Beebi

Ideaalse lapsehoidja leidmine

Head lapsehoijat pole kerge leida.

Igatsed titaga vestlemisele vahelduseks omavanuste seltskonda? Ära tunne süümepiinu, see on täiesti normaalne. Niisiis miks mitte helistada lapsehoidjale, panna selga midagi ilusat ja lubada seda õhtut vaid endale?
Mõte lapsehoidjast paneb sind pabistama? See on täiesti arusaadav. Esimest korda oma lapsest eemalolek on ärevusttekitav sündmus enamikele vanematele. Kuidas siis leida hea lapsehoidja:

  • Pea meeles, et oluline on kogemus. Ära alahinda teismelisi. Näiteks 16-aastane, kes on oma väikese õe-venna eest hoolitsenud, on kogenenum kui vanem inimene, kes pole kunagi imikut hoidnud. Hinda kandidaadi lapsehoidmiskogemusi, küsi temalt lihtsaid küsimusi, näiteks kas ta teab, kuidas last hoida, krookse välja saada ja mähkmeid vahetada, ning kas ta oskab imikule elustamist teha.
  • Kontrolli soovitajaid. Palu lapsehoidjal anda paari soovitaja kontaktandmed ning võta nendega ühendust. Ole otsekohene ja uuri üksikasju, näiteks seda, kui vastutustundlik see inimene on ja mitu korda ta konkreetses peres lapsi hoidis.
  • Korralda kohtumine lapsega enda juuresolekul. Hoia last süles kui te lapsehoidajaga vestlete. Palu, et lapsehoidja ei vestleks ega looks lapsega silmsidet enne, kui viimane on olukorraga harjunud. Vii laps ja hoidja tasapisi teineteisele lähemale – aseta laps koos tema lemmikmänguasjaga põrandale ja palu lapsehoidjal lähemale nihkuda ning mänguasjaga mängima hakata. Kui laps ja tema potentsiaalne hoidja paistavad hästi sobivat, kiirenda asjade kulgu ja vaata, kuidas laps sinu „puudumisel“ end ülal peab.

Oled leidnud ideaalse lapsehoidja, mis edasi?

  • Tee lapsehoidjale kodus põhjalik ringkäik: tutvusta muu hulgas mähkmevahetuskohta, telefoni asukohta ja esmaabikappi.
  • Pane hädaabinumbrid nähtavasse kohta. Kirjuta üles kohalikud hädaabinumbrid – haigla, politsei, tuletõrje, naabrid – ja pane need telefoni kõrvale. Ära unusta lisamast ka enda mobiili numbrit.
  • Tõsta palka. Kui oled oma hoidjaga rahul, premeeri teda hea palgaga. Nagu tead, on head lapsehoidjat raske leida ja naabrid võivad ta kõrgemat palka pakkudes üle osta. Rusikareegel ütleb, et peaksid maksma talle veidi rohkem, kui tavaline taks ette näeb. See hoiab sinu perekonna tema jaoks kõige tähtsamana.
  • Palu teada anda. Koju jõudes istu lapsehoidjaga maha ja uuri, kuidas neil päev möödus. Tagasiside aitab sul tulevikus kodust lahkumiseks paremini ette valmistuda.

Allikas: parenthood.com

Write A Comment