Raseduskalender

15. nädal

Beebi kasvab kiiresti. Tema jalad venivad kätest pikemaks ning käed muutuvad küünarnukkidest ja jalad põlvedest liikuvamaks. Kuigi ta silmad on kinni, tajub beebi välist valgust. Kui suunad kõhule taskulambi valgusvihu, liigub ta ilmselt valgusest eemale. Moodustunud on lapse väikeaju ja selgroog. Tema nahk on väga õhuke ja veresooned paistavad sellest läbi. Kujunevad rasunäärmed ning beebi keha katavad karvakesed. Kui sinu lapsel on tumedate juuste geenid, siis need hakkavad praegu tootma tumedat pigmenti.

Su südamemaht on suurenenud ja hingamise ning südame löögisagedus tõusnud. Ära muretse see on normaalne. Su nina võib kinni olla, sest selle limaskest paisub koos östrogeeni taseme tõusuga. Ka võib sul aeg-ajalt ninast verd joosta. Põhjuseks saab olla nii kasvanud veremaht, mis laiendab ninas asuvaid veresooni, kui külmetushaigus või allergia. Lapseootus manipuleerib immuunsüsteemiga ja muudab sind nakkustele vastuvõtlikumaks.

Tavaliselt hakkab kõht välja paistma 14. ja 20. nädala vahel, nii et pole midagi imelikku, kui su rasedus veel näha pole. Kõhu kasvamine on individuaalne ning esmasünnitajal tekib beebikõht hiljem kui mitmendat korda emaks saajal.

Uuringud on näidanud, et suurem osa rasedatest tunneb mingi toidu lõhna või maitse suhtes vastumeelsust. Kui sind häirib mõni tervislik ja rasedatele soovitatav toiduaine, ära piina end – sa ei pea seda ilmtingimata sööma. Kindlasti on vajalikud ained võimalik kätte saada ka mujalt ja pealegi ei kesta su uued maitse-eelistused igavesti.

8 kommentaari

 1. lõhnu tunnen juba teist kuud ja isud/isutus on ka sama kaua olnud. olen ise ka esmarase, mul juba kõht paistab ilusti välja ja beebi on päris aktiivne mürgeldaja(L) aga mida ma ei saa süüa on liha. süda läheb paljast mõtlemisest juba pahaks.. ei piimatooteid ega liha ei saa süüa.
  selline jõhker tõrge on liha vastu, olen üritanud ka suruda kuidagi liha, aga ei suutnud eile näiteks hakkliha kastet ka süüa, maitsesin ja süda paha kohe:(
  aga sai ja leib läheb isuga sisse:D

 2. täna siis minu kõhubeebi kah sai 15 nädalaseks 😀 Kõhuke on mul nagu nii suur,et oleksin juba 5 kuud rase 😛
  Süüa suudan ma nüüd kõike mis hea! Eriti kui poodi lähen tahan kohe magusat, söön muidu soolaseid toite kah,aga magus on minu jaoks tähtsam nt mandariin kuna seal sees on c-vitamiini!
  Mina olen teist korda rase ja see rasedus on hoopis teisugune, pojaga oksendasin ja nüüd seee rasedus seda mure ma tunnud pole ! Juusiis tütar 😀

 3. Sai endal ka 15 nädalat, tunnen õhtul ,et ta mürgeldab mul kõhus :d
  enesetunne on täiesti Ok , sööks ka kõike aga kaalu ei taha liiga palju magusa söömisega ka juurde võtta, lähen tervislikule toidule üle . 😀

 4. Mul ka 15.nädalat täis. Magusat ei taha nähagi, kõik muu sobib kenasti. Kõht hakkab ka juba kasvama, enne veel ei olnud midagi, aga nüüd juba kõhuke ees. Lõhnade kohta ei oska midagi öelda, ei saa küll aru, et tugevamalt lõhnasid tunneks.

 5. Nüüd olen ka mina siin maal 😀 Kuid lõhnu tundsin juba varasemalt , mõned hakkasid ikka kenasti vastu ..
  Söögiga on nagu ikka , magusa isu on sootuks kadunud , rohkem tahan soolast /haput 🙂
  Muidu kõik okei 🙂

 6. Mul algas 15 nädal. Lõhnade ja maitsete veider tundmine algas juba varem. Looma ja linnuliha pole saanud süüa 7ndast nädalast alates. samuti ei lähe peale magusad toidud. Peamiselt toitun puuviljadest, sest need on ainsad toidud, mida vöin piiramatult süüa (eriti hapumad puuviljad ja punane greip). Kehakaalu kadus vahepeal 3 kg, kuid nüüd on sellest 2 kg tagasi tulnud. Kuigi iiveldus pole veel kuhugi kadunud. see kiusab mind koguaeg, terve päeva vältel. Rinnahoidjad olen ammu 2 nr suuremate vastu vahetanud (9. nädalal) ja ilmselt tuleb veel vahetada. Nina kinnisust tunnen nüüd veelgi enam, kuid see on mul olnud juba esimestest nädalatest peale nii. öösiti on raske hingata. Kõht paistab juba (ootan 1. last) korralikult välja.

 7. Täna sai täis 15 nädalat rasedust, jehhuuuu!!! 🙂 tervislikust toitumisest ei taha praegu kuuldagi, iga teine toit ajab südame lihtsalt niii pahaks. Lisaks kimbutab veel ka neerupõletik 🙁

Write A Comment