Rasedus

Astma

Astma rohud on raseduse ajal ohutud

Astmat põdeva inimesena oled kindlasti mõelnud, kuidas see haigus sinu veel sündimata beebile võib mõjuda. Enamikel juhtudel, kui haigust kontrolli all hoida, ei põhjusta see raseduse ajal mingisuguseid probleeme.
Kas rasedus mõjutab astmat?
Kahjuks pole võimalik prognoosida, kuidas rasedus astmale mõjuda võib. Umbes 1/3 juhtudest astma paraneb, teisel kolmandikul halveneb ning ülejäänud ei taju üldse muutust.
Paljud astmat põdevad naised teavad, mis neil tavaliselt haigushoo vallandab. Võimaluse korral proovi neid tegureid vältida.
Kas astma mõjutab kuidagi minu beebit?
Kui astmat kontolli all hoida, siis mitte. Beebi vajab korrapäraselt hapnikku ning selle tagamiseks on vaja teha kõik, vältimaks võimaliku astmahoo tekkimist.
Kas astmarohud on raseduse ajal ohutud?
Jah, need sinu beebit ei ohusta. Haiguse kontrollimiseks mõeldud rohtudest ohtlikumad on sinu lapsele raseduseaegsed tugevad ja kauakestvad astmahood.
Inhalaatori kasutamine ei mõju sinu beebile mitte kuidagi, tablette manustades võivad ravimi toimeained vereringe kaudu kanduda üle ka beebile, kuid seda väga väikeses koguses. Kui sul on küsimusi konktreetse rohu kohta või kui sa oled sunnitud manustama suuri koguseid, konsulteeri oma arstiga.
Mis siis, kui sünnitamise ajal tabab mind astmahoog?
See on väga ebatõenäoline, sest sünnituse ajal toodab keha looduslikke hormoone (adrenaliini ja steroide) mis toimivad sarnaselt ravimitega ning hoiavad astma kontrolli all.
Mõned, kuid mitte kõik arstid, võivad teha ettepaneku laps tangide või vaakumpumba abil ilmale tuua, sest need kiirenedavad sünnituse kulgu ja sina ei pea pressimisel nii palju energiat kulutama. Kui sa sellist sünnitust ei soovi, räägi sellest kindlasti arstiga.
Kas mul on lubatud last rinnaga toita?
Kuna pole täheldatud, et astma ravimid lapse tervisele halvasti mõjuksid, on rinnaga toitmine küllalt ohutu.
Kas minu lapsel kujuneb ka astma?
Astma on pärilik haigus ning seega on olemas võimalus, et see ka sinu lapsel kujuneb, eriti kui haigust põevad lapse mõlemad vanemad.
Mõningal määral võib haiguse kujunemise tõenäosust vähendada imetamine, kuid seda mitte kindlalt.
Allikas:http://www.ivillage.com

Write A Comment