Mitmikud

Ujumine raseduse ajal

Kindlasti peaksid konsulteerima enne kui ujumisega alustad oma arsti või ämmaemandaga.

Vesi ja ujumine on üks paremaid võimalusi hea füüsilise vormi saavutamiseks ja hoidmiseks, seda ka raseduse ajal.
Kindlasti peaksid konsulteerima enne kui ujumisega alustad oma arsti või ämmaemandaga. Kui oled enne rasedust ujumisega tegelenud siis tõenäoliselt võid ka sellega jätakata.
Kui sa ei olnud sportlikult aktiivne enne rasedust ja soovid alustada ujumisega nüüd, isegi kui oled juba teises trimestris, pead alustama rahulikult. Oluline on end enne ja pärast treeningut venitada. Võta aega soojenduseks ja lõdvestuseks, ära üle pinguta.
Ujumine on suurepärane viis vormi hoidmiseks seepärast, et sa kasutad kahte suurt lihasgruppi (käed ja jalad).See on hea koormus sinu südamele ja kopsudele. Ujumine annab sulle kaaluta tunde hoolimata rasedusega juurde lisandunud kilodest. See on väga ohutu treening seda põhjusel, et risk vigastusi saada on väga väike.
Igasugune aeoobne liikumine on kasulik sinu tervisele. See aitab toota ning kasutada sinu kehal hapniku, mis on kasulik sulle kui ka su lapsele. Samuti parandab see verevarustust, arendab ja tugevdab lihaseid, vähendab turseid ning kasvatab vastupidavust.
Ujumine kulutab kaloreid, peletab väsimust ning annab hea une. Regulaarne treening nagu ujumine aitab sul toime tulla psüühhiliste ja emotsionaalsete pingetega raseduse ajal.
Ohutus:
Soovitatav on juua klaas vett, 20 minutit enne treeningut ja seda korrata iga 20 minuti järel.Treeningu lõppedes joo samuti klaas vett.
Esimene trimester:
Kui sinus on piisavalt energiat siis püüa ujuda vähemalt 30 minutit päevas. Ujumine hommikupoolikul hoiab sul ära pepöörituse ja annab energiat kogu päevaks. Head treeningstiilid rasedana on rinnuli- ja seliliujumine.
Teine trimester:
Sinu kasvav rasedus ei takista sul ujumist, sest see on lihtne last ootavale naisele. Sa ei pea muutma varasemat režiimi kui tunned end hästi. Võib olla vajad sa nüüd juba mugavamaks treeninguks spetsiaalset kõhtu toetavat trikood.
Kolmas trimester:
Vesi toetab sinu luustikku ja liigeseid sel ajal kui treenid ning samuti kaitseb sind ülekuumenemise eest. Rinnuliujumine (konna asend) on erti kasulik just kolmandal trimestril, see venitab rinnalihaseid ja lühendab seljalihaseid.
Soovitatav oleks kasutada ka hingamistoru, et vabastada kael pingest sel ajal kui üles ujud, et hingata ja taas uuesti vette sukeldud.
Soovitatavad ujumisstiilid kõhubeebiga ujumisel:
Seliliujumine
Seliliujumine erineb teistest stiilidest selle poolest, et ujuja ei näe, mille suunas ta liigub. Seetõttu on alati vaja enne kontrollida, kes ujub eespool. Tasuks ka lugeda, kui palju tõmbeid kulub basseini ühest otsast teise jõudmiseks – nii väldite õnnetusi.
Oluline on hoida keha ja kaela sirgelt ning samal joonel. Pea peab puhkama vees, justnagu voodis padjal. Väga oluline on ka jalgade õige asend, sest see kindlustab kogu kehale korrektse hoiaku. Põlved peavad olema vee all, jalalöögid pikad ja kiired, kasutada tuleb lüües puusaliigest. Käed ei tohi kunagi üksteist “kinni püüda”, vaid nad tuleb tuua ükshaaval sirutatult ette.
Rinnuliujumine
Kutsutakse ka konnaujumiseks, mis on vast kõige populaarsem stiil harrastusujujate seas. Samas peetakse seda üheks kõige aeglasemaks edasi liikumise viisiks vees, kuid see ei tähenda, et antud stiili ei annaks jõuliselt ja kiirelt ujuda.
Rinnuliujumise puhul on oluline, et nii jalad kui käed töötaksid samaaegselt ja sünkroonis. Õlad peavad olema ühel joonel, puusad vees. Jalgu tuleb sirutada kiirelt suunaga taha ning jälgida, et kumbki neist ei lööks kuidagi viltu või vindiga. Pöiad peavad olema sirutatud väljapoole.
Antud stiili saab jõulisemaks muuta, kui tõsta rind ja õlad rohkem veest välja.
Erinevate allikate põhjal

Write A Comment