Raseduskalender

1. nädal

Kuigi öeldakse, et rasedus kestab 9 kuud, on selle pikkuseks täpsemalt võttes 40 nädalat ehk 280 päeva, mis jagunevad omakorda kolmeks trimestriks. Lapseootuse arvestuslikuks alguseks on viimase menstruatsiooni esimene päev. Seega loetakse sind tagantjärgi rasedaks juba enne seda, kui tegelik viljastumine üldse aset leidis.

Kui oled otsustanud beebiootele jääda, siis mõtle läbi, kas peaksid tegema muudatusi oma eluviisis ja toitumises. Lapseootust planeerivatel naistel soovitatakse juba enne rasestumist alustada foolhappe ehk vitamiin B9 võtmist. Lapse arengu ja kasvamise seisukohalt on foolhape esimesel trimestril ülioluline ning aitab ära hoida loote väärarenguid. Lapse tervise huvides tuleks kindlasti loobuda narkootikumidest, alkoholist ja tubakast, kusjuures kahjulik on ka passiivne suitsetamine. Oleks hea, kui külastaksid enne rasestumist naistearsti ning hambaarsti, sest sinu raudne tervis on hea alus loote arengule. Kui tarvitad mingeid ravimeid, küsi arstilt, ämmaemandalt või apteekrilt nende kohta nõu – mõned ravimid on rasedatele keelatud või ebasoovitatavad.

8 kommentaari

  1. st et kui ma olen enda arust 4. nädalat rase st et ovulatsioon oli umbes 4 nädalat tagasi, siis tegelikult jookseb 6. nädal? :O selle kalendri järgi

  2. terekest..
    mul 3päeva üle läinud . Muidu on ments ilusti käinud. aga 4 päeval tekkisid sellised valud et pidin 2paratsetamooli võtma ma ei tea kas see on võimalik , ja ka see et need 3 päeva on määrinud 1 tilk iga päev ja 4päeval tuli 2 tilka kui mul valud olid?

  3. Mh, kus ma küll elanud olen, et alles nüüd siia sattusin…igati väärt kalender, hea raseduse ajal pilku peal hoida 🙂 minul tibu juba 2 kuune

Write A Comment