Blogi

Päeva tip: Veendu, et lapse turvatool on korrektselt kinnitatud

Populaarne turvatool Maxi-Cosi Mobi

Kas teadsid, et paljud lapsevanemad ostavad kalli turvatooli aga kuna pole viitsinud paigaldamisega tegeleda, siis sõidavad autoga ringi ning samaaegselt on beebi ohus kuna tool on valesti paigaldatud või üldse lahti!? Arusaamatu aga tõsi.
Sa võisid küll kinnitada turvatooli traksid aga seda kogu kupatust kinnihoidev turvarihm võis jääda lahti. Võib-olla istusid sõbra-sugulase autosse ning nende tool seisis seal niisama, või oli su elukaaslane autost asju võttes kogemata selle turvarihma kinnituse avanud.
Kui sul on mõni juhtum või näide, mis meie soovitust kinnitaks, siis anna meile teada kommentaariumis.

4 kommentaari

  1. On endalgi kiiruga ununenud tütrel vöö kinni panna aga õnneks tuletab ta seda ise meelde.
    Eelmisel suvel kontrollis politsei laste turvavarustust ja tuli välja, et ainult 3/10 oli korralikult kinnitatud. Ise olen kuulnud teistelt vanematelt, et panevad turvatraksid natuke lõdvemalt sest lapsel muidu ebamugav. Traksid on aga nii lõdvalt, et lapsed võtavad oma käed sealt alt välja ja nii ei ole sellest kallist toolis tuhkagi kasu.
    Üks päev nägime nii 5-6 aastast last auto tagaaknal pikali. Täitsa kõhe hakkas.

  2. Kaarel Veike

    Meil endal juhtus ükskord väike õnnetus. Võtsime sõbralt bussi, et asju tassida. Olime mõni tund varem teinud samalaadse sõidu. Aga selle vahepealse aja jooksul oli ta korra turvatooli välja tõstnud ning seejärel pani autosse tagasi, kuid rihmadega ei kinnitanud. Juhtuski nii, et laps oli turvatoolis kinni aga turvatool ise kinni ei olnud. Pidurtasin järsult ning turvatool lendas koos lapsega vastu armatuurlauda. Pojal oli huul kergelt verine ning suurt õnnetust ei juhtunud aga silmad avas küll. Ei saa alati eeldada, et tool on kinni. Alati peab kontrollima ning proovima tooli järsult tõmmata, et näha kuidas ta ohuolukorras käituks. Sõber ise oli ka pärast kerges šhokis, et oli unustanud meile seda mainida või tooli kinnitada.

  3. Meil on turvatool koguaeg autos ja korralikult kinni.Ja rihmad on alati ka pingul et laps käsi seal välja ei saa võtta.Ma olen jube pabistaja ja siis kui sõidame vaatan ka mitu korda taha kuidas laps istub.Siis kui laps beebi oli siis oli turvahäll tagaistmel teistpidi.Hea ja kindel.

Write A Comment