Ettevalmistused

Video: Soovitused sünnitajale ehk mida pakkida haiglakotti?


Mida lähemale sünnituse tähtaeg seda enam hakkavad emad mõtlema, mida haiglasse kaasa võtta. Järgnevalt mõned soovitused teistelt sünnitajatelt ehk emadelt endilt.
Kindlasti haara kaasa dokumendid, kas ID-kaart või pass ning rasedakaart. Ära unusta mobiili, laadijat, fotoaparaati, varupatareisid või laadijat ning mälukaarti.
Mida selga panna?
Haiglasse minnes võiks seljas olla mugavad riided – dressid ja t-särk on ideaalsed. Ära unusta vähemalt ühte komplekti varuriideid.
Jalas võiksid olla libisemist takistavad sokid, ka sussid või kergelt jala otsa lükatavad plätud.
Paki kaasa vähemalt kaks paari imetamisrinnahoidjaid ja rinnapadjad. Isegi kui sa ei kavatse last rinnaga toita, kuluvad need ära lekkiva piima imamiseks. Kindlasti on vaja kaasa võtta hommikumantel ning eest nööbitav öösärk, mis teeb imetamise lihtsamaks.
Mugavaid aluspükse võiks kaasas olla 3-5 paari. Apteegist on võimalik osta ka ühekordseid aluspükse ja kindlasti ära unusta sünnitusjärgseid sidemeid tugeva veritsuse jaoks.

Mida pakkida haiglakotti?

Tualetttarbed
Võta kaasa ihupiim ja kehaõli, millega saab vajadusel ka seljamassaaži teha.
Nimekirjas võiksid olla ka juuksehari ja patsikumm, seep, šampoon ja palsam, mõned rätikud ja vannilina, hambahari ja hambapasta, küünekäärid mis sobiksid ka beebile ning muud tualett-tarbed, millega igapäevaselt harjunud oled.
Ka võiks kaasas olla veepihusti või aloe vera’ga niisutatud salvrätikud, mis sünnitamise ajal jahutust pakuvad.
Paki kaasa veel ka huulepalsam, sest kuiv haigla õhk võib huuled valusaks teha.
Kuigi see võib enne sünnitust täiesti tühise asjana tunduda ei teeks paha, kui võtaksid kaasa ka mõned meigitarbed esimeste perefotode tarvis.
Ajaviiteks ja rahustuseks…
…sobivad MP3-mängijad ja tahvelarvutid või kaasaskantavad videomängud. Paki kotti ka mõned ajakirjad ja raamatud kergeks lugemiseks.
Kirjutustarbed
Vajadusel saad kirjutada üles beebi ärkamised, söögikorrad ja mähkmevahetused. Samuti on hea kirjutada üles tekkinud küsimusi, mida hiljem ämmaemandale või arstile esitada.
Kui haiglatoit pole meeltmööda paki kaasa ka tervislikud suupisted. Eriti hästi sobivad kuivatatud puuviljad ja pähklid. Joogiks teekotikesed lemmikteega. Puuviljamahl ning mineraalvesi. Võta kaasa ka kõrs, et joomist lihtsustada.
Mida beebile kaasa võtta?
Kindlasti kojutuleku riided. Olenevalt aastaajale mõtle ka väliriiete peale nagu mütsid, sokid ja sallid. Haiglasolekuriided, vähemalt 1-2 komplekti. Soovituslik on pakkida kaasa ka mähkmed. Kaasas võiks olla ka mõni soe tekikene. Kindlasti ka lutipudel ja lutt juhuks, kui on vaja lapsele lisapiima või rinnapiima asendajat anda.
Ning lõpuks turvahäll kojusõiduks. Selle saab tugiisik muidugi hiljem järele tuua aga ei teeks paha, kui see juba kuskil ukse lähedal valmis oleks.
Juhuks, kui sa ei kavatse last rinnaga toita palutakse sul mõnes sünnitushaiglas steriliseemis- ja toitmisvarustus, sealhulgas ka piimasegud, ise kaasa võtta. Pea nõu oma ämmaemanda või haiglaga, millised asjad on haigla poolt ja mida pead kindlasti ise kaasa võtma.

4 kommentaari

  1. Need lapse riided ja mähked on küll tegelikult ebavajalikud. Mul olid küll need kaasas aga ei kasutanud ja mähkmed lasin mehel esimesel päeval autosse tagasi viia, haiglast andakse kõik vajalik lapse jaoks.Muidugi mitte koju viimis Ma pakkisin kotti ikks päris mitu riideeset endale aga ei kasuatnud neid kordagi ennem koju minekut, kuigi olin haiglas nädala. Haigla poolt antav öösärk ja hommikumantel oli väga mugav kuna pidevalt pidin tissitama. Kui mustaks läks küsisin uue.
    Aga ka kindlasti läpakas on abiks, kuna laps magab päris palju ja päevasel ajal ei jõua sa elusees nii palju magada kui laps . Ja see on hea ajaviide 🙂 .

  2. Mähkmed antakse jah haiglast beebile. Samuti pole vaja beebile haiglasolekuks riideid, alles kojuminekuks.
    Imetamisrinnahoidjat minul haiglas polnud, kuna ma ei osanud raseduse ajal prognoosida rindade suurust, kui seal piim sees on – ostsin alles hiljem, kui laps oli vist pooleteise nädalane vms. Nii kaua imetasin ujumisriietega – ka väga mugav! Ja rinnapadjad olid muidugi hädavajalikud..
    Kiidan samuti haiglast antud öösärki! Täiesti tavaline ja naljakate piltidega, aga väga mugav.

  3. Libisemist takistavad sokid ja sussid polnud mul nimekirjas ja nendest puudust ka ei tundnud. Samuti polnud kaasas oma hommikumantlit ega öösärki. Pesemisasjad olid kaasas, aga mul neid vaja polnud, sest mul puudus duššinurk palatis ning peale sünnitust olin omadega liiga läbi, et mõelda enda heaolule. Ajakirjad olid ka kaasas, kuid ausaltöeldes ka täiesti ebavajalikud. Raadio oli mu lemmik asi, mis kaasas oli!

  4. Mina mäletan, et mõnusad pehmed sokid oleksid võinud küll olla. Jalad päris tugevalt külmetasid aga loomulikult see on individuaalne. Samuti ei tahtnud ma kandapäev pärast sünnitust haiglariideid, vaid vahetasin need oma koduste riiete vastu. Ega ilmselt enne saagi täpselt öelda, mida oli vaja ja mida mitte kui olukord käes 🙂 Parem on olla ettevalmistunud.

Write A Comment