid ehk magamise perioode. Iga 40−45 minuti järel beebi pissib ja ultraheliuuringul võib juhtuda, et näed, kuidas ta pöialt imeb.Su kõhus kasvava lapse käte ja jalgade liigutused muutuvad koordineeritumaks ja jõulisemaks. Tema käed ulatuvad omavahel kokku, beebi pea on püstisem ning ta oskab seda pöörata. Tema silmad on üksteisele lähemale liikunud, ning kuigi need on veel kinni, on ta võimeline neid juba liigutama.
Järgmise kolme nädalaga teeb loode kasvuspurdi, võttes kaalus kaks korda juurde.

Torkiv valu kõhupiirkonnas on märk emakalihaste venimisest. Kui aga su kõhus lendaksid justkui liblikad ringi, võib see olla beebi, kes vastu emakaseina põtkib. Esmarasedad ei pruugi lapse tegutsemist veel tajuda ning tugevamate liigutuste tundmiseni läheb igal juhul paar nädalat aega.

Joo vett ja ära soolaga liialda. Su keha vajab praegu rohkelt vedelikku. Lähiajal määrab arst või ämmaemand sulle 20 rasedusnädala paiku toimuva ultraheliuuringu, kus vaadatakse, kas lapse siseelundites või kehaosades esineb nähtavaid kõrvalekaldeid, kas lootevett on piisavalt ning kus asub platsenta. Lapse mõõtude järgi määratakse raseduse suurus ja sünnituse tähtaeg.

22 kommentaari

 1. Issand mul eile oli TV ees pikutades selline valu kõhus naba ümber,et hingata kaa ei saanud :D:S Torgib ja venib juba päris tihti(L)

 2. Venitab jah ja kõnnakule mõjub juba ka… täna panin tähele, et väga kiiresti enam vihtuda ei saagi ja kõnnak pole kah enam sama 🙂 Aga esimesed põtkimised juba käes – neid tunda just õhtul rahulikult pikutades… nii armas (L)

 3. Mul pole veel kuskilt valus 🙁 vahest nagu natukene midagi toimuks aga mitte midagi hullu.Aga päevade moodi valu kõhus ja seljas vahest täitsa olemas :).
  Mina kaa nii ootan liigutusi juba…
  Kõhtu mul on ,väga natuke 🙂 kuigi võõras inimene sellest aru ei saaks,ta vaataks et lihtsalt paks olen :),aga noh kui nüüdsest pidi laps kiiresti kasvama hakkama siis paari nädala pärast ma usun et selge pall on ees 😀

 4. oo jaa minagi ei jõua ära oodatas millal liigutama hakkab.
  ja torkiv valu on pidevalt minu kaaslane 🙂
  ning ultraeli ei jõua ära oodataki.. ;);)(L)

 5. Minu tibu andis eile endat märku, väiksed õrnad põksud olid. Ootan juba tugevamaid liigutusi et suurem poeg ja mee saaksid ka tunda 🙂 Kuigi meil on teine laps siis olen nii õhinal nagu oleks esimene 😀 Eilsest õhtust saati on mul käies valu sees, situdes on hea….loodan et läheb mööda :S

 6. Ei ole veel beebi liigutusi tundnud, aga mul on ka esimene laps. Ülihea meel on selle üle, et iiveldust esineb nüüd harva (Y) Minu puhul kahtlustati juba nädal tagasi, et olen kõhu järgi vaadates rase:D Vanade pükstega saan siis käia, kui luku ja nööbid lahti jätan:O

 7. Mul venitas ennist rohkem, vähemalt tunne oli küll, hetkel isegi suht ok. Aga eelmine nädal (ehk siis 16. nädalal) oli kindlalt tunda, kuidas põnn sees mürab. Nii hea tunne on ikka, kui keegi sees liigutab ka, muidu nagu polekski rase 😀

 8. Mul siis veel kaks päeva ja siis saab beebi kõhus 16 nädalat, vahest minul on kah valud,aga need väga tugevad pole! Mul siis teine rasedus ja kõht on nii hästi näha ,et isegi võõrad näevad mu punut!

 9. Kõhust siiski veel erilist jälge pole 😀 . Küll jõuab 🙂 . Nagu õeldud, siis hakkab nüüd kasvuspurt. Aga venitab küll juba 🙂 .

 10. Täna sai 16 nädalat 🙂 nii ootan juba arstile minekut ja kõhukest.
  Ehk keegi oskab soovitada mida teha kui koguaeg on jube pissi häda, nii et kohe mitte midagi ei saa teha ja koguaeg ainult vetsus istuks aga samas nagu pissi ei tule :/ piin

Write A Comment