Lapsevanem

Nupsu päkapikkude välimääraja

Leidsin täna hommikul sussi seest toreda kingituse. See oli pisike raamat, mille pealkirjaks „Nupsu päkapikkude välimääraja“. No välimääraja see just polnud, sest ma ei leidnud sealt pilte ega midagi ja Maria pidi need ise juurde otsima, aga üht-teist sain sealt teada küll. Mõtlesin seda teadmist ka sinuga jagada, armas lugeja.
Päkapikkude kinkimisharjumused
Tervisetrende austav päkapikk
On selliseid päkapikke, kes arvavad, et sussi-soki sees peaks olema midagi tervislikku – paaril-kolmel päeval nädalas näiteks puuvilju kas kuivatatud kujul või värskena. Nad eelistavad banaane, õunu, mandariine ja pirne, mõnikord ka mõnda eksootilisemat puuvilja. Üks minu tuttav päkapikk võttis teised appi ja nad tassisid kolmekesi sussi sisse granaatõuna. Neil oli lihtsalt igav ja pärast seda lõbutsesid nad tükk aega, kui jälgisid, kuidas pereisa üritas selle koorimisega hakkama saada. Mõned neist tervisepäkapikkudest ei pelga tassida kohukesi ja huvitavaid müslibatoone.
• Laste arengut toetavad päkapikud
Mõned päkapikud tahavad hoolitseda laste arengu eest – nad toovad kingiks peale kommide ka värvimis- ja lugemisraamatuid. Hoolikamad neist tassivad vahepeal vildikaid, pliiatseid ja kleepse, isegi näpunukke on sussidesse poetatud! Näpunukkudega armastavad need päkapikud öösel enne ise natuke mängida, sest need on nii vahvad!
• Maiasmokkadest päkapikud
On neid päkapikke, kes on ise maiad ning toovad ka lastele šokolaade, šokolaadimedaljone, pulgakomme, komme, üllatusmune, vahvleid. Maiasmokkadest päkapikud on mõnikord ka patustanud ning mudilastele planeeritud maiustused ise pintslisse pistnud. Mul on üks tuttav päkapikk, kes mõnikord peab päkapikuajal õhtu jooksul mitu korda poes uusi maiustusi otsimas käima! Aga mõelge, see on nii ohtlik, eriti üle tee minek! Ükskord (see oli eelmisel aastal) sattus seesama päka hoogu ja sõi ära terve kotitäie komme korraga. Siis ta otsustas, et ostab sussi sisse vahepeal mõne mänguasjakese, sest selle peale hammas ei hakka, ja asendab kommid šokolaadidega! Ma loodan, et tal jalad kõveraks ei lähe sellest suurest šokolaadikandmisest. Tema figuur pole niikuinii juba ammu enam suurem asi.
• Materialistidest päkapikud
Need päkapikud ei pelga käia Sokisahtlis vahvaid sokke otsimas ega ka Egmontist värviraamatuid ostmas. Nad toovad mitmekesi sussi sisse veel mudelautosid ja muid pisikesi lelusid. Nad otsivad laste rõõmustamiseks teisi teid peale maiustuste jagamise, sest tegelikult on nad ise eriti maiad ja hoiavad kommikaussi oma päkapikulaua peal kogu aeg.
Kuidas erinevate kinkimisharjumustega päkapikud omavahel läbi saavad?
Mõnikord ei saagi ja lähevad omavahel vaidlema, sest tervisepäkapikud ei suuda mõista, kuidas saab iga päev lastele sussi sisse magusat panna. Nad pelgavad nimelt laste hammaste tervise pärast. Nende lohutuseks võib öelda, et üksnes kommid laste piimahambaid ära ei riku. Siin loeb kindlasti ka see, mida imikule süüa antud. Mõned päkapikud ei taha susside sisse sokke viia, sest peavad seda šokeerivaks. Ma ei mõista nende lohutuseks midagi öelda peale selle, et üldjuhul käivadki sokid susside sees ja vastupidi on see harva. Sokid oleksid šokeeritud, kui keegi enne sussid jalga paneks ja siis sokid sinna peale tõmbaks.
Päkapikkude seltsivus
Üldjoones on päkapikud üksinda tegutsejad, ent leidub ka peresid, kus nad käivad kahe- ja kolmekaupa. Vahel harva peavad nad moodustama salga, sest vaja on tassida sussi sisse mõni suurem asi. Seda juhtub tavaliselt päkapikuaja esimesel või viimasel päeval, aga mõnikord ka pühapäevahommikuti.
Päkapikkude iseloomuomadused

  •  Päkapikud on tavaliselt rõõmsameelsed ja hakkajad. Nad ei saagi teisiti, sest ülempäkapikk ütles neile selge sõnaga, et kui nad hakkama ei saa, saadetakse nad minema või neile määratakse mõni eriti pirtsakas kunde.
  • Päkapikud armastavad üllatada. Kui emmed-issid pole väljaminekul hoolsad, võivad nad astuda botasesse pandud baranka peale või määrida ära käe, kui taskusse on poetatud šokolaaditükk (mitte terve šokolaad, vaid just nimelt tükk).
  • Päkapikud kannatavad jõuluajal kroonilise magamatuse käes, sest peavad ootama, millal lapsukesed uinuvad. See on kurnav, sest päeval on vaja luurata, kas lapsed end ka hästi ülal peavad.
  • Päkapikud on eriti head hiilijad, sest nad ei tohi jõmpsikatele vahele jääda. Nad kardavad seda nagu tuld, et neid nähakse! Kui nad aga vahele on jäänud, saadetakse nad täiendkoolitusele ja nad ei armasta seda üldse mitte. Pärast täiendkoolitust suunatakse nad mõnikord ka teise kliendi juurde.
  • Päkapikud peavad olema väga ettevaatlikud, sest mõnikord armastavad suuremad lapsed neile lõkse panna. Isegi hiirelõkse olevat mõnikord välja pandud! Häda sellele pisikesele päkale, kes sinna satub. Enamik neist on siiski üllatavalt hoolsad olnud ning lõksud varakult avastanud.
  • Päkapikud peavad oskama käia läbi seinte ja akende, sest mõnikord panevad vanemad kunded toauksed lukku (sest nad tahavad ju teada, egas ema-isa ometi päkapikke ei mängi!). Üldjuhul häirib see veidi päkapikkude liiklemist. Läbi seinte-akende liiklemine nõuab tavalisest suuremat nutikust ja hingejõudu, aga nad saavad hakkama niikuinii.
  • Mõned päkapikud armastavad ka meisterdada ja teevad lastele ise vahvaid mänguasju. Neil on oma töötoad, mida mõnikord nimetatakse ka Ema Magamistoaks või Vanaema Koduks.
  • On ka gurmaanidest päkasid, kes teevad magusad kingitused lausa ise valmis. Peab ütlema, et mõnikord on nad oma klientide emadega või vanaemadega päris ühte nägu, aga lihtsalt veidi öisemate eluviisidega või siis päris unetud.

Ettevaatust!

Päkapikke ei tohi pahandada, sest siis nad toovad sussi sisse sibula!

2 kommentaari

  1. Pingback: Nupsu päkapikkude välimääraja | Perelood ja pereelu

Write A Comment