Lapsevanem

5 võimalust, et laps oleks ergas

Füüsiliselt aktiivne ja ergas laps omandab ka hõlpsamini õpitavat. Tema aju loob paremini uusi seoseid, mis on kuni kümnenda eluaastani eriti olulise tähtsusega, sest sel ajal toimub lapse aju kõige suurem areng.
Kuidas  teha nii, et laps oleks ergas ja füüsiliselt aktiivne?

  • Innusta oma last vähemalt korra nädalas jala kooli minema, kui kool asub mõistlikul kaugusel.

Kõnni alguses koos lapsega ja õpeta teda liiklema. Rõhuta ohutust tee ületamisel. Alla 10 aasta vanused lapsed ei oska veel hinnata läheneva sõiduki kiirust.

  • Mine parki või mänguväljakule

Võta oma laps ja punt tema sõpru ning veeda aega pargis või mänguväljakul. Mänguväljakul viibides ära lase teda silmist: istu läheduses või juhenda või aita takistuste ületamisel. Pargis mängimiseks võib kaasa võtta liikumist soodustavaid mänguasju – palli, lendtaldriku või muud. Õpeta näiteks lapsele mõned vanad mängud selgeks – „Uka-uka“ või “Mädamuna” või muud taolist.

  • Aita lapsel valida mõni kehaline harrastus

Lapsele on jõukohane ja kasulik tegeleda ujumisega või kergejõustikuga, samuti annavad tantsualad mõnusa füüsilise koormuse. Kindlasti leidub mingi sportlik tegevus, millega sinu lapsele meeldiks tegeleda.

  • Jaluta või jookse koos lapsega

Kui oled kiire jooksja, aeglusta tempot. Kui sa ise ei armasta joosta, harrasta kiiremat kõndi. Vestle lapsega põnevatel teemadel, see aitab temaga paremat kontakti luua.

  • Puhka aktiivselt koos perega

Tänapäeval pakuvad paljud reisifirmad, turismitalud jmt nii jalgsimatku kui ka muud tegevust värskes õhus. Uuri natuke ja puhka aktiivselt koos perega.

Write A Comment