Tervishoid

Lehmapiimaallergia võib kesta teismeeani

Piimaallergia kestab teismeeast kauem

„Vanad andmed, mille kohaselt kasvab laps allergiast umbes kolmandaks eluaastaks välja, on täiesti vale,“ sõnas Dr Robert A. Wood Johns Hopkinsi Ülikooli meditsiiniosakonnast.
Wood ja tema kolleegid avastasid, et neljandaks eluaastaks oli tundlikkus lehmapiima suhtes kadunud vaid 19 protsendil lastest. Mõnedel kadus allergia alles teismeeas, mida varem peeti ebatõenäoliseks, vahendab uudisteagentuur Reuters.
Piimataluvuse testis uuriti lapse nahka, piima joomisest tingitud reaktsiooni või selle puudumist viimase aasta jooksul ning lehmapiimaga seostatava immunoglobuliin E antikehade taset.
Mida kõrgem on immunoglobuliin E antikehade tase, seda tugevam on allergia. Woodi sõnul tähendab see ka seda, et allergiast väljakasvamine võtab rohkem aega.
Ühtlasi leiti, et astma ja allergilise riniidi ehk allergilise nohu puhul oli piimatoodete suhtes taluvuse kujunemine vähem tõenäoline. Tänapäeva lastest, kes on allergiatele eriti vastuvõtlikud, avastati mingi toidu talumatus 91 protsendil. Enamik lastest olid allergilised munade ja pähklite suhtes.
Piimaallergia kõige tavalisemaks sümptomiks on nahalööbed, mida esines 85 protsendil lastest. Sellele järgnesid 46 protsendiga oksendamine, kõhulahtisus ja muud seedeelundkonna häired.
14 protsendil lastest esines köha ja hingamisraskusi, nina- ja ülemiste hingamisteede probleeme täheldati 6 protsendil.

Write A Comment