Kõik, kes on mõnda aega proovinud last saada ja avastanud, et titetegu võib kauem aega võtta, teavad, mida tähendab „kohustuslik seks“.
Tavalistes tingimustes eelneb enamikul paaridel seksile võrgutav eelmäng, mis võib tähendada õhtusööki küünlavalgel, massaaži või intiimset vestlust, sest enamiku naiste jaoks on vahekord nii füüsilise kui emotsionaalse sideme kulminatsioon.
Kohustuslik seks on aga hoopis teisest puust. Kohustusliku seksi puhul asendub armas flirtiv võrgutaja naisega, kes annab armatsemise algusest aimu kamandades. Ühtäkki jäetakse see varasemalt nii oluline emotsionaalne side võrrandist välja, sest – kahju küll, aga ovulatsiooni-aegsel seksil on kindel, füüsiline eesmärk.
Eelmäng on algajatele
Kuigi esialgu võib agressiivsus su partnerit erutuda, hakkab selline sportlik hasart teda peagi väsitama. Tema vastumeelsus järjekordse vahekorra suhtes võib sind üllatada, sest sa ei mõista, mis ajast on seksi emotsionaalne pool tema jaoks nii tähtsaks muutunud. Varem võis ta piltlikult ühe jalaga karulõksus kinni olla, kuid see ei seganud tema valmidust seksida, kui sina natukenegi huvi üles näitasid. Kas oli üldse korda, mil temal seksituju polnud?!
Nüüd on rollid igatahes vahetunud: tema on see tundlik pool ja sina see, kes tahab seksi seksi pärast. Ootamatu rollide vahetumine tekitab teis mõlemas teatud määral segadust. Kui te sellele tähelepanu ei pöörama, võite oma suhet kergesti kahjustada.
Mees võib tunda, et tahad teda vaid ühel eesmärgil ning sinu ärritus kasvab, sest peas taob vaid üks mõte: „seks + ovulatsioon = LAPS!“ Sellises olukorras võib teineteise tunnetega mittearvestamine viia kiiresti probleemideni. Seega, enne kui võtad ette kalendri ja asud järgmise ovulatsiooni aega üles märkima, loe läbi alljärgnevad nõuanded ja õpi omavahelisi pingeid leevendama.
Suhte päästmine
1. Anna endale aru, mis sind marru ajab. Mis on su halva käitumise põhjuseks? On see ovulatsioonikalendrist tingitud surve? Või lootus, et äkki SEL kuul läheb õnneks? Või koguni hirm, et äkki seda ei juhtugi? Mis iganes see ka poleks, ole iseenda ja oma partneri vastu aus. Tunnetest rääkimine aitab pingeid tohutult vähendada.
2. Võtke aega kohtinguteks ja aruteludeks. On võimalus, et ovulatsioonikalendri järgi elades ei ole te abikaasaga alati samaaegselt samas meeleolus. Kui sulle tundub, et ta oma pingutustest peaaegu üldse ei räägi, võib temale tunduda, et sina ainult sellest vatradki (sellepärast ongi tema Marsilt ja sina Veenuselt). Võtke endile igal nädalal üks õhtu, mil räägite titetegemises toimunud edasiminekutest. Ärge siiski unustage, et rasestumiskatsetest väljaspool elate te hoopis teistsugust – täisväärtuslikku – elu. Seega on oluline leida iga nädal ka üks õhtu kohtinguks, mil võite rääkida kõigest peale rasestumise. See aitab teil paarina teineteist taas avastada ja meenutada, miks te last üldse soovite.
3. Leidke aega romantikaks. Jah, ovulatsiooni ajal on magamistoas alati tähtsamaid asju kui romantika, kuid siiski ei tohiks seda unarusse jätta. Ei ole ju nii raske paar küünalt põlema panna ja mõnusat muusikat kuulata? Väikesel pingutusel võivad olla suured tagajärjed.
4. Poputa end. Ovulatsiooni järgimine on kurnav. Nagu ka kohustuslik seks. Nagu ka kogu see rasedaks jäämise protsess. Milleks punnitada? Lihtsalt teadvusta endale seda faktil ja tee kõik, et sel perioodil kuus pingeid maandada. Mine massaaži, maniküüri või sõbrannadega kinno. Tee mida iganes, mis sul keha ja vaimu lõõgastab.
5. Lahkus on nakkav. See ei pruugi küll välja paista, ent mida kauem rasestumine aega võtab, seda enam survet tunneb ka mees. Selle asemel, et ülemuse toonil kamandada, võiksid proovida näiteks sosistada. Jäta tema padjale kommike kirjaga selle kohta, kui hea isa temast saab või saada talle võrgutav e-mail. Lahkus on nakkav. Enne kui arugi saad, ei tea sinu kabuhirmust halvatud kaasa mitte ainult sinu ovulatsiooni toimumise aega, vaid tuleb sel puhul koju lillekimbuga. Ja et alati kuulub sellesse võrrandisse seks, olgu siis spontaanselt või käsu peale, proovige seda maksimaalselt nautida.
Rasestumine