Kui jõulude ajal või ka sünnipäeval palju nooremat peret koos, kingitused juba lahti harutatatud, maiustused söödud, võiks niisama hullamise vahele hingetõmbeks mõnda seltskonnamängu mängida. Siin võiks keegi lapsevanematest või vanematest lastest mänguks vajalikud vahendid varakult valmis panema, et mängu ajal lihtsam oleks.
5. mäng
Aardejaht
Mängijaid: suvaline arv.
Vaja läheb: mitmesuguseid pisiesemeid, pliiatseid ja paberit.
Enne peo algust tuleb teil tuhnida läbi kapid, sahver, ja kui te olete eriti julge, isegi oma teismelise poja tuba, et tuua päevavalgele tosin või enam väikest eset, mida on võimalik tubadesse ära peita. Nende hulka võivad kuuluda kingapael, bussipilet, pesupulk, pliiatsiteritaja, sokk, väike kruvikeeraja, juuksehari, küüneviil, mark, kork, purgikaas ja võti. Kui asjad on koos, on aeg need sobivatesse kohtadesse ära peita. Kuigi te ei soovi, et mängijad leiaksid need kohe üles, peavad kõik esemed olema siiski nähtaval kohal – isegi Poirot’lt on mõeldamatu loota, et ta leiaks üles kirjaklambri, mis on topitud ajakirjade virna alla.
Riiulite ja kaminasimsside alused on kahtlemata head peidukohad, kuid sellisel juhul vajate te kleeplinti, et asjad maha ei kukuks. Ja ärge peitke asju kohtadesse, kuhu ei pääse hästi ligi, seda eriti siis, kui külalised on vanemad inimesed või pisut ümaravõitu. Pole midagi piinlikumat päästeametisse helistamisest, kui üks teie külalistest on kiilunud ennast kamina ja seina vahele, sest ta otsis “Aardejahi” mängus seda tabamatut purgikaant.
Esemetele kohta otsides pange kindlasti kirja, kuhu te selle peitsite – teeb ikka viha küll, kui mängu lõpus pole kellelgi, isegi mitte võõrustajal aimu, kuhu sai peidetud bussipilet. Mängu alguses lugege kõigile peidetud esemete nimekiri ette, jagage mängijatele pliiatsid ja paberid ning paluge neil kirjutada iga eseme taha selle asukoht. Nõuanne mängijatele: ärge sattuge mõnda asja leides liiga suurde vaimustusse. Meeleheitlik üles-alla hüppamine, võitja kombel kätega vehkimine ja huiked tõmbavad ainult kaasvõistlejate tähelepanu. Palju targem on leitud esemest eemalduda ja kirjutada siis selle asukoht vaikselt üles.
Mängu võidab esimene, kes leiab üles kõik nimekirjas olevad esemed. Mängule võib kehtestada ka 20-minutilise ajalimiidi – võitjaks kuulutatakse see, kes on selle aja jooksul leidnud kõige rohkem esemeid. Kui teie külalised on lühinägelikud, siis vajate te peitusemänguks muidugi suuremaid esemeid!
Koolilaps