Rasedus

Millised ilutooted on lubatud, millised keelatud

Millised ilutooted -ja protseduurid on lubatud, millised keelatud?

Kas isepäevituva kreemi kasutamine raseduse ajal on ohutu? Aga käsimüügist saadavad akneravimid? New Yorgi dermatoloog Dr Diane Berson soovitab esmalt alati oma naistearsti poole pöörduda, sest tema on siiski sinu esmane nõuandja.
Meeles tuleb ka pidada, et ettevaatlikkusele kalduvad arstid on nõu andmisel alati pigem konservatiivsed. Enamik ilutoodete koostisaineid on tõenäoliselt ohutud, ent kindluse mõttes võiks hoiduda nahka imenduvatest kreemidest, mille mõju rasedusele pole uuritud.
 
Mida vältida:
1. Akne jaoks kirjutatud retseptiravimeid.
2. Bensüülperoksiidi ja salitsüüdhappe igapäevast kasutamist. Aeg-ajalt tekkivate vistrike kuivatamiseks võib bensüülperoksiidi kasutada, ent kindlasti ei tohiks seda iga päev paksu kihina näole kanda. Kuigi salitsüülhappe kahjulikkus pole otseselt tõestatud, tasuks igaks juhuks kasutada nahalt maha pestavat näopuhastusvahendit.
3. Tooteid, mis sisaldavad A-vitamiini või selle derivaate (retinaali, retinoide, Retin-A-d.) On teada, et suu kaudu manustatav vitamiin A derivaate sisaldav Accutane põhjustab lootel väärarenguid.
4. Alfa-hüdroksühappeid sisaldavaid näokreeme.
5. Depileerimist (karvade eemaldamist kreemiga), sest pooridesse kogunevad kemikaalid nõrgendavad karvanääpsu. Eelista raseerimist.
6. Isepäevituvat kreemi. Tõenäoliselt on see toode ohutu, ent sisaldab siiski tundideks nahale jäävaid kemikaale. Parem karta, kui kahetseda.
7. Peanahale sattuvaid juuksevärve, sest need imenduvad läbi pea organismi. Kolmanda trimestri lõpuks on need ilmselt juba ohutud, ent samas on juuksevärve, mis pole tervislikud isegi mitte-rasedale naisele.
Päikesekaitse on rohkem kui soovituslik – see on kohustuslik!

Mida võib kasutada:
1. Küünelaki eemaldajat, mis käte pesemisel eemaldub. Ohutud on ka kiiresti kuivavad küünelakid, kui neid ei kasutata rohkem kui kord nädalas. Ei küünelakk ega selle eemaldi imbu küüneplaadi kaudu kehasse.
2. Päikesekaitse on rohkem kui soovituslik – see on kohustuslik! Osta päikesekreem, mis sisaldab tsinkoksüüdi, mikroniseeritud tsinkoksüüdi või titaanium dioksiidi – neid ühendeid sisaldavates toodetes pole nii palju kemikaale. Näonaha kaitsmine päikese eest on hädavajalik, et vältida n-ö rasedusmaski ehk melasma teket. Pruunilaigulist nahka põskedel ja otsaesisel põhjustab hormoonide ja päikesekiirte koosmõju.
3. Juuste värvimine ja triibutamine on ohutu, kui värv ei satu peanahale.
4. Niisutavad ja nahka siluvad õlid ja kreemid hooldavad hästi kuiva nahka ja leevendavad naha venimisest tingitud sügelust.
5. Kui nahk on enam-vähem korras, kasuta õhtuti õrna näopuhastajat ja kergelt niisutavat kreemi, hommikul lisa niisutajale ka päikesekaitse.
6. Nahaprobleemide korral, olgu selleks akne, psoriaas või ekseem, räägi oma nahaarstiga, kes määrab vastava ravi. Väljakirjutatud ravimite ohutust palu kontrollida naistearstil.
Allikas: ivillage.com

Write A Comment