Lapsevanemad panevad oma lapse tavaliselt ikka mingisse trenni või õhutavad teda hobiringis käima. Seda tehakse varakult ning sageli vaadatakse välja trenn või hobi, mille kohta arvatakse, et see teeb lapsele head.
Sageli puutuvad lapsevanemad kokku ka probleemiga, et nende laps ei tahagi enam trennis või ringis käia. Laps on iga kord pahur, kui peab minema, väidab endal kõhu vmt valutavat või jääb kogunisti haigeks. Mõnikord jätkavad vanemad ikkagi seda läbi vaeva ja viletsuse käivat harrastust, hoolimata aina virilamaks muutuvast lapsest.
Mida teha, kui laps ei taha enam trenni minna?
1. Tee selgeks, kas hobi pole tema jaoks mitte liiga raske. Kui see on nii, leidke koos midagi kergemat. Kui ballett ei sobi, ehk saab laps hakkama hoopis lihtsamat sorti tantsutrenniga.
2. Selgita, kas asi pole mitte treeneris. Jälgi treeninguid ja oma last nendes ja tee omad järeldused.
3. Uuri lapselt, miks talle trenn või huviring ei sobi. Hoidu hinnangutest ning etteheidetest. Pigem selgita lapsevanemana välja, mis on tekkinud vastumeelsuse põhjuseks. Paku lapsele erinevaid lahendusi. Aruta temaga läbi, millised neist talle kõige sobilikumad on. Eesmärgiks peab olema lapse, mitte iseenda vajaduste rahuldamine.
4. Uuri, millised huvialad on sinu lapse sõpradel ja millistes trennides või ringides nad käivad. Võib-olla on su lapse soov hoopis koos sõpradega mingi muu huvialaga tegeleda.
5. Ürita last mõista, kui ta ei soovi käia huvialaringis ega trennis. Küsi, mida ta näeb selles positiivset, kui ta seal ei käi. Siit võivad selguda tegelikud põhjused.
Allikas: Eesti Päevaleht
Koolieelik