Beebi

Mitmike vanemad otsivad riigilt abi

Ligi sada mitmikute peret saatis riigikogu ja sotsiaalministeeriumi poole pöördumise, kus muuhulgas taotletakse uue töölepinguseadusega kaotatud täiendava sünnituspuhkuse taastamist mitmike sünni puhul ning lapsehoidja palkamiseks vajaliku lisatoetuse maksmist.
“Tänasel päeval pole riigi jaoks vahet, kas sul on korraga üks või kaks last, kuigi mitmikute kasvatamine on topelttöö,” ütles Postimehele üks pöördumisele alla kirjutanud Tuberkuloitede laulja, kaksikute isa Indrek Raadik.
Riigikogu sotsiaalkomisjonile ja sotsiaalministeeriumile saadetud kiri sai alguse ühes sotsiaalvõrgustikus tegutsevast mitmikute grupist ning pöördumise koostamises osales Raadiku sõnul 370 inimest – nende seas on nii kaksikute kui ka kolmikute vanemaid.
“Kui nii palju inimesi võtab asja kätte, siis see näitab, et paljud pered on raskes olukorras,” sõnas Raadik.
“Olukorra teeb veel keerulisemaks see, et kehtiv seadus ei võimalda mitmike vanematel olla korraga lapsehoolduspuhkusel,” seisab kirjas, millele on alla kirjutanud 97 peret. Pöördujate kinnitusel on mitmikute pere toimetulek füüsiliselt ja vaimselt, eriti aga majanduslikult raskem kui järjest (üksikult) sündinud lastega pere puhul.
Allikas: http://uudised.err.ee/

3 kommentaari

 1. Olen vist väga õel, aga lapsed ju tehaksegi ennekõike endale ja kui nii võtta siis ei olegi see suuresti riigi mure kuidas keegi hakkama saab. Ma usun et mitmike vanematel on raskem kui ühe väikse lapsega või väikse vanusevahega sündinud laste vanematel, kuid on ka ühe lapsega peresid kes kuidagi hakkama ei saa. Samahästi võiks siis ju ka üksiku lapse vanematele maksta lisaraha lapsehoidja jaoks? Miks nemad siis kehvemad on?
  Sellest ma saan küll aru, et mitmike puhul võiks olla, et lisaks emale saab samal ajal ka isa mingi teatud aja olla tasustatud vanemapuhkusel(nt kasvõi paar kuud teeks kohanemise lihtsamaks).
  Ei ole näha olnud et riik üldse eriti hooliks lastest ja lastega peredest 😀 Palju on leierdatud ka sellest et lastetoetus on häbiväärselt väike, mida see ju ka on….
  Kahjuks või õnneks ei saa me ise määrata mitu last meie kõhus parasjagu kasvama hakkab, meil tuleb sellega lihtsalt “leppida.” Öeldase ju et igaühele antakse niipalju kui kanda jaksab…
  Ühesõnaga mina ei arva et riik peaks mitmike vanemaid erilisemalt kohtlema ja rohkem toetama kui üksiklaste vanemaid…

 2. minu arvamus: kui riik on otsutanud peresid toetada siis tehku seda ikka korralikult!
  muideks mina arvasin koguaeg et mitmike vanemad saavad ka topelt emapalka…ja mulle tuli see uudis et nad saavad vaid ühe emapalga ikka suure üllatusena :O

Write A Comment