Koolieelik

Seltskondlikke mänge lastele (ka jõuludeks)- Jõulud

Kui jõulude ajal või ka sünnipäeval palju nooremat peret koos, kingitused juba lahti harutatatud, maiustused söödud, võiks niisama hullamise vahele hingetõmbeks mõnda seltskonnamängu mängida. Siin võiks keegi lapsevanematest või vanematest lastest mängujuhendi endale selgeks teha, et mängu ajal lihtsam oleks.
1. mäng
Jõulud
Mängu sisu:
Lapsed istuvad ringis. Mängu sisu seisneb selles, et Rudolf peab üles leidma jõuluvana, kes on ennast ära peitnud. Ühest mängijast saab hääletuse teel Rudolf. Rudolf saadetakse ruumist välja. Samal ajal lepivad ülejäänud mängijad omavahel kokku selle võistleja, kellest saab jõuluvana.
Rudolf kutsutakse tagasi ruumi ning ta peab seisma ringi keskele. Nüüd hakkab mängija, kes hääletati jõuluvanaks, teistele mängijatele silmi pilgutama nii, et Rudolf seda ei näeks. See mängija, kes jõuluvana silmapilgutamist märkab, peab hüüdma: ”HO, HO, HO, ilusaid jõule!” Rudolfi ülesandeks on aga kõiki mängijaid hoolega jälgida, et siis jõuluvana mängijate seast üles leida. Kui jõuluvana üles leitud, jätkub mäng samamoodi nagu enne, ainult selle vahega, et nüüd valitakse jõuluvanaks ja Rudolfiks juba uued mängijad.
Head mängulusti!
Allikas: Feeling24

Write A Comment