Blogi

Päeva tip: Tee perepiltidest varukoopiaid

Meie pere on isiklikult tunnistanud 3 (või isegi enam) korda kõvaketta loojakarja minekut. Esimene kord oli suur šhokk ja üllatus, viha ning masendus. Praegu olen targem ning kasutan varukoopiateks välimist kõvaketast, serverit, oma blogi ja Nupsu albumeid.
Olen ka isiklikult juhendanud Nupsukaid, kes on kõvaketta hävimise tõttu kaotanud kõik perepildid, et nad saaksid laadida fotod oma arvutisse tagasi. Kuigi neil pole enam kõike alles, on neil siiski valik parimatest säilinud.
Kuid pilte on erinevaid ja kõik Nupsusse ei sobi. Siin on mõned portaalid, mis võimaldavad foto laadida originaalsuuruses või säilitab printimiseks kõlbuliku versiooni: Picasa, Flickr, Nupsu, Photobucket, me.com (mugav apple’i kasutajatele). Jätkate nimekirja kommentaariumis…
NB! Paljud veebilehed salvestavad ainult veebisõbraliku versiooni ehk sellise, mis printides ja arvutisse taaslaadides jääb udune (näit. Facebook, Orkut jpt.)
Kas oled kunagi arvuti purunemise tõttu fotodest ilma jäänud? Kas teed varukoopiad?
Siin on mõned pildid, mis meie perel on õnnestunud päästa.

7 kommentaari

  1. Ka meie oleks ühekorra oma piltidest ilma jäänud aga tuttav kes tegeleb igapäevaselt arvutitega päästis imekombel meie pildid.Nüüd teeme alati koopiad,et ei korduks sama .

  2. Kaarel Veike

    Tegelikult on mõnikord võimalik ka kõvaketas taastada. Ma päris kõvasti uurisin, kui hunnikus olulisi faile kaduma läks. Hind oli aga kuskil ca 1000€ ning 100%-list garantiid ei ole.

  3. Haa, meil on pildid vähemalt kahel korral kaotsi läinud, teisel korral tänu kõvakettale, kusjuures sai palju pilte taastatud, aga just need kõige armsamad ja kallimad beebipildid tulid vigastena:( Õnneks on suur valik pilte meil üleval nagi.ee lehel ja on ka plaanis ilmselt nad mingi aeg paberil tellida, kõige vahetum ja ehedam on mälestusi vaadata fotoalbumist:)

  4. Isegi mina olen kahel korral jäänud piltidest ilma,kuid nupsu.eest olen saanud suurem osa tagasi,kuna isiklikult olen lisanud lastest kuni aastani igast kuust vähemalt ühe nupsusse,hiljem hea,kui midagi vaja siis võtan:)Peale viimast pildide kaotamist hakkasin kiiruga ilmutama pilte et lisada need foto albumisse,kokku ühe korraga suurest hirmust saatin üle 200 pildi ilmutusse.:)

Write A Comment