Armastust leida polegi nii lihtne, kuid see on alles pool kogu protsessist. Tähtis on seda tunnet ka hoida ning raskusi ületades suhteid harmooniliselt toetada. Peamised reeglid, mida peaks teadma iga naine, et elada õnnelikult ja kaua koos armastatud inimesega.
1. Tunne oma partnerit!
Sa peaksid omama selget ettekujutust selle kohta, kuidas sinu mees maailma näeb: mida ta mõtleb suhetest, mida tahab elult, millised on tema plaanid ja kuidas ta kavatseb neid teostada. Daamid, kes tavatsevad maailma näha üksnes oma illusioonide valguses ning ignoreerivad fakte, kulutavad aastaid parema tuleviku ootamisele ega ole valmis paljudeks pettumusteks.
Psühholoogi kommentaar:
Armudes kalduvad inimesed end petma mitte ainult oma väljavalitud partneri puuduste koha pealt. Sageli ei taha nad tunnistada endale fakti, et armastatu vaated elule erinevad nende omast kardinaalselt. Vaadake kõiki neid naisi, kes lepivad armukeserolliga, lootes, et armastatud mees ühel päeval lahutab oma naisest. Või vaadake neid meeleheitel naisi, kes kangekaelselt tahavad saada last, ehkki partner on selgesõnaliselt märku andnud, et tema arusaamad mugavast elust ja lapsed mitte kuidagi kokku ei sobi.
2. Leidke endale ühine eesmärk!
Ka kõige armunumal ja kirest haaratumal paaril on vaja ühist ülesannet – midagi, mis perekonda ühendab ning tulevikule jumet annab. Kriisiperioodide lahutused võetakse sageli ette sellepärast, et abikaasade eesmärgid muutuvad ning nad ei suuda neis leida ühist nimetajat. Kas planeerida järgmise lapse sündi, alustada perekonnaäri või asuda metropolist maale elama – pole tähtis, milline on teie ühine eesmärk – peaasi, et ta olemas oleks ja et elukaaslased oleksid mõlemad sellest huvitatud.
Psühholoogi kommentaar:
Raskeid aegasid aitab üle elada kindel teadmine, et selle inimesega te tahate sammuda ka tulevikus käsikäes. Teiseks tuleb anda nii endale kui partnerile aega ja võimalust sisevaatlusteks. On piisavalt näiteid selle kohta, kus lahku läinud partnerid alustavad hiljem jälle kooselu. Inimesel on vaja aega järelemõtlemiseks, enese salasoppidesse süvenemiseks ja see kõik on täiesti normaalne. Peaasi on säilitada rahu.
3. Austage partnerit!
Õppige kuulama partnerit, teda austama ja usaldama. Täiuslikku kooskõla pole olemas, inimesed on niivõrd erinevad ja mitte keegi pole kindlustatud vigade vastu. Õppige andestama ja ärge kartke ise vabandust paluda, tänada ja leebed olla. Eneseväärikuse ja autoriteedi kaaslase silmis saavutavad need, kes näevad maailma selle mitmekesisuses ja pöörama tähelepanu ka sellele, mis ei lähe päris täpselt nende arvamusega kokku.
Psühholoogi kommentaar:
Kurb, aga suhtlemisoskus on peredes ikka vähene. On kaks äärmust: naine püüab meeleheitlikult leida teed meheni, kuni sellel tekib lõpuks hoopis soov lahku minna, või siis elavad partnerid oma elusid paralleelselt, omades vaid olmelisi ja erootilisi kokkupuutepunkte. Õppida partnerit kuulama ja kuulma polegi nii lihtne, kuid tulemus on seda väärt.
4. Armatsege nii sageli, kui see on võimalik!
Elu üks ürgsemaid ning peamisi instinkte on põhjus, miks kaaslased on teineteist välja valinud. Mitte pöörata tähelepanu seksile ja partneri erootilisele kütkestamisele on üks rumalamaid ja ebameeldivamaid vigu, mida armastuses üldse on võimalik teha. Võib unistada koos ja lugeda teineteisele ette Prousti värsse, kuid rahuldamatus seksuaalsuhetes muudab teid mõlemaid õnnetuteks inimesteks, kes ägavad raske kohusetunde ning võlglase koorma all.
Psühholoogi kommentaar:
Petmine on ainult üks neist tagajärgedest, kui olete üksteise suhtes seksuaalse veetluse ning külgetõmbe kaotanud. Kui paar läheb lahku just sellistel põhjustel, on väga raske kummalgi partneril hiljem ilma asjatundliku abita tulevikus oma isiklikku elu korraldada. Seks on suhte väga tähtis osa. Materiaalsed väärtused, lapsed ega ühised huvid ei suuda korvata seksuaalelu puudumist partnerite vahel.
Raskeid aegasid aitab üle elada kindel teadmine, et selle inimesega te tahate sammuda ka tulevikus käsikäes.
5. Ärge lubage endale jämedusi!
Vaevalt te suudate trahvida iseennast ja oma kaasat kõigi elu ebaõnnestumiste eest, kuid te ise otsustate, kui palju aega kulutate oma elus negatiivsetele emotsioonidele või sellele, mis teid rõõmustab ja eduks häälestab.
6. Näidake oma partnerile sagedamini, et teda armastate!
Keegi ei tea täpselt, mis on armastus. Täpsemalt väljendudes mõistavad kõik armastuse olemust omamoodi. Kuid suures plaanis see polegi oluline. Tähtsam on see, kui sageli te oma partnerile seda meenutate, et armastate teda ja kui sageli te seda välja näitate. Sõnad, žestid, pilgud, kingitused ja teod – kõik vajame seda tunnet, et oleme armastatud. Mõnikord on see täiesti piisav, et elada pikk ning õnnelik elu koos armastatud kaaslasega.
Psühholoogi kommentaar:
Sageli muutume oma muinasjutuliste armastusekujutelmade ohvriks. Arusaamine, et õnnelik armastus on tegelikult meie igapäevaste pingutuste tulemus, purustab paljude jaoks nõiduse. Tegelikkus on niisugune, et kui hoolitseme oma tunnete eest, näitame neid välja iga päev, siis teeme midagi investeeringu taolist. Alles mõne aja pärast hakkab see meile tulu tooma vastutegevuste näol, üldise emotsionaalse mugavuse ning loodud atmosfääriga rahulolu näol.
Allikas: internet
2 kommentaari
Nii soe ja kainestav lugemine. Hea on vahel meelde tuletada, mis suhetes on oluline. Argipäevas võivad mõned põhitõed ununeda.
Pingback: Vahepeal ka armastusest | Perelood ja pereelu