Blogi

Video: Rasedusaegne Panorama test


panorama-filmimine-siret-olle-kaarel-veike-doktor-marek-soisPanorama test on mitteinvasiivne sünnieelne ema veres loote rakuvälise DNA uuringul põhinev turvaline ja täpne kromosoomihaiguste skriiningtest, mida on võimalik teostada alates üheksandast rasedusnädalast.
Panorama test tunneb ära 99%  Downi sündroomi-, Edwardsi sündroomi- ja Patau sündroomiga loodetest ja 92% Turneri sündroomiga loodetest.
Panorama test on täiesti turvaline nii Sinule kui ka Sinu lootele ning testi teostamine ei ohusta mingilgi määral rasedust. Skriiningtest teostatakse Sinu veeniverest.
Normaalselt on inimese igas keharakus 23 paari kromosoome ehk kokku 46 kromosoomi. Igal kromosoomil on täpselt samasugune koopia või paariline. Üheks paariks on sugukromosoomid. Naisel on selleks X kromosoom. Kõrvalekalde põhjustab, kui kromosoomidel paariline puudub või on liigselt. Trisoomia tähendab, et üks kromosoom on paarist enam. Monosoomia tähendab, et üks kromosoom on paarist puudu.
Raseduse ajal ringleb sinu veresoontes lisaks sinu verele ka sinu loote kromosomaalset materjali, rakuvälist DNA’d. Uuringul kasutatakse spetsiaalset DNA tehnoloogiat, mille käigus eraldatakse ema DNA loote DNA’st ning seeläbi saab selgitada välja vägagi täpselt, kas sinu lootel võib esineda kõrvalekaldeid nagu Downi sündroom ehk trisoomia 21, Edwardsi sündroom ehk trisoomia 18, Patau sündroom ehk trisoomia 13, Turneri sündroom ehk monosoomia X.
Panorama rasedusaegne uuring on oma olemuselt eriline. See kasutab uut ja paremat lähenemist, mis annab senisest veelgi täpsemaid tulemusi võrreldes alternatiivsete mitteinvasiivsete ehk kehaväliste uuringutega.
Panorama testi on teostatud mitmetes kliinilistes uuringutes ning test on tõestanud, et suudab pakkuda kõige täpsemaid tulemusi.
Kuidas see test töötab? See on lihtne nagu 1,2,3

  1. Lepi kokku Loote Ultraheliskriiningus verevõtmise aeg
  2. Anna vereanalüüs
  3. Kahe nädala möödudes pöördu arsti vastuvõtule arutlemaks testi tulemusi.

Iga testi tulemus on patsiendipõhine ja individuaalne riskikalkulatsioon, kusjuures sulle pakutakse lisainformatsiooni just sinu vajadustele vastavalt. Tulemused saate kätte tavaliselt 14 päeva jooksul peale vereanalüüsi andmist.
Võid olla kindel, et see test on turvaline ja usaldusväärne.

2 kommentaari

  1. Kaarel Veike

    Täname. Tõepoolest saab seda Tartus nüüdsest teha ehk Eestis on võimalik testi teostada nii Elite erakliinikus kui ka Loote Ultrahelikeskuses, Tallinnas. Täpsemalt leiab Tallinna info siit: http://www.ultraheli.ee
    Peab mainima, et meditsiini areng teeb ikka imesid. Kui juba nii varajases staadiumis on võimalik sisuliselt eksimatult tuvastada kõrvalekalded,millest videos juttu oli ning siseinfo ütleb, nimekiri täieneb pidevalt. Hind võiks hetkeks tunduda justkui krõbe aga kui süveneda sellesse, mida see annab ning mis hinda kujundab, siis tegelikult on hoopiski vastupidi. Teostada testi väljaspool Eestit on sellel topelthind. Aga informatsioon sellises staadiumis on väga tänuväärne.

Write A Comment