Raseduskalender

14. nädal

14. nädala lõpuks on loote käed kehaga võrreldes proportsionaalseks muutunud, jalad venivad veel edasi. Lapse kael sirgub pikemaks ja lõug ei toetu enam rinnale. Tema nahk on õhuke, punakas ja kortsuline ning kaetud rasutaolise lootevõide ja karvakestega.Pähe tekivad juuksed. Kasvav laps liigutab aktiivselt käsi, jalgu ja pead, kissitab kinniseid silmi, kortsutab kulmu ja teeb muid grimasse. Samuti oskab ta haarata ning kui pöial suu juurde satub, võib ta seda imeda. Jätkuvalt pissib beebi lootevette – see on normaalne protsess, mis jätkub sünnini.

Sa võid märgata tumedat joont keset kõhtu nabast allpool. See on linea nigra ning seda põhjustab melaniini-nimelise pigmendi taseme tõus raseduse ajal. Mida tumedam on su nahk, seda märgatavam on ka joon, kuid igal juhul kaob see varsti pärast lapse sündi.

Suurenenud veremaht ja hormonaalsed muutused põhjustavad paljudel rasedatel kõhukinnisust. Kui oled sellega hädas, söö kiudaineterikast toitu ja joo rohkem vedelikku.Kui sinu või su partneri suguvõsas on esinenud kromosoomihaiguseid või väärarenguid, informeeri sellest kindlasti oma arsti.

11 kommentaari

  1. mul veel kaks päeva ja siis hakkab ka mul 14 nädalat 😀 Minul on tähtaeg ultraheli järgi 29 november, ning raseduse järgi peaks sündima 05.12.11

  2. Endiselt iiveldab ja ajab oksendama:( Aga muidu tuju on hea ja olen õnnelik.UH käidud.Pisike on väga aktiivne ja vehkis käte ja jalgadega nii kuidas jaksas:D Tähtaeg on meil 7.oktoober(Y)(L)

  3. Käes ka 14. nädal 🙂 . Tunne on enam vähem, iiveldust enam pole, see on asenenud peavaludega. Liha endiselt näha ei taha.
    Üldiselt on kõik hästi. UH järgi peaks olema tähtaeg 6 märts. (L)

  4. Minul hakkas mees korrigeerima toitumist – tassib mulle kohupiima ja puuvilju, kala- tema olevat lugenud. Eks elevus meil mõlemal, esimene laps siiski alles kasvamas kõhus. Siiani on õnnestunud mitte iiveldada ja kui väikest kõhtu tasapisi ei tekiks, siis ei saakski aru et lapseootel.

Write A Comment