Beebiga reisimine

Beebiga külla

Lapsed tekitavad sageli segadust. Ka külas. Foto: Dreamstime / Jaimie Duplass

Uued paigad pakuvad beebidele nii palju avastamisrõõmu. Kuid kõik inimesed pole sugugi õnnelikud, kui su väikseke mööda nende kodu vabalt ringi tatsub või roomab ja kõike kisub.
Kui sina rõõmustad, et beebi nende raamaturiiuli üles leidis, ei pruugi võõrustajale sugugi meeldida, kui kleepuvad titakäed tema puhta kabineti ümber kujundavad. Kui su võõrustaja on suure südamega inimene, annab ta sulle teada, et tal pole lapse avastusretkede vastu midagi. Kuid sellest hoolimata on alati olemas võimalus, et laps midagi kaotab või ära lõhub.
Mänguasjad kaasa!
Parim, mis teha saad, on võtta kaasa väike kastitäis mänguasju, mis lapse tähelepanu köidavad. Võid osta täiesti uued asjad, aga võid sobrada ka vanades ja valida neist välja mõned ununenud lemmikud. Väldi lärmakaid mänguasju ning eelista neid, mis lapse tähelepanu pikemaajaliselt köidavad.
 
Tuttavad esemed
Mõtle, mis asjad lapsele kodus ja autos rõõmu valmistavad. On selleks tema kanderätik, lemmik tekk, padi või eriline mänguasi? Kui oled sellega arvestanud ja konkreetse asja kaasa võtnud, tunneb tita end märksa rahulikumalt.
Ohutuse küsimus
Aktiivse lapsega külaskäimine on paras katsumus, seda eriti juhul kui kodu, mida külastate, pole lapsekindel. Kui sa ei taha oma lapsel kogu aega kannul käia, võta kaasa mõned ohutusvahendid, näiteks pistikukaitsmed ning kokkupandav värav treppide sulgemiseks. Saabudes vaata tuba hindava pilguga üle ning palu eemaldada võimalikud kemikaalid, medikamendid või kergesti purunevad esemed. Ära unusta, et mõned asjad jäävad sul niikuinii kahe silma vahele, seega hoia külas olles oma lapsel kogu aeg silm peal.
Toit ja söömine
Hoolimata sellest, kas su lapsele on tahke toit võõras või on ta seda juba mõnda aega söönud, võta kaasa mõned kindlad lemmikud. Vastasel juhul võib laps võõrustaja serveeritud õhtusöögi puutumata jätta ja nõuda oma lemmikküpsiseid. Igal juhul ei pea sa tundma vajadust talle midagi peale suruda kuni selleni punktini, et ta jonnima hakkab. Viisakalt tavalist röstsaia või juust paluda on täiesti normaalne ja palju tervitatavam kui kärarikas ja pingeline vanema või lapse närvide proovilepanek.
Lapse imetamine väljaspool kodu?
Imetamine on kõige loomulikum imiku toitmise viis. Kui su võõrustaja pole harjunud nägema rinnaga toitvat ema, teed sa tervele maailmale teene ja näitad veel ühele inimesele, milles seisneb imetamise võlu. Mõtle teiste inimeste tundlikkusele. See ei tähenda, et peaksid kiivalt peitma, kuid diskreetsus on viisakas ning võib aidata neil end mugavamalt tunda, samal ajal kui sina last toidad. See on kergesti saavutatav kandelina, teki või imetamissärgiga.
Mähkmete vahetamine
Võta kaasa mähkimislina – see kaitseb mähkimiseks kasutatavat pinda. Kui sul seda pole, küsi rätikut. Küsi võõrustajalt, millist kohta tema mähkmevahetuseks eelistaks või paku ise midagi välja, näiteks küsi, kas talle sobib, kui sa lapse mähkmeid magamistoas vahetad. Vahetatud mähkmete tarbeks võta kaasa (või küsi võõrustajalt) kilekott. Kontrolli, et see oleks suletud ja ei laseks lõhna läbi. Kui kasutad ühekordseid mähkmeid, pane need suletud kotti ning tee ettepanek need ise välja prügikasti viia. Vannitoa prügikastis haisevad mähkmed ei ole kellelegi eriti meele järele.
Magamine ja tukastamine
Kui laps magab hällis või võrevoodis, võiksid kaasaskantava hälli kaasa võtta. Kui sul seda pole või magab laps kodus sinu kõrval, siis on see just hetk, mil “iga asi sobib”. Kui laps magab süles, siis lase käia ja naudi seda. Kui laps on vähenõudlik, aseta põrandale tekk ja ehita talle magamise jaoks pesa. Kuna tegemist on võõra, ja võimalik, et mitte eriti ohutu kohaga, ära jäta last üksi.
Hea magamislahendus on tuua auto turvatool tuppa või kujundada suurest kastist või sahtlist talle voodi. Püsi lapse läheduses ning käi teda pidevalt kontrollimas. ta laps on harjunud sinuga koos magama, tuleks esimese asjana luua talle turvaline magamiskoht. Uuri mööbli asetust magamistoas. Kui tead, et voodi nihutamine vastu seina annab beebile tunde turvalisemaks, seleta seda viisakalt oma võõrustajale. Ütle, et muudad selle tagasi enne kui lahkud (ja ära unusta seda ka teha).
Ole kõigeks valmis
Elu beebiga on täis üllatusi. Anna endast parim, et laps tunneks end rahulikult…ja kui kõik ei lähe nii hästi kui lootsid, tuleta meelde, et “ka see läheb mööda.”
Näita üles tänulikkust
Kui oled jäänud ööseks, kui su võõrustaja on olnud abivalmis või sa oled erisoove avaldanud, ära unusta oma tänulikkust väljendamast. Eriti kui tegu on võõrustajaga, kellel endal lapsi pole ning kes ei ole selliste olukordadega harjunud.
Allikas: www.babyparenting.com

Write A Comment