Lapsevanem

Oktoobrinupsud 2009 lugu

Maitsev Nupsu sünnipäevatort

Ühel ilusal õhtupoolikul otsustas neiu karela24 alustada teemat „Oktoober 2009 beebid“ , see oli siis aprillikuus, ca 5 kuud enne tähtaega. Sai uuritud ja päritud kellel kaugel on ja kes kui suureks on paisunud. Toimus üksteise tundma õppimine ja rahvaste (loe: rasedate) kogunemine. Ja nagu ikka, mida aeg lähemale, seda elevamaks tulevased emmed muutuvad, eks see on alati nii olnud ja jääb ka nii. Mõnel meist ei olnud paraku aga aega oktoobrikuud ära oodata ja tuli sündida tsipa varem, juba augustis.
Eriti toredad olid need oktoobrikuu hetked, kui meid järjest „ära kukkuma“ hakkas. Niikui keegi pikemalt Nupsusse ei kirjutanud, arvati, et noh, järelikult oli minek! Ja nii need beebid sündima hakkasid vups ja vups üksteise järel ☺ Kes tahtis ise väga siia ilma uudistama tulla, kes ei tahtnud ise üldse niiväga tulla, neid pidi natukene aitama. Mis mulle meeldis oli see, et kuni viimse hetkeni ei kadunud meie huumorisoon küll kuhugi, vastupidi tõusis kõrge skaalani.
Novembri algusest alustasime uue teemaga, kus jälle kõik kokku saime. Küll on tore, et on olema selline foorum, kus omasugustega saad suhelda, küsida nõu ja aidata teisi!
Kuna meil ikka vedas jubedalt selle seltskonnaga, siis hakkasime väga aktiivselt suhtlema ja oma muljeid jagama. Sai räägitud nii beebiteemadel kui ka muid jutte. Tore on teada kuidas samaealised lapsed arenevad ja mis nende omapärad ja veidrused on.
Esimene väiksem Lõuna-Eesti kokkutulek toimus Tartus, 07. mai 2010. Seekord külastasime ühte aktiivset nupsukat, toredat emmet, kes meid oma kodus lahkesti vastu võttis. Kõik võtsid midagi näksimist kaasa ja kohvitamine võis alata. Põnnid askeldasid omaette, kes rohkem, kes natuke vähem. Viiest emmest jõudis kohale neli, igati hea tulemus!
Oktoobrinupsude sünnipäeva ühisfoto

Kokkutulekud
Olles juba pikalt pikalt foorumis suhelnud, sai selgeks see, et tuleb ikka neid kokkutulekuid korraldada. Tore ju oleks näha inimesi, kellega viimased ca aasta aega suhelnud oled, rõõme ja muresid jaganud ja kõik nad on ju nii omaks saanud! Mõeldud tehtud- meie esimene, natuke suurem kokkutulek toimus Tallinnas, 21.mail 2010. Olgu öeldud ära, et meie kokkusaamised on üldse suhteliselt komplitseeritud, kuna me kõik elame (maailma) ja Eesti erinevas paigus ☺ Miks maailma? Sest mitte kõik ei ela Eestis. Kõige kaugem tegelane elab meil nimelt Iirimaal. Ülejäänud kaaslased on pärit nii Põlvamaalt, Tartumaalt, Raplamaalt, Tallinnast, Pärnust ja muudest väikestest kohtadest. Esimene kokkutulek Tallinnas läks täiesti ootuspäraselt, oli kohal inimesi nii Pärnust, Raplast kui ka Tallinna omad. Sai üüritud kena koht kesklinnas, kus oli kõik vajalik meile ja meie beebidele olemas. Alates hubasest ruumist kuni mähkimislaua ja kõikvõimalike hügieenitarvetega mis sinna juurde kuulusid, lisaks igasuguseid beebilelusid. Viimasepeal kas pole?
Nupsu sünnipäev
Oktoobrinupsud

Suvi sai ootamatult otsa ja kätte jõudis oktoober. Juba suvel olid plaanid paigas, et sügisel, oktoobris tuleb teha midagi suuremat, suurem kokkutulek. Nimetagem seda Nupsu sünnipäevaks (meie oktoobrikate ühissünnipäevaks)- sellise nime me sellele üritusele andsime. Sebimist oli parasjagu, kuna ei teadnud millist kuupäeva valida. Vabatahtlikult sai arvestatud siiski „kõige kaugema kandi meestega“, kes Iirimaalt tulemas on, et nemadki meid näeksid! Suhteliselt varakult sai määratud kuupäevaks 25 oktoober ja Tartu kokkutulek siis ka toimus.
Paraku aga tegi seekord ilmataat meile paar vimkat, millega me kohe mitte arvestanud ei olnud. No kes siis oleks uskunud, et oktoobris lund sadama hakkab? Lisaks mõned muud takistused, tänu millele osad meist seekord Tartusse ei jõudnudki. Mõned aga seiklesid parajalt. Eks Põlvast bussiga Tartusse üks paras ettevõtmine ole, kui väike laps ka veel näpuotsas. Ilus kohake Tartu kesklinnas, 2-toaline hubane korterit meenutav ruum. Meie kasutuses oli söögituba ja mängutuba. Mängutuba oli rikkalikult varustatud igasuguste atraktsioonidega. Rahvas kogunes ja käis nägude ja nimede kokku panemine. Ühiselt istuti ja räägiti maast ja ilmast, söödi head ja paremat ning nagu igalt korralikult sünnipäevalt ei puudunud ka meie laualt tort, väike ja armas „Nupsud 2009“.
Järgmine kokkutulek saab olema tõenäoliselt väheke suve poole, kui ilmad ilusamad. Esialgne plaan on seekord kokku saada Pärnus. Seniks aga tegutseme edasi (olles kõige aktiivsem klubi Nupsus!), jagame oma muresid ja rõõme ning toetame üksteist. Teadmiseks kõhklejatele- tegemist ei ole kanaemadega, kes niisama aega surnuks löövad ja ainult geelküüntest räägivad. Nupsu Foorum ja „Oktoober 2009 klubi“ on üks ütlemata tore koht toredate inimestega, kust saab palju informatiivseid teadmisi, mis kindlasti kasuks tuleb, et oma silmaringi laiendada saaks.

Write A Comment