Blogi

Lubadused uueks aastaks

Pole paha täna anda uueks aastaks mõni lubadus, kuid seda tehes võid ka end juba ette häälestada ebaõnnestumiseks. Ole lubadusi andes realistlik ja andestav. Parim lubadus on leppida oma piiridega ja alustada sealt. Otsusta, et ei anna endale alla ja armastad end isegi siis, kui su käitumine sulle ei meeldi.
Palju kergem on elada vanade kahetsuste ja muredega kui muutuda. Otsusta siis hakata tegema seda, mida oled otsustanud, selle asemel et hakata homme pühakuks.
Oma lubadusi kirja pannes meenuta: Ole lahke, ära häälesta end ebaõnnestumisele sellega, et annad mitmeid lubadusi, millega kaasneb liiga palju enesesalgamist. Hoia oma eesmärgid saavutatavatena ja realistlikena. Parimad lubadused jätavad ühe päeva nädalas selleks, et tunda rõõmu inimeseks olemisest ja mitte elada oma loodud ootuste reeglite järgi.
Otsusta aeglaselt, niimoodi ei hakka sul pea ringi käima ja sa ei kuku tegutsedes maha.
Aga endale uue aasta lubadusi andes ära unusta, et kui sa mõtled kogu aeg sellele, mis tuleb, on raske elada hetkes ja tänases päevas. Hea küll, sa teed plaanid valmis homseks ja uueks aastaks ka. Millal sa neid täitma hakkad? Homme ja järgmisel aastal. Mida teed aga täna? Oled ju tähele pannud, kuidas liiv liivakellast läbi liigub? Terahaaval. Sul on mingid mured ja sa teed nende lahendamiseks endale plaanid. Homseks ja järgmiseks aastaks. Võiksid liikuda elust läbi samamoodi nagu liiv liivakellast – terahaaval. Kui tegeled terahaaval sellega juba täna, mida tuleb teha, mitte lootes homsetele plaanidele, siis tõenäoliselt tühjeneb ka sinu murede liivakell.
Tead ju neid ütlusi tuleviku kohta? „Siis, kui mu lapsed on suured, võin ma endale lubada vaikust ja rahu“.  “Siis, kui ma kaalust alla olen võtnud, leian endale uue mehe”. “Siis, kui ma…”.  Aga miks peab tegema seda kõike „siis, kui saan…“?  Miks sa pead ootama seda tuleviku müstilist hetke? Elada tuleb praeguses hetkes ja kõike, mida plaanid, võid tasapisi,  terahaaval, juba kohe täna teha. Võta endale juba täna üks vaikuse ja rahu hetk. Või jäta söömata liigne praelõik. Ja seda juba täna.
Sulge uksed mineviku ja tuleviku ees. Ela tänases päevas ja vaata sellele hea pilguga.
Mul aitas täna seda lugu  kirjutada dr Bernie S. Siegel. 

Write A Comment