Blogi

Sudafedi nohusiirupit koolieelikutele anda ei tohiks

Varem oli Sudafedi nohusiirupi pakil kirjas, et seda võib anda lapsele alates teisest eluaastast, siis nüüd ravimiamet seda enam koolieelikutele anda ei soovita.
Alates selle aasta kevadest kinnitas ravimiamet Sudafedi siirupi kohta uued soovituslikud nõuded ja nende järgi ei tohi rohtu alla kuueaastastele enam anda. Ravimiameti ravimiohutuse büroo juhataja Maia Uusküla sõnul sisaldab Sudafed toimeainena pseudoefedriini ja ravim võib tekitada väikestele lastele tõsiseid kõrvalnähte.
Uusküla sõnul ei ole alla 12-aastastele lastele tehtud veel piisavaid kliinilisi uuringuid, nii ei saa ka väita, et selleski vanuses Sudafed ohutu oleks.
Näiteks võib see lastel ohustada südamevereringesüsteemi – teiste sõnadega, nende vererõhk võib tõusta ja süda pekslema hakata.
Samuti mõjutab pseudoefedriin kesknärvisüsteemi, tekitades ärrituvust, rahutust, lihasvärinaid ja raskel juhul ka krampe.
Kimmel lisas, et kõrvaltoimed on väga individuaalsed ja neid ei teki kõigil. Siiski on palju selliseid, kellel võib hakata süda kloppima või käed värisema, tekkida ülierutusseisund või kaduda uni. «Mina isiklikult kellelegi ei soovita. Aga paljud arstid armastavad seda,» sõnab ta.
Refereeritud Tarbija24.ee artiklist

4 kommentaari

  1. Kunagi, kui poeg oli paari aastane siis perearst soovitas haiguse puhul Sudafedi kasutada. Ostsin, korra sain anda kui selgus, et lapse organism ei võta seda siirupit üldse vastu. 5 minuti pärast rohu manustamist oksendas ta selle välja. Ma ei uskunud koheselt, et seda põhjustas Sudafed ja pakkusin paari tunni pärast taas. Mis juhtus? Juhtus see, et laps oksendas uuesti selle välja. Rohkem ma oma lapsele seda ei ole andnud. Kujutan ette,mis keemia see on.
    Olen märganud, et paljud apteekrid soovitavad esmalt Sudafedi kui mis iganes muud ravimit lapse haigestumise korral.

  2. Pingback: Sügisene haiguste hooaeg ja Sudafed | Perelood ja pereelu

  3. Hmm… Täitsa imelik tegelt… Ja seda soovitati koguaeg. Eelmine aastagi ütles mulle endine perearst, et nii kui väike nohu, et võiks seda võtta… Nu ma tõsiselt ei leia mõtet, et peaksin igakord andma rohtusid… Tegelt ju saab koduste vahenditega palju odavamalt ja efektiivsemalt nohust-köhast lahti. 🙂

Write A Comment