Vastsündinu

Kummalisemad nimed, mis kuulsused on lastele pannud


Nupsu usub, et mida rohkem on erilisi nimesid, seda värvikam ja vahvam on maailm. Kui me kõik kannaksime üht-sama nime, siis nime andmisel mõte ju üldse puuduks.
Olgu nimi traditsiooniline, armsalt eriline või rokkivalt väljakutsuv, peamine on selle kinkimise-andmise taga peituv armastus ja hool. Ema ja isa tahavad oma lapsele parimat.
Seekord aga rändame põnevasse kuulsuste maailma. Valisime mõned tähtede võsukeste nimed, mis silma hakkasid.
Äkki leiad oma tulevasele lapsele siit nimekirjast sobiva nime või saad lihtsalt inspiratsiooni.
Apple (tõlge – õun) –  Näitleja Gwyneth Paltrow ja Goldplay laulja Chris Martini esiklaps sai nime puuvilja järgi.
Kal-El – Näitleja Nicolas Cage ja tema abikaasa Alice Kim’ i  poeg sai nime Superman’i koomiksist. Nicolas Cage on vist suur koomiksifänn.
Bronx Mowgli – Laulja Ashlee Simpson ja Pete Wentzi poeg. Elu nagu New York’i džunglis!
Coco – Näitlejate Courtney Cox’i ja David Arquett’i ühine laps sai nime Courtney hüüdnimest lapsepõlves.
Satchel – Hollywoodi lavastaja Woody Alleni ja näitleja Mia Farrow poeg sai sündides, 24-aastat tagasi nimeks Satchel, mis otsetõlkes tähendaks kotti või ranitsat. Nime  muutis ta  täisealiseks saamisel Ronan Seamuseks. Kas saab talle seda pahaks panna?
Rogue ja Rebel – Lavastaja Robert Rodriguez ja produtsendi Elizabeth Avellan lapsed kannavad tõlkes nimesid nagu Rogue-Kelm/Võrukael ja Rebel-Mässaja. Rodriguez’e fänne nimevalik ei üllata.
Bear Blu – Alicia Silverstone nimetas oma lapse armsaks karumõmmiks.
Fifi Trixiebelle – Iiri laulja ja laulukirjutaja Bob Geldoffi ja eneselt elu võtnud Paula Yates’i kõik kolm tütart kannavad uskumatult magusaid nimesid. Teised tütred said omale sellised nimed nagu Peaches Honey Blossom ja Little Pixie. Nunnu!
Denim ja Diesel – Tony Braxton eelistab teksaseid.
Zuma – Lauljanna Gwen Stefani ja Gavin Rossdale’i poja täispikk nimi on Zuma Nesta Rock.
Ocean (tõlge – ookean) –  Forest Whitaker on öelnud intervjuus, et soovib oma lastele panna nimed, mis on suurejoonelised. Seda on see kindlasti.
Audio Science – Näitlejatar Shannyn Sossamon’i lapsele on saatus ettekuulutatud. Temast saab audio-teadlane.
Moon Unit and Diva Thin Muffin – Muusiku Frank Zappa lapsed kannavad otsetõlkes nimesid nagu Kuuüksus ja Peenike Diiva Muffin.
Pilot Inspektor – Näitleja Jason Lee sai inspiratsiooni lapsele nime otsides kuulates liiga palju bändi Granddaddy, kelle lugu “He’s Simple, He’s Dumb, He’s the Pilot” sai Jason Lee’le suureks inspiratsiooniallikaks.
Kafka –  Tommy Lee Jones’i tütar Victoria Kafka. On ilmne, millist kirjandust Tommy Lee Jones hindab.
Jaz Elle-  Tennissistidest abielupaar Steffi Graf ja Andre Agassi tütar, kelle nimi kõlab kui helisev muusika.
Kas Eestis on kohalikud kuulsused pannud oma lastele keerulisi, veidraid või kummalisi nimesid? Kas tead mõnd staari nime, mida siin ei leidnud? Kas sinu tulevase lapse nimi võis olla üks nendest?

8 kommentaari

 1. Olen nõus väitega, et nime taga peituv armastus on kõlige olulisem aga mõlne nime puhul tekib küll küsimus- kas need vanemad ikka mõltlesid ka enne?
  Kuidas saab oma lapsele panna nimeks Audio teadus, Kuuüksus võli hoopis Peenike Muffin?
  Ise tean, et Mehikos sûndis väike Yahoo, Egiptuses Facebook ja Rootsis Google. Hiinas tahtis üks paar panna oma lapsele nimeks @, mis tähendab hiina keeles “ma armastan sind”. Idee on iseenesest armas aga no…
  Nime pannes peaks ikka mõltlema ka, et meie lapsed peavad kogu elu sellega elama. Vastasel juhul lõlppeb lugu nagu Satcheli omagi.

 2. Õnneks on igal lapsel võimalus oma nime vahetada täiskasvanuks saamisel. Mäletan kui mu õetütar teismeea alguses raius, et tema vahetab oma nime ära. Olevat liiga veider ja inimesed ei võtvat omaks vms. Tema nimi on siis Lilith. Aga nüüd, 19-aastasena, ta sama seisukohta enam ei jaga 🙂 Minu arvates on tal väga ilus nimi 🙂
  Minu mure oli lapsena hoopis, seoses oma nimega, et seda oli liiga palju kasutusel. Nüüd aga leian, et mul on maailmas üks ilusamaid nimesid. Kui ma ise ei oleks Maria siis suure tõenäosusega mu laps kannaks sellist nime.

 3. Mu tütre nimi on Eliko. Minu arvates lihtne ja arusaadav nimi, kuigi paljudele tundub see keeruline: hääldatakse valesti, kirjutatakse valesti… kuid nimi on nii nagu seda kirjutatakse.
  Ja Maria on ka minu arvates väga armas nimi, mu ema nimi oli see.

 4. Harvaesinevate poisinimedena tulid detsembris kasutusse näiteks Kareem, Lohe, Preio, Evor, Danero, Rode, Manrico, Priitin ja Geor. Tütarlastele pandi nimeks Enoola Liza, Moon, Õnn, Benelote, Arlethe, Regle-Teele, Illemar ja Carola Trixibell
  leidsin netist

Write A Comment