Lapsevanem

10 lõbusat võimalust, kuidas veeta emadepäeva

Õnnelik perekond

Oleme me emad, tütred või vanaemad, sellel ei ole tähtsust, emadepäev on meie südametes alati tähtsal kohal olnud. Loomulikult on sünnipäev samuti võimalus näidata meie tänulikkust. See on armastada oma ema, selle-eest, et nad meie emad on, meid armastanud ja meie eest isetult hoolitsenud on.
Võtke endale “eksootiline puhkus”
Sellel emadepäeval kutsu kokku terve oma pere ja tehke koos midagi lõbusat ja loovat. Siin on sulle 10 võimalust, kuidas muuta see ilus päev naeru ja armastuse rohkeks. Isegi kui sa ei saa lubada lendu Pariisi nädalavahetuseks siis võid luua selle sihtkoha (või ükskõik, millise teise lemmikriigi) omale koju. Osta mõned croissant’id hommikusöögiks, pane kokku piknik prantsuse leivast, juustust ja puuviljadest. Või telli toit koju oma lemmikrestoranist (quiche’i soovib keegi? ) ning naudi maitseid oma leemiksihtkohast. Kaunista oma köök või söögituba ilusa punase-ruudulise laudlina ja värskete lilledega. Pane plaadilt mängima prantsuse muusika ja õpeta latele kasvõi mõned toredad sõnad prantsuse keeles, nagu “bonjour” ( tere hommikust) ja “merci” ( tänan).
Minge “kinno”
Üks hea võimalus jagada peremälestusi on vaadata vanu pilte või koduvideoid. Kui sinu vanavanemad elavad sul lähedal, palu neil näidata vanu perefotosid, kui olid laps ja võtke retk ette mälestustemaale. Vanavanemad võivad jutustada seiklusi nende endi lapsepõlvest või mõndagi sinu krutskitest.
Su lastel on põnev vaadata, milliseid riideid sa kunagi kandsid ja neil on kindlasti raske uskuda, et ka sina oled kunagi beebi või teismeline olnud. Nali on garanteeritud.
Leidke üles naljasoon oma peres
Alustage tänavust emadepäeva uue traditsiooniga, luues oma perekonna koomiksisari. Võtke pikk paber ning jagage leht kolmeks või neljaks võrdseks osaks-nagu on ajalehtedes. Seejärel meenuta mõnd pereüritust, tähtpäeva või midagi naljakat, mis juhtus eelmisel aasta ja illustreeri see vildikate, pliiatsite või värvidega. Kindlasti võiks seal olla ka dialoogid, kuupäevad ja pealkirjad, näiteks ” Elu koos perekond Tammega”. Vanemad lapsed saavad aidata joonistamise ja kirjutamisega, samal-ajal  kui väiksemad lapsed saavad juhendada värvivaliku küsimustes.
Talleta see koomiksisari ning loo uus juba järgmisel aastal ja nii aastast aastasse. Tee seda seni, kunii arvad, et materjali on piisavalt, et see raamatuks köita.
Tehke muusikat
Muusika muudab iga pereürituse veelgi toredamaks. Kui sa tahad rõõmu ja nalja eriti veel põhja keerata selles päevas, tehke “suuliigutamise” võistlus. Alustuseks, las iga pereliige valib oma lemmiklaulu. Keerake muusikal volüümi juurde ning las iga inimene esitab laulu miimiliselt nii hästi kui oskab.
Sinu kaheaastane laps oskab kindlasti laulda kaasa Tweeni põngerjate tunnuslaulu.
Teised pereliikmed saavad hinnata üksteise esinemisi ja kirjutada hinde paberile, hiljem kui kõik on esinenud lugege hääled kokku, kes sai rohkem hääli ongi võitja.
Lase ennast poputada
Emadepäeval võib sul tekkida mingi hetk tunne, kus tahaksid olla pisut iseendaga, et puhata ja lõõgastuda. Ole veendunud, et saad sellest päevast mida sa soovid ning väärt oled. Mõned päevad enne Emadepäeva anna oma abikaasale ja lastele list nimekirjast, mida ihaldad.
See list võiks sisaldada:
Tunnike vannis mõnulemist ja samal ajal oma parima sõbrannaga jutustamist.
Vähemalt terve öö magamist ja hommikul voodis mõnulemist, nii kaua kui soovid.
Maniküür või pediküür lemmiksalongis.
Vähemalt tund ilma laste omavahelise tülitsemiseta.
Mida iganes soovid või ihaldad sellest päevast.
Istuta lilli
Kui sul on lisaruumi oma aias või rõdul, saad luua tõelise lõuendi emadepäevast. Esmalt osta lilleseemned, mis tärkavad kiiresti. (Loomulikult võid osta juba valmis potililled, mida on eriti lihtne ja kiire istutada.) Seejärel lase lastel joonistada lühike sõnum mulda , näiteks “Me armastame Sind ema”. Siis istuta seemned nende tähtede joonte sisse, kata kinni ja kasta iga päev. Üsna varsti on sul õitsev ja ilus Emadepeva kingitus, mis muudkui kasvab.
Jäädvustage jäljed
Soojal kevadpäeval minge välja oma lastega ja laske lastel oma käed ja jalad kasta nahasõbralikesse värvipurkidesse. Aja laiali rull köögipaberiga ja lase igal lapsel sinna jäädvustada oma jala- ja käejälg.
Sildista iga jälg selle omaniku nimega, kuupäeva ja erilise sõnumiga emale, seejärel lase meistriteosel kuivada. Tee seda ka järgmisel aastal ja vaadake kui palju on kasvanud kellegi käed või jalakesed.
Võtke hetk lugemiseks
Kui soovid natuke rahulikku aega emadepäeval, võta tekk ja üks tore lasteraamat ning minge välja lugema. Sa võid ka valida raamatu, mis oli lemmik sinu lapsepõlves. Loe seda ette oma lastele.
Kallistuste ja muside graafik
Mis oleks emadepäev ilma kallistuste ja musideta? Üks viis neid oma päeva rohkelt sisse tuua on luua “totakas” graafik ja kleepida see külmikule või mõnele muule nähtavale kohale. Näiteks, võid kirjutada “10:30 Kõik peavad kogunema elutuppa diivanile ning tegema emale kalli ja musi” või “14:15 – igaüks hüppab ümber puu ühel jalal ning peavad tegema grupikalli”.
Mõtle välja enda tingimused ja naljakad-tobedad ülesanded, mida koos perega teha. Aga ole kindel, et see sisaldaks palju kallisid, musisid ja nalja kogu päevaks.
Kvaliteetaeg koos vanavanematega
Külastage võimalusel ka oma vanavanemaid ja tehke nendega koos midagi toredat ja meeldejäävat. Kui ilm lubab, siis minge kõik koos piknikule oma lemmikkohta, võtke kaasa lõbusaid lauamänge ja tundke rõõmu pere ühisest kvaliteetajast.
Tehke palju perefotosid, mis jääksid meenutama seda ilusat ja rõõmuderohket päeva.
Ilusat emadepäeva!
 


Allikas: Parents.com

Write A Comment